Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas mūzikas skolā varēs apgūt sitaminstrumentu spēli 5

Septembrī Bauskas mūzikas skolā audzēkņi sāks jaunas programmas – «Sitaminstrumentu spēle» – apguvi. Novada domē tam atvēlēts finansējums.

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē 18. jūlijā deputāti atbalstīja skolas vadības lūgumu atvēlēt 1285 latus pedagogu darba samaksai. Skolas direktore Anita Velmunska apliecina – kad finansējums pedagogu atalgojumam būs apstiprināts domes sēdē, varēs aktīvi pievērsties speciālistu meklēšanai. Līdz šim viņa noskaidrojusi, ka Bauskā attiecīgo speciālistu neesot, būs jāmeklē kāds, kas brauks uz darbu no cita novada. «Pasniedzēju problēma ir, taču esmu optimiste, ticu, ka līdz septembrim tā tiks atrisināta,» teic A. Velmunska.

Gatavojoties jaunās programmas ieviešanai, skola ar pašvaldības atbalstu nopirkusi nepieciešamos instrumentus. To iegādei iztērēti 4500 latu. Vēl neizsaiņoti kastēs stāv bungu komplekti, perkusijas, arī lielā marimba. Bauskas skolā līdz šim tāda instrumenta neesot bijis.

Nokārtoti visi dokumenti, lai sitaminstrumentu spēles programmu licencētu. Plānots, ka šajā mācību gadā programmā izglītosies septiņi audzēkņi. Četri skolēni jau ir pieteikušies, augustā tiks izsludināta papildu pieņemšana. Vēlamais audzēkņu vecums sitaminstrumentu spēles programmas apguvei ir astoņi līdz desmit gadu. Paredzēts, ka šos instrumentus varēs izmantot arī pieaugušo mācību programmu dalībnieki.

Stāstot par iecerēm, A. Velmunska norāda, ka sākta gatavošanās, lai 2014. gada septembrī skolā audzēkņiem piedāvātu vēl vienu jaunu programmu – ģitārspēli.

Vienlaikus ar jaunu instrumentu iegādi direktorei jāuzrauga arī vērienīgs remonts. Līgums par to veikšanu noslēgts ar SIA «Garlics». Darbi līdz septembrim jāveic teju 19 000 latu vērtībā. Tiek remontētas vairākas telpas ēkas otrajā stāvā. Meistari veic sienu apdari, remontē grīdas, griestus. Darbu vadītājs Aleksandrs Saharovs «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka darbi nav sarežģīti – telpu remonts uzņēmuma strādniekiem problēmas nesagādās. Līdz septembra sākumam meistari sola darbus paveikt.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Beidzot

Prieks par acīmredzamu skolas attīstību! Lai viss izdodas!

pirms 7 gadiem, 2013.07.20 10:32

prieks

Man atkal prieks par Auzānu - sitaminstrumenti, tad būs pūšaminstrumenti u.t.t.

pirms 7 gadiem, 2013.07.20 15:07

pedagogs

Licencēt programmas nav nekāda problēma svarīgi iegūt valsts finansējumu ,bet ne novada .Vai visa šī programmu atvēršana nav pārāk saforsēta ar lielu finansējumu ???Lai veicas darbība saprāta robežās !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 18:57

bijusais skolnieks

man ir liels prieks ka muzikas skola beidzot tiek remonteta un ir jauni instrunenti ko macities jaunajiem skolniekiem. un jaunajai direktorei IELS paldies ka doma gan par skolniekiem, gan par pasam telpam kur mazajiem muzikiem macities :)))

pirms 7 gadiem, 2013.07.23 00:12

Vietējās ziņas