Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā aizliedz audzēt ĢMO 3

Bauskas novadā turpmākos piecus gadus noteikts aizliegums ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai. Oktobra domes sēdē vairums deputātu nobalsoja par šādu lēmuma projektu.

Domes sekretāre Mārīte Dābola informē, ka lēmuma projektu atbalstīja visi klātesošie deputāti, izņemot Juri Landorfu. Viņš balsojumā atturējās.

Ziņojot par sagatavoto lēmuma projektu, juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns informēja, ka divus mēnešus ilgajā publiskajā apspriešanā par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizlieguma noteikšanu piedalījušies 1423 cilvēki. Viens novada iedzīvotājs bijis pret aizlieguma noteikšanu, pārējie pauduši atbalstu.

 Domes sēdē izvērsās diskusija par aizlieguma termiņu. Deputāti Aleksandrs Novickis, Aija Spriņķe, Mārtiņš Ruža un Arnolds Jātnieks vēlējās noteikt desmit gadu ilgu aizlieguma termiņu. Taču šis viņu viedoklis neguva vairākuma atbalstu.

Saistošie noteikumi «Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Bauskas novadā» stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā «Bauskas Novada Vēstis».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jo-jo

laikam pēc pieci gadi ģ. modif. ....tas ir izraisītā mutācija paliks dikti veselīga.....kā J.Landorfs---ĀRSTS var atturēties.....nu jā...bizness paliek bizness...jo vairāk slimo, jo labāks bizness....

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 19:59

Autorssss

Cer, ka pēc 5.gadiem vairs nebūs kas balso...

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 22:16

Andris

Beidzot baušķenieki arī saņēmušies... Apsveicami!

pirms 6 gadiem, 2013.12.16 22:46

Vietējās ziņas