Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā 2014. būs Viļa Plūdoņa gads

Bauskas novadā 2014. gads būs Viļa Plūdoņa gads. Tādu ierosinājumu 19. decembra novada domes sēdē izteica domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Viņš pavēstīja, ka 2014. gadā izcilajam dzejniekam apritēs 140 gadu. Viņš dzimis 1874. gada 9. martā Bauskas apriņķa Pilsmuižas (vēlāk – Bauskas) pagasta «Lejeniekos». Lielu daļu savas dzīves viņš aizvadījis Bauskas novadā, te arī viņš apglabāts.

V. Plūdoņa jubilejai veltīti pasākumi visa gada garumā notiks «Lejeniekos». Dzejniekam veltītu konferenci iecerējis sarīkot Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs. Koncertu, kurā skanēs Jāņa Lūsēna melodijas ar V. Plūdoņa dzeju, plāno Bauskas kultūras centrs. Dzejniekam veltītus pasākumus iecerējušas arī citas kultūras iestādes, bibliotēkas un skolas.

Deputāti domes sēdē atbalstīja šo ierosinājumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas