Bauskas muzejā skatāma mākslinieces Ineses Līnes porcelāna darbu izstāde «Trauslais spēks»

No trešdienas, 10. jūnija, Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces Ineses Līnes porcelāna darbu izstāde «Trauslais spēks», portālu informēja Bauskas muzeja pārstāve Ieva Bronko-Pastore.
Liepājniece Inese Līne divdesmit gadus nostrādājusi par dizaineri «Latvijas keramikas» eksperimentālajā cehā, kur katram māksliniekam reizi mēnesī bijis jārada jauns rūpnieciskā dizaina paraugs. Tomēr tam pienāca gals, kad «Latvijas balzams» māla pudeļu ražošanu atdeva ārzemniekiem un «Latvijas keramikai» nācās sašaurināt darbību.

«Darbs eksperimentālajā cehā pieradināja mani meklēt arvien un arvien kaut ko jaunu un atkal jaunu,»intervijā «Latvijas avīzei» teic māksliniece, norādot, ka šajā laikā  radīti veiksmīgi dizaina paraugi.

Vēlāk Jāņa Roņa porcelāna darbnīcā Inese apguva sarežģīto porcelāna veidošanas procesu. Vispirms no ģipša formas tiek atliets porcelāna priekšmets un, ja nepieciešams, papildināts ar veidojama porcelāna detaļām. Vienreiz apdedzinātu porcelānu glazē un apdedzina otro reizi. Tikai tad porcelānam uzklāj virsglazūras krāsas. Papildinot zīmējumu, apdedzināšanu var atkārtot. Zeltu klāj atsevišķi, jo tā apdedzināšanai nepieciešama zemāka temperatūra.

«Es iemīlējos… Porcelāns ir izsmalcināts, aristokrātisks un elegants, reizē arī jutīgs un niķīgs. Porcelāns nepiedod kļūdas. Ar to jāmāk sastrādāties, nepieciešama pieredze un profesionālas iemaņas. Strādājot man patīk iziet no komforta zonas, meklēt jaunas formas un izteiksmes līdzekļus un parādīt, ko gribu pateikt,» stāsta Inese Līne.

Jau 15 gadus māksliniece strādā Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā Imantā par mākslas priekšmetu pedagoģi un aktīvi piedalās radošo darbu izstādēs. Viena no Ineses iemīļotākajām tēmām ir cilvēku attiecību izsmalcinātā pretējība. Sievietes viņas darbos ir plastiskas, skaistiem ziediem līdzīgas, vīriešu stāvi nes sevī noteiktu rīcību, domu un spēku, ko reizēm simbolizē ģeometriskas figūras, kas plastiski ieplūdinātas porcelānā.

«Radošā brīvība ir mana prioritāte, un pedagoga darbs ļauj man būt finansiāli neatkarīgai. Izstādēs ir mani stāsti par cilvēkiem, kultūras tradīcijām un intīmi maģiskiem rituāliem,» tā I. Līne.

Mākslinieces izstāde Bauskas muzejā būs aplūkojama līdz 2. augustam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas