Bauskas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi iepriecina koncertā «Katru gad’ no jauna»

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, pagājušajā nedēļā, Bauskas kultūras centrā Bauskas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi sarūpēja skaistus svētkus. Bērnu un pedagogu muzicēšanā klausījās gan audzēkņu vecāki, gan daudzi pilsētas iedzīvotāji.

Koncerts «Katru gad’ no jauna» bija veidots tā, lai būtu pārstāvētas visas nodaļas. Pirms tā apmeklētājiem bija iespēja aplūkot un iegādāties mākslas nodaļas audzēkņu darinātos darbiņus – linogriezumus, keramiku, apsveikumu kartītes. Arī koncerta gaitā projekcijās tika demonstrēti mākslas nodaļas audzēkņu darbi, kas lieliski papildināja skaņdarbus, informē Anita Velmunska, Bauskas mūzikas un mākslas skolas direktore.

Ziemassvētku noskaņa 12. decembrī tika radīta gan individuālos priekšnesumos, gan ansambļos un grupās. Muzicēja divi vijolnieku ansambļi, saksofonu ansamblis, dažādi dueti. Pirmo reizi uzstājās pedagoģes Inetas Rozentāles «izauklētais» trio – Viktorija Tjuha (vijole), Braiens Burmistrovs (marimba) un Zhuen Yang jeb Enzo (klavieres), stāsta A. Velmunska.

Neraugoties uz gripas radītajām izmaiņām kora sastāvā, meitenes pedagoģu Ingas Bukšas un Ievas Ūdres vadībā spēja radīt Ziemassvētku brīnumu, īpaši L. Ozoliņas dziesmā «Bērna eņģelis» (Ances Ūdres vijoles solo). Pirmo reizi tik lielas auditorijas priekšā uzstājās Kristers Pērkons (4. akordeona klase).

Spēlēšana Ziemassvētku koncertā jau ierasta ir audzēkņiem, kas piedalās dažādos konkursos. Kate Kononova, kas ar labiem panākumiem decembra sākumā piedalījās VII Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu 5. – 8. klavieru klašu audzēkņu konkursā Dobelē, koncertā muzicēja gan viena, gan kopā ar Leldi Rādenu. Skaistu pārsteigumu baušķeniekiem sagādāja skolas absolventes Ieva Vaivare (klavieres) un Klēra Kuļikauska (flauta). Meitenes turpina apgūt šo instrumentu spēli mūzikas vidusskolās, un, kā liecināja klausītāju bagātīgie aplausi, tas viņām izdodas labi.

Jaudīgākais priekšnesums, protams, bija pūtēju orķestrim, bet koncerta izskaņā uzstājās pedagoga P. Straumes vadītā grupa «Pagrabā 8». Koncertam bija arī literārs satvars, ko veidoja A. Velmunska un Inita Idere-Bankava. Bauskas mūzikas un mākslas skolas saime novēl skaistus gada nogales svētkus saviem audzēkņiem, viņu vecākiem, pedagogiem un visiem baušķeniekiem!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas