Bauskas muzejā būs skatāma keramiķes Daces Blūmas izstāde «Dažas manas mīļākās lietas»

Piektdien, 14. augustā, Bauskas muzejā tiks atklāta keramiķes Daces Blūmas porcelāna un porcelāna virsglazūras apgleznojumu darbu izstāde «Dažas manas mīļākās lietas», portālu informēja Bauskas muzeja vecākā speciāliste Ieva Bronko-Pastore.

Ekspozīcijā būs aplūkojama dažādos laika posmos tapusi porcelāna, akmens masas un porcelāna virsglazūras apgleznojumu darbu kolekcija. Godinot septembri, māksliniece izvēlējusies Bauskā parādīt arī priekšmetu ekspozīciju par burtu grafikas tēmu.

«Vispirms rodas ideja. Tā pamazām iegūst veidolu. Un tad realizējas katra savā materiālā un tehnikā.Porcelāns. Ciets. Trausls. Caurspīdīgs. Balts. Kā pirmais sniegs, kā balta lapa, kura reizēm ļauj sevi aprakstīt, bet biežāk – nē.» teic D. Blūma.

Viņa beigusi Igaunijas Valsts Mākslas institūtu un Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi mākslas maģistra grādu. Ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Dizaineru savienības biedre. Aktīvi piedalās radošo darbu izstādēs, vietējos un starptautiskos simpozijos, organizē personālizstādes.

Izstāde Bauskas muzejā būs aplūkojama līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas