Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā apšauba ieceri pārņemt no valsts vietējo ceļu uzturēšanas funkciju 5

Bauskas novada pašvaldībā tiek apšaubīta satiksmes ministra iecere vietējo ceļu uzturēšanas funkciju no valsts budžeta nodot pašvaldībām,portālu informēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips.V. Veips uzskata, ka ir būtiski, lai jaunas funkcijas pašvaldībai netiktu nodotas bez finansējuma to veikšanai.

«Grūti spriest, vai šis ierosinājums būs ar pozitīvu risinājumu. Iespējams, ka būtu nepieciešams pilotprojekts, kura ietvaros kādi no novadiem strādātu pēc jaunā ministrijas ierosinātā modeļa un pēc tam tiktu pieņemts galīgais lēmums,» pauda Bauskas mērs.

Jau ziņojām, ka satiksmes ministrs Anrijs Matīss iecerējis vietējo ceļu uzturēšanas funkciju ar visu tam paredzēto finansējumu no valsts budžeta nodot pašvaldībām. Tas dotu iespēju pašvaldībām pašām lemt, kuru ceļu ziemā tīrīt katru dienu un kuru varbūt netīrīt, norādījis ministrs. Viņš skaidro, ka 500 kilometriem ceļa valsts budžetā ir paredzēts noteikts finansējums.

«Pēc normatīviem valstij ir jānodrošina šo 500 km attīrīšana no sniega vismaz četras reizes sezonā. Pašvaldība, pārņemot konkrēto ceļu tīklu savā pārziņā, varētu lemt citādi - 5 km, kas ved uz skolu un ambulanci, tīrīt katru dienu, bet 300 km vispār netīrīt. Pašvaldība vislabāk zina vietējo vajadzības,» sacījis ministrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kādi šoziem bija ceļi, tas vienkārši neticami, vispār nekādas kārtības, netīrīti, nezibraucami. par kādiem ceļiem būs nākamos gadus runa, ja būs jaekonomē bseinam, Felmaņu Jānim tas baseins ļoti, ļoti, ļoti vajadzīgs, ne jau ceļi, ceļi ir štrunts, nekas!!!! Redzēs, kā nakamie deputāti visus šitos jaukumus, ko būs šitie satrādājuši vērsīs par labu, būs praktiski neiepējami, bet vēlu veiksmi!

pirms 7 gadiem, 2013.04.08 22:08

mjāā

Vispār jau tā neko:))), kad viss izputējis, deliģēt tālāk nav liela gudrība. Kad viss būs sakārtots, tad varēs atkal nodot valsts īpašumā!:))

pirms 7 gadiem, 2013.04.08 09:08

Veips, cik ir 20% no diviem miljoniem, tā banda jau arī neesot pārāk liela...

pirms 7 gadiem, 2013.04.07 13:12

Veips, kā tad ir ar tām novada funkcijām bez attiecīga finansējuma, vai tik,lai apietu valsts noteiktos aizliegumus, netiek ņemti kredīti, lai varētu realizēt novada administrācijas iecerētos un deputātu atbalstītos projektus. Vispār jau tāda liieta, ka 20 procentiņi arī vēl Latvijā pastāvot.

pirms 7 gadiem, 2013.04.07 13:10

Galvenais, ka Bauskā būs baseins, par naudu ko vairs nemaksāsim( ne ceļu nodoklī, ne akcīzes nodoklī, nedz arī valsts nodevā par tehniskajām skatēm) turpmāk relaksēsimies domnieku bezatbildīgu lēmumu rezultātā uzceltajā baseinā, un par visu nodokļu maksātāju izšķērdēto naudu baudīsim atpūtu, kur Koluža kungs būs glābējs, Dombrovskas kundze pienesīs Havaju stilā sagatavotus kokteiļus, un nevajadzēs cepties par to, ka Bauskas ielas un novada ceļi ir kā pēc kāpurķēžu tanku saieta.

pirms 7 gadiem, 2013.04.07 12:13

Vietējās ziņas