Bauskas muzejs aizsāk jaunu izglītojošu tradīciju 6

Bauskas muzejs piektdien, 6. martā, aizsāka jaunu tradīciju – vakarēšanu pagājušā gadsimta stilā. Pirmajā pasākumā sanākušie «nokļuva» 1937. gada 6. martā.

Muzeja izstāžu zāle pārtapusi par improvizētu Kurzemes viesnīcas sarīkojumu zāli. Te veco strēlnieku Bauskas nodaļa kopā ar Bauskas dāmu komiteju rīko atmiņu stāstu vakaru. Strēlnieki stāsta par Latvijas brīvības cīņām, par 7. Bauskas strēlnieku pulka gaitām. Stāstnieku lomās iejutušies novada amatierkopu aktieri Artis Červinskis, Agris Zentelis un Edgars Gasners. Dāmu lomās Bauskas muzeja darbinieces Agnija Ruhocka un Signe Samsone.

«Bauskas muzejs vienmēr priecējis ar dažādību. Tādēļ ar interesi nācu uz šo pasākumu un nenožēloju,» tādas pirmās emocijas pēc pasākuma pauž Uldis Osītis no Codes pagasta. Amatnieks Kaspars Muraško Bauskas pusē dzīvo aptuveni gadu. Jaunietis «Bauskas Dzīvē» izlasīja par šo pasākumu un nolēma to apmeklēt. «Mani saista vēsture, tādēļ pasākuma ideja likās saistoša. Te bija daudz kas interesants. Turpmāk zināšu, ka ir vērts nākt uz muzeja pasākumiem,» pozitīvas emocijas atklāj jaunais amatnieks.

Bauskas muzeja speciālists Aigars Urtāns stāsta, ka pagājušā gadsimta 20. –30. gados Bauskā darbojās daudz dažādu biedrību. Apmeklētājiem tika piedāvātas lekcijas un priekšlasījumi, teātra izrādes, koncerti un deju vakari. Piemērota vieta sarīkojumiem bija Kurzemes viesnīcas – tagadējā Bauskas muzeja – telpas. Restaurēt to gadu noskaņu ir muzeja jaunās speciālistes Agnijas Ruhockas ideja.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 9. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

žanis

Urtāns vienmēr ir o.k., bet aktieri- neaktieriski, statiski. Druku garlaicīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.03.09 13:28

Jānis

Vēsture vienmēr ir garlaicīga. Un kā Urtāns atzina – pirmoreizi tapa kas tāds. Ta kā piedodams. Manuprāt aktieri bija labi, it īpaši jaunā meitene un puisis. Vienīgi bārdainais onkulis nedaudz klibojo. Man patika. Tā turpināt. Malači aktierīši,turaties. Būs tādi kā Žanis kas kritizēs visus. Kuri sēž mājas un sēž tikai dīvānā.

pirms 5 gadiem, 2015.03.09 14:18

k.k.

Nepiekrītu. Vēsture nemaz nav garlaicīga, ja to prot negarlaicīgi pasniegt.Jāmācās no Rīgas muzeju šoviem.Ir taču tik daudz atraktīvu personību Bauskā.Jāaicina iesaistīties!

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 07:00

žaņa brūte

Žanis jau nu cik var saprast, tad nesēž dīvānā, bet izsaka savas domas par to, ko redzēja.
Varbūt komandai jāpaaicina kāds režisors talkā, lai palīdz interesanti salikt.

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 07:02

Tam, kas k.k.

Atnāc uz Bauskas muzeja šovu "Piedzīvojums Bauskā 20.gs.", tad redzēsi, ka varbūt Rīgas muzejiem no Bauskas muzeja jāpamācās, kā izveidot atraktīvu, teatrālu un aizraujošu stāstu par Bausku 20.gs.. Bet tas, kas bija šoreiz, kā jau muzejnieki sākumā teica, tas bija pirmais jaunas pasākumu programmas mēģinājums un nebija nemaz tik slikti.

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 22:27

Žaņa Brūtei

Var jau aicināt talkā arī Holivudas režisoru, tikai, cik tas viss maksās. Tad būs tāda ieejas biļetes maksa... Ar tiem līdzekļiem, kas ir, muzejs arī darbojas. Tāpēc arī notikušas bija bezmaksas pasākums. Tikko būs pieaicināts režisors, tā uzreiz tās būs papildizmaksas.

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 22:31

Vietējās ziņas