Bauskas mūzikas skolas audzēknis gūst panākumus starptautiskā konkursā

Pirmdien, 1. aprīlī, Daugavpils novada Kultūras centra zālē notikušajā  XVII Starptautiskajā akordeonistu-solistu konkursā «Naujene 2019» Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Emīls Upenieks ieguva 2.pakāpes diplomu, portālu informēja izglītības iestādes direktore Anita Velmunska.

Viņa stāsta, ka konkurss pulcējis 146 dalībniekus no 9 valstīm –Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Francijas, Vācijas un Ukrainas, pārstāvot 61 mūzikas izglītības iestādi. Šogad konkursā kā jaunievedums bijis sertifikātu pasniegšana dalībai nākamajos starptautiskajos akordeonistu konkursos, kas norisināsies Baltkrievijā un Francijā, tiem nedaudzajiem konkursantiem, kas saņēma augstākos konkursa žūrijas vērtējumus.

A. Velmunska atzīst, ka katra šāda uzstāšanās veicina jauno mūziķu meistarības izaugsmi, audzina gaumi, popularizē akordeona spēli. Šos mērķus šoreiz atkal spilgti izdevies piepildīt arī Emīlam, jo viņa sniegums izpelnījies 2.pakāpes diplomu. Tāds novērtējums Emīla akordeona spēlei bijis arī iepriekšējā gadā. Šogad viņš to saņēma par meistarīgi izpildītiem diviem skaņdarbiem. Izskanēja   G.F.Hendeļa «Passakalja» un A.Žurbina «Koncertburleska», ko jaunietis izpildījis tehniski spoži un krāsaini. Skaņdarbi bija jāspēlē no galvas.
Emīla Upenieka pedagoģe Antra Rušmane ir gandarīta par sava audzēkņa sniegumu un cer, ka viņš turpinās spodrināt savas prasmes un izkopt talantu.

«Vērtējot jauno akordeonistu atskaņojumu, tika  ņemts vērā  skaņdarbu tēla, formas, stila un žanra atklāšanas veids, štrihi, tempu pielietojums, ritma izjūta, artistisms un  atskaņojuma kvalitāte. Emīlam tas padevās teicami, lai gan atbildība, piedaloties  tik plaša  mēroga konkursā,  bija ļoti liela,» skaidro A. Rušmane.

Emīls ir izvirzīts  arī konkursam «Talants Latvijai», kurš notiks svētdien, 7.aprīlī  Latviešu biedrības namā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas