Bauskas mūzikas mājā – no lietišķām sarunām līdz džezam

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) Mūzikas māja Upmalas ielā 7. martā bija rosības pilna. Uz tikšanos pulcējās Bauskas MMS audzēkņu vecāki, kuri bija aicināti uz sarunu par skolas dzīves un mācību darba aktualitātēm, portālu informēja Bauskas MMS pārstāve Inga Briede.

Sanāksmi vadīja direktore Anita Velmunska un viņas vietniece Inita Idere-Bankava. I. Briede stāsta, ka tika sniegtas atbildes uz vecāku jautājumiem, tie bija dažādi – par vērtēšanas kārtību, pārbaudījumu norisi, nodarbību grafiku, audzēkņu panākumiem un iespējām piedalīties konkursos.

Kad svarīgās lietas bija apspriestas, gan sanākušajiem vecākiem, gan citiem interesentiem bija iespēja kļūt par oriģināla koncerta klausītājiem. Koncertu ar nosaukumu «Pavasara priekam» sniedza skolas zēni un viņu pedagogi – vīrieši (izņēmums bija tikai abas koncertmeistares – Evija Bonāte un Anna Kovaļova).

Konferansjē lomā bija iejutušies Jānis Biezais un Emīls Upenieks. Visu nodaļu puikas – Reinis, Rinalds, Markuss, Endijs, Kristers, Maikls, Marks, Enzo, Braiens, Arvīds, Niklāvs, Kristans, Rihards, Aksels, Ralfs un Dāvids – muzicēja no sirds, jo zālē bija visatsaucīgākā publika pasaulē – viņu ģimenes, draugi un pedagogi. Koncertā kopā ar saviem audzēkņiem muzicēja arī pedagogi Ikars Ruņģis, Lauris Krasņikovs un Aigars Dziļums. Uzstājās arī skolas vokāli instrumentālā grupa (tajā gan muzicē arī meitenes) un ģitāristu ansamblis.

Marta koncertā parasti piedalās arī skolas absolventi. Šoreiz pārsteigumu sagādāja grupas «Bekars» puiši – Matīss, Jānis, Armands, Varis. Zēni atskaņoja gan populāras kompozīcijas, gan savu oriģināldziesmu. Klausītājus ar savu profesionālo sniegumu priecēja Rīgas Doma kora skolas džeza grupa, kuras sastāvā muzicē Bauskas mūzikas skolas absolvents Gatis Breijers. Par topošo džeza pianistu priecājas viņa klavierspēles skolotāja Dzintra Vēvere un mūzikas teorijas pasniedzēja Jolanta Veršinska. Doma kora skolas jaunieši spēlēja pašu izvēlētas džeza kompozīcijas, tās izskanēja viegli, nepiespiesti un atbrīvoti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas