Bauskas muzeja pagalmā aicina uz brīvdabas izstādi «Barikādēm 30» 18

Trešdien, 20. janvārī, no plkst. 17 līdz 20 Bauskas muzeja pagalmā, atminoties notikumus pirms 30 gadiem, muzeja darbinieki aicina apskatīt brīvdabas izstādi «Barikādēm 30», informē Ieva Bronko-Pastore, Bauskas muzeja vecākā speciāliste.

1991. gada janvāra notikumi vairs nav vērtējami kā nesena pagātne, jo starplaikā izaugusi vairāk nekā viena paaudze.Pašlaik, kad, saudzējot līdzcilvēkus un sevi, nedrīkstam būt kopā un stāvēt plecu pie pleca, muzeja darbinieki grib ar iedzīvotājiem dalīties fotomirkļu atmiņās par laiku, kad, tikai stāvot cieši kopā, varējām pasargāt līdzcilvēkus, sevi un savu valsti, pauž I. Bronko-Pastore.

Janvārī pirms 30 gadiem iedzīvotāji vienoti atsaucās Latvijas Tautas frontes aicinājumam piedalīties protesta manifestācijā 13. janvārī Daugavmalā. Uzreiz pēc tās, pierādot gatavību noturēt nesen iegūto brīvību, sākās barikāžu veidošana, lai pasargātu no ienaidnieka potenciālā uzbrukuma svarīgākos objektus.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Raimonds

Un tādēļ mēs R ,. ābelniekam izzzvedojām amatu ------ Vecākais speciālists.???????

pirms mēneša, 2021.01.17 15:29

Raimim

Ko tieši tu izveidoji? Vispār dzīvē esi ko izveidojis, vai arī šis komentārs ir tava mūža spožākais veidojums?

pirms mēneša, 2021.01.17 19:03

trollim Raimondam

Raimonds taču ir viens no troļļiem, kas lien jebkurā saitā jebkuros komentāros ar devīzi- PSRS laikos gan bija vienlīdzība un visiem viss vienādi, tas nekas, ka partijniekiem tika lauvas tiesa un no veikala sētas puses. Nesiekalojies, Raimondiņ, iedzer balderjāni un nomierinies, vai tu esi vispār cienīgs kādam baušķeniekam kurpes nopucēt?

pirms mēneša, 2021.01.18 14:23

P

Ar kaimiņu kopā bijām barikādēs, šad tad iešmigojam.Tagad ,lai apmeklētu muzeju, nevaram braukt vienā mašīnā ?! Bez mums !

pirms mēneša, 2021.01.17 17:27

Praimondam

Tu stulbs vai kā? Vai vienā iestādē visiem ir jābūt vadītājiem? Un tavā tukšajā paurī neienāk doma, ka amata vieta arī var atbrīvoties, ja kāds aiziet no šī amata, un nekas nav no jauna jāveido?

pirms mēneša, 2021.01.17 18:48

Raimonds

Opozīcijas pārstāvji saprotot, ka budžetu samazina, bet neesot skaidrs, kāpēc tas nenotiek visiem. ««Griež nost» iestādēm budžetu, jo ir iztrūkums. Bet ne visām. Kas trekni dzīvoja līdz šim, arī dzīvos trekni. Turklāt tās ir iestādes, kas stāvējušas dīkstāvē, bet ekonomijas nav, un netiek plānoti izdevumu samazinājumi. Vislielākās iebildes par Kultūras centra budžetu un darbību. Kadru sastāvs ir «uzpūsts», un pašreizējā situācijā neredzu atdevi. Īslīces kultūras nams ar maziem līdzekļiem aizvadītajā gadā sarīkoja sirsnīgus, gaišus pasākumus. Kas Bauskā bija? Pilnīgi nekā nebija,» pauž G. Skurba. Savukārt A. Novickis ir izbrīnīts par to, ka palielinās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas budžets, būs papildu investīcijas.

To, ka situācija ir sarežģīta, atzīst arī A. Jātnieks. «Līdzekļu samazinājums ir tik milzīgs, ka daudzas lietas nevarēsim paveikt. Jāpabeidz iesāktie remonti ielās, jāpievērš uzmanība sociālajiem jautājumiem. Valsts ar vienu roku noņem budžetu, ar otru pieliek sociālos nodokļus, palielina prasības un algas. Nākot klāt sporta halles uzturēšanai, izdevumi tikai palielinās, nevis samazinās,» skaidro A. Jātnieks.

pirms mēneša, 2021.01.19 12:20

Raimonds

Kaut vai halles būvniecība , ja zs Eriņiem birutai Grantiņai būvētu kaaalti par 2 000 000 eiro , pēc gada būvniecības pateiktu , sini vajag vēl 2 000 000 , bišku nokļūdījamies , domājiet biruta piekristu ???

pirms mēneša, 2021.01.19 12:36

Raimonds

Kur Jūs tik agresīva , varbūt Jums seka pietrūkst.???

pirms mēneša, 2021.01.19 14:25

Pilnīgi piekrītu

Vislielākās iebildes par Kultūras centra budžetu un darbību. Kadru sastāvs ir «uzpūsts», un pašreizējā situācijā neredzu atdevi. Īslīces kultūras nams ar maziem līdzekļiem aizvadītajā gadā sarīkoja sirsnīgus, gaišus pasākumus. Kas Bauskā bija? Pilnīgi nekā nebija,» pauž G. Skurba.

Bauskas Kultūras centrs jau labu laiku dzīvo uz iepirktiem pasākumiem un vienu festivālu. Paši radīt un veidot neko nav spējīgi - apstājās biļešuparadīze un apstājās arī KC radošums. Vai atbilstošajai novada komisijai nevajadzētu sākt skatīt šīs iestādes nākotnes darbības plānu? Šobrīd šī iestāde vairāk darbojas kā izklaides, nevis kultūras iestāde.

pirms mēneša, 2021.01.19 15:51

Praimondam

Un vēl, Raimondiņ, ne tu ko veidoji ("mēs izveidojām"), ne arī tu ko saproti no tā, ko raksti.

pirms mēneša, 2021.01.17 18:51

Raimonds

Labi strādājiet , ne par velti Novadā ir 5 pieci sabiedrisko attiecību speciālisti

pirms mēneša, 2021.01.19 11:51

Raimonds

Tur jau tās ziepes , ka Jūs veidojat bezjēdzigas amata vietas , likmes utt.

pirms mēneša, 2021.01.19 11:52

Raimonds

Vai tiešām pavaldību v
ēlēšanās ievēlēsim šīs pašas SLAMPAS

pirms mēneša, 2021.01.19 14:29

potenciālais objekts

Tas tik bija iemetiens brīvā dabā ! Un vodku malkojām pat kopā ar krieviem ...

pirms mēneša, 2021.01.19 12:38

Raimonds

anvārī pirms 30 gadiem iedzīvotāji vienoti atsaucās Latvijas Tautas frontes aicinājumam piedalīties protesta manifestācijā 13. janvārī Daugavmalā. Uzreiz pēc tās, pierādot gatavību noturēt nesen iegūto brīvību, sākās barikāžu veidošana, lai pasargātu no ienaidnieka potenciālā uzbrukuma svarīgākos objektus.Un tā mēs 30 gadu laikā gaidām , kad Krievija uzbruks , 500 000 bāleliņus esam atdevuši ES , kāds ir valsts attīstības virziens- ???? agrāk teica tranzīts , tūrisma , šveice banku zeme , tikko lasu bauskas novada bidžetā naudas reāli nav , jo kamēr 9 gadus ir šis novads no 24 400 esam palikuši tikai 2 0 000 attīstība , jā ir 16 pašvalddības policistes , 5 sab att. speciālisti , transporta NODAĻA utt

pirms mēneša, 2021.01.19 12:59

Raimi,

tu pats saproti, ko te vervelē? Pirmkārt, mēs negaidam, kad Krievija uzbruks, bet esam izdarījuši visu no mums atkarīgo, lai tas tā nenotiktu. Otrkārt, bāleliņi aiztraucās uz ES labākas maizes meklējumos, un tas, ka nevaram uzreiz uzlēkt līdz Vācijas vai UK ienākumu līmenim, ir tikai normāli. Tiesa, ja spriež pēc autoparka, tad liekas, ka esam viņiem jau garām. Ko tu ar visu savu vāvuļošanu te gribi pierādīt? Ka nevajadzēja bēgt no Ļaunuma impērijas, kura, kā izskatās, nemainīsies nekad? Ka vajadzēja nestāties NATO un EU un lepnā vientulībā uzturēt pie dzīvības sovhozus kā Baltkrievijā? Beidz taču visu laiku gvezlt, ka te viss ir tikai slikti, sasodītais sociopāt! Un tici man, ka neviens sabiedrisko attiecību speciālists un pašvaldības policists jau tavu bļodiņu neizēd. Mācies, strādā, domā ar galvu, ja tāda tev ir, un nebūs visa dzīve jāpavada smilkstot!

pirms mēneša, 2021.01.19 19:22

Raimim

Tici man pietiek un pāri paliek ,vai tā ir Latvija par kuru mēs sapņojām, Kādēļ karoja - lai iegūtu citas zemes , izlaupītu bagātības, paņemtu verdzībā tūdaliņus -- Tagad mums ES , zemu savu pārdodam brīvi, prezidents mums jebrejs , premjers USA pilsonis,, kur tālāk???

pirms mēneša, 2021.01.19 20:30

izbrīns

Kur Bauskā šodien barikāžu atceres ugunskurs?'Ābelnieka kungs nevarēja noorganizēt.

pirms mēneša, 2021.01.20 20:32

Vietējās ziņas