Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas NMP dienesta mediķus vēlas «ēnot» desmit jaunieši

Bauskas neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests Ēnu dienā 12. februārī no plkst. 11 viesos gaidīs desmit jauniešus, kuri vēlējušies iepazīties ar mediķu darbu,portālu informē NMP dienesta pārstāve Ilze Bukša.
 
I. Bukša atklāj, ka interesentu vecums ir dažāds. Ēnu dienai pieteikušies arī 6. klases skolēni, bet dienests vairāk orientējas uz vidusskolas vecuma jauniešiem, kuriem ir pastiprināta interese un vēlme nākotni saistīt ar šo profesiju, atklāj speciāliste.

Kopā Ēnu dienu atzīmēs 18 brigāžu punktos un brigāžu atbalsta centros visā Latvijā. Interesi par «ēnošanas» iespējām dienestā šogad izrādījis nebijis interesentu daudzums – tika saņemti 187 pieteikumi no dažādām Latvijas vietām. Vislielākā interese par ātrās palīdzības darbu bijusi Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī. Tur «ēnotāji» ieradīsies pat divās maiņās, lai dotu iespēju ar dienesta darbu iepazīties pēc iespējas vairāk skolēniem, informē I. Bukša.

Visās 18 «ēnošanas» vietās skolēniem būs iespējams aplūkot ātrās palīdzības brigādes auto un tā specifisko dzīvības glābšanai paredzēto aprīkojumu. Tiks stāstīts un praktiski demonstrēts, kādas mūsdienu tehnoloģijas tiek izmantotas NMP dienesta darbā, lai mediķi ātrāk ierastos izsaukumos un labāk varētu palīdzēt nelaimē nonākušajiem.

Tāpat skolēni varēs iztaujāt mediķus un uzzināt, kā rīkoties dažādās cilvēka dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās. Skolēni tiks aicināti aizdomāties un diskutēt par pirmās palīdzības prasmju nozīmi un pielietošanu ikdienā. Vairākās «ēnošanas» vietās būs iespēja arī praktiski pamēģināt sniegt pirmo palīdzību cilvēkam, kurš ir bezsamaņā, izmantojot mācību manekenu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas