Bauskas novadā – 17 zādzības no mājokļa 3

Mājokļu apzagšanu skaitam valstī pēdējo gadu laikā ir tendence samazināties. Tomēr, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, tradicionāli tumšajā gada laikā – rudenī, ziemā un agrā pavasarī – mēdz pieaugt zādzību skaits no privātmājām.

Šogad Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā ir reģistrētas 17 zādzības no mājokļa. Savukārt pagājušajā gadā laika posmā no 1. janvāra līdz 7. oktobrim tika reģistrētas 26 zādzības no mājokļa, informē Dace Kalniņa,
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Visā valsts teritorijā 2020. gadā reģistrētas 1495 zādzības no mājokļiem, tostarp no dzīvokļiem, privātmājām, vasarnīcām, šķūnīšiem u. c. No tām 1127 zādzības bija izdarītas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā, proti, Rīgā vai Pierīgā. Savukārt 2019. gadā valstī reģistrēto zādzību skaits bija 1827, no kurām 1067 zādzības izdarītas Rīgas reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā. Valstī kopumā izdarīto zādzību skaits pērnajā gadā ir samazinājies, taču Rīgas reģionā bija vērojams neliels pieaugums – par 5,3%, informē Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.                       

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas priekšnieks Sergejs Smirnovs norāda, ka gada tumšajos mēnešos – rudenī, ziemā un agrā pavasarī – vērojams zādzību no privātmājām skaita pieaugums, savukārt zādzību skaits no dzīvokļiem paliek nemainīgs. «Mēs redzam, ka vasarā zādzību skaits no privātmājām parasti ir mazāks, jo ir gaišs, cilvēki pavada vairāk laika dārzā un atpūšas. Tas samazina iespējas zagļiem nepamanītiem piekļūt svešajiem īpašumiem. Sākoties rudenim, iespēja tikt apzagtam pieaug, tāpēc saimniekiem ir īpaši jāparūpējas par drošību,» atzīst S. Smirnovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ha

Tu to par sevi?

pirms 4 dienām, 2021.10.14 09:18

matemātika

Pašvaldības policija visus zagļus izķers, bet tikai pie nosacījuma- plus 300 000. Var izrēķināt viena zagļa pašizmaksu.

pirms dienas, 2021.10.16 10:12

Vietējās ziņas