Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā auditora amatu neveidos 61

Bauskas novada domē tomēr nebūs jaunas amata vietas. 26. jūnija domes sēdē deputāti neatbalstīja iekšējā auditora amata vietas izveidi.

Ziņojumu par jaunā speciālista nepieciešamību bija sagatavojusi izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka. Deputāts Aleksandrs Novickis šī jautājuma izskatīšanā pieteicās par līdzziņotāju. I. Ruhocka skaidroja, ka iekšējā auditora galvenie darba pienākumi būtu veikt pašvaldības iestāžu, institūciju un kapitālsabiedrību iekšējo auditu. Auditors būtu tieši pakļauts novada domes priekšsēdētājam. Viņam tika piedāvāta aptuveni 1100 eiro liela amatalga.

Deputāts Aleksandrs Novickis bija sagatavojis izdales materiālus, kurā skaidroti šādas amata vietas izveides riski. Savā runā viņš norādīja, ka, iedibinot jaunu amatu, pašvaldība nelietderīgi šķērdē līdzekļus. Deputātu satrauca iespējamie politiskie riski, jo auditors būs pakļauts tikai domes priekšsēdētājam. Minot virkni piemēru, A. Novickis norādīja, ka ekonomiski izdevīgāk būtu auditora pakalpojumus izmantot kā iepirktu ārpakalpojumu. Deputāts izteica šaubas, vai viens cilvēks pienākumus spēs izpildīt tikpat kvalitatīvi, kā to veiktu īpaši nolīgtas firmas speciālisti.

Iebildumus pret iecerēto amata vietu izteica arī citi deputāti. Inita Nagņibeda iebilda pret līdzekļu izlietošanu, ieviešot šo amatu no gada vidus. Viņa arī izteica šaubas, vai šim amatam izdosies rast pietiekami zinošu speciālistu. Deputāte Mārīte Ķikure piekrita, ka tik lielā novadā kā Bauska iekšējais audits ir nepieciešams. Taču arī viņa par labāku atzina veikt iepirktu ārpakalpojumu. Iebildumi izskanēja arī pret to, ka šis auditors īpašās situācijās varēs pieaicināt citus speciālistus.

I. Ruhocka centās iebilst, ka ārpakalpojums būs dārgāks nekā sava speciālista izmantošana. Kā piemēru viņa minēja auditora pakalpojumu Vecsaules pagasta komunālās saimniecības rēķinu pārbaudei. Par šo darbu pašvaldībai vajadzēja maksāt 2600 eiro. Izpilddirektora vietniece minēja pašvaldības, kurās sekmīgi darbojas iekšējie auditori, viņa nosauca arī Iecavas novadu. Tāpat tika minētas pašvaldības, kur izmanto ārpakalpojumus, kas ir krietni dārgāki. Tomēr šie skaidrojumi netika ņemti vērā. Deputāti nobalsoja pret iekšējā auditora amata vietas izveidi novada administrācijā.

Pēc sēdes I. Ruhocka «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka respektēs deputātu lēmumu. Viņa piekrita atziņai, ka pašvaldībā nepieciešams veikt iekšējo auditu. Tiks izveidots veicamo uzdevumu saraksts, izsludināts iepirkums, šo darbu uzticēs veikt firmai kā ārpakalpojumu. Vai tas būs lētāk, nekā to veiktu iekšējais auditors, I. Ruhocka nevēlējās komentēt.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Iecavas pašvaldības iekšējo auditori Inu Eiduku. Speciāliste pastāstīja, ka viņa Iecavā strādā jau desmito gadu un par darba trūkumu nesūdzas. Viņa atzina, ka izvērtēt nākas visdažādākās situācijas, nereti arī sniegt konsultācijas par iecerētajiem darbiem. Viens cilvēks nevar pārzināt visas jomas, tādēļ ir pašsaprotami, ka dažreiz aicina talkā citu speciālistu, piemēram, IT jomas pārzinātāju.

Auditore uzskata, ka šāda iekšējā kontrole samazina riskus pieņemt kļūdainus lēmumus, iespējams, attur amatpersonas no ekonomiski vai politiski riskantiem soļiem. I. Eiduka neņēmās apgalvot, vai ārpakalpojumi varētu būt lētāki, taču izteica pieņēmumu, ka tik lielā novadā kā Bauska iekšējam auditoram darba noteikti būtu daudz. Viņa nosauca vairākas pašvaldības, kurās izveidotas iekšējā auditora amata vietas, piemēram, Lielvārdē, Ādažos, Jelgavā. Daudzviet izmantoti ārpakalpojumi, taču pēc tam pašvaldības nolēmušas veidot savu šāda speciālista amata vietu. 

Par savu atalgojumu I. Eiduka nevēlējās izteikties, taču Iecavas pašvaldības mājaslapā «Bauskas Dzīve» konstatēja, ka maijā auditorei izmaksāti 856 eiro pēc nodokļu nomaksas. Internetā pieejamā informācija liecina, ka Ādažu novadā revidentei mēneša alga maijā bijusi 1147 eiro, Lielvārdes novadā iekšējā auditora vidējā amatalga bruto noteikta 891 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 61

baušķinieks

Vai tad pats auditors teiks, ka viņa amats ir nelietderīgs? Auditoram jābūt neatkarīgam un tikai tād var cerēt un kaut kādiem rezultātiem. Deputāti pieņēma vienu prātīgu lēmumu!

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 12:32

nebaušķinieks

tik lielā novadā nav iekšējā auditora? Kāda tumsonība no deputātu puses, droši vien ir pamats bailēm...

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 13:41

:)

Ja jau nobalsoja, ka jāņem auditors no ārpuses tad jau nebaidās, tieši otrādi, ne tā? Ar savējo auditoru būtu kā būtu, tomēr tas nebūtu neatkarīgs.

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 13:54

bailes

Droši vien baidās iestāžu un kapitālsabiedrību vadītāji no tā, ka tiks pakļauti stingrai un plašai kontrolei un tie caur dažiem deputātiem panāca lieliskas idejas un vajadzīgas lietas norakšanu.
nu ko lai saka - šķērni metas

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 14:18

Padoms

Lai abi izpilddirektori beidzot sāk pildīt savus tiešos darba pienākumus- nodrošina pašvaldības iekšējās uzraudzības sistēmu un iestāžu darba pārraudzību! Gan neatkarīgs funkcionālais audits parādīs to, ko domes vadība neredz un negrib redzēt ! Varbūt tad nedaudz mazināsies vēlme pieņemt "politiskos lēmumus" un izbeigsies dažu „izredzēto” visatļautība administrācijā!

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 18:59

Fui!

Nu kā var tik falši rīkoties? NA deputāti savos priekšvēlēšanu aģitācija pasākumos solīja nepalielināt novada birokrātisko aparātu.Jātaupa taču nodokļu maksātāju nauda! Bet kas nu sanācis, steigā tika izveidota izpilddirektora vietnieka vieta it kā būs kāds kura pienākumi būs saistīti ar Bauskas pilsētas attīstības veicināšanu....Kaut kā nav manīts, ka I.Rhocka būtu ko sakarīgu paveikusi???
Žēl, bet NA nepilda savus solījumus un pretēji solītajas tik audzē nespējnieku birokrātisko aparātu. Fui!

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 19:22

vārds.

Bet ko par to visu saka novada jurists modris???

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 15:17

ziepe

iespējams, ka nobijies un nerunā

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 14:51

Spodra

Modrim jau vairs nekas nav jāsaka, tagad viņa vietā runā cits jurists- I. Rhocka....

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 19:26

varbūt novada NK ?

un kur šos pašvaldības speciālista- auditora atzinumus izmantos, tie, varbūt, tāpat kā VK atzinumi būs līdzvērtīgi uzrakstiem uz sētas- "Jānītis ir muļķis" vai " Anniņa ir m----a", bet aditētie rullēs tāpat, kā pirms audita, to neņemot galvā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 17:52

Precizējums

Auditoram tika piedāvāta precīzi 1508 eiro liela amatalga, nevis aptuveni 1100 ! .... un amata pretendents jau bija padomā arī starp citu....!

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 17:59

???

Un kas tas bija?

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 19:11

jop

Varbūt uz amatu bija noskatījusies Ruhockas meitiņa???

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 20:22

Priekš ???

Bez darba palikusī hipo neaizvietojamā speciāliste

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 21:28

!!!

Kura Hipo darbiniece? Tur bija arī ļoti labas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 20:55

KO

ko jūs te ņematies ap to hipeni nav jau tik tālu jāmeklē kaļinkam pašan vesels pulks pēcnācēju un ja vēl viss lauvu bars tiem jau ar ēst gribas

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 08:21

Vienkārši vājprāc

Ludrika jau nebija nekāda Dieva dāvana, bet viņa visus šos darbus veica VIENA par ~ 1600 LVL (2276 EUR). Tagad šo darbu veic izpilddirektors par to pašu algu 2276.00 EUR + vietnieks ~ 1510.00 EUR un vēl visam klāt iekšējais audits + 1500,00 EUR (un nevis 1100,00 EUR kā norādīts tekstā). Ja viena nomainīta amata vieta no 2276.00 EUR izauga līdz 5286,00 EUR mēnesī, vai nebūtu laiks domāt par to, ka vadībai būtu jāizvērtē speciālistu atbilstība šiem ieņemamajiem amatiem, bet var būt arī valdībai laiks atpūsties???

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 21:35

naudas grozās ne mazās, super!

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 22:49

jautājums?

Kur tad lai ņem tos gudros, ja darbā drīkst pieņemt vien vietējo aristokrātu radus, bet šamie vairākumā sirgst ar iedzimtu prānprātību.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 09:48

?

Vājprātc vai tu domā kāds izvērtēs savus IELIKTEŅUS un vai šī vadība vispār kaut ko ir spējīga izvērtēt- neesi naivs

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 19:32

nu

tas viss vairāk vai mazāk izskatās pēc shēmošanas, kur, visticamāk, kādam pietuvinātam vajadzēja kārtējo silto vietiņu. Galīgi nav skaidrs, ko dara visi tie izpilddirektori un viņu vietnieki + vēl taču visādas iepirkumu un juridiskās nodaļas ar kaudzēm speciālistu. Vai tad katram vienam nav jābūt atbildīgam par to ko dara?! Kāpēc pie tik daudziem gudriniekiem joprojām notiek visādas dīvainas lietas - neveiksmīgi projekti utt? Izskatās, ka te vispār neviens neparko neatbild. Sen vajadzētu pieņemt tādu pat likumu kā civildienestniekiem - ja ierēdnis sastrādā ziepes, tad par to ir arī materiāli atbildīgs. Un vispār, vai tad nebija runa, ka izpilddirektors vai vietnieks būs tāds kā pilsētas galva? Ko vispār dara izpilddirektora vietniece, izņemot to, ka bīda dīvainas štelles?

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 23:50

!

Tur ne viens vien par neko saņem algu. Kalniņa no soc dienesta , kas vispār nedara neko, kurai vēl "palīgu" piestiprināja, kurš gan to nezin..visi, bet ir taču kas viņu aizstāv un iestājas par šo personu, partijas biedreni..Un tā tiek tērēta nodokļu nauda, fui!

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 10:04

rita

Kalinka ir glups ar visu savu komandu ,vajag vel kādam darbu.Mums jau ir pieredze ar kārtībniekiem kur strādā visa veida darboņi pat kaprači

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 10:10

Es

Raitis ir pārāk lens tāpec tādi izpildirektori meklē darboņus lai pašiem nebūtu jāstrādā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 10:12

auzās....

Nu ko darīt ,ja nevelk par finansēm? kaut kā jau ļipa jāpiesedz,savādāk būs āmen,jāpiedāvā padomnieka vakance vēl izpilddirektoriem, darbs ar pārāk lielu apjomu

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 10:24

info

"Realizējot ES ūdenssaimniecības attīstības projektu Īslīces pagasta Bērzu ciematā, kas pašvaldības nodokļu maksātāju maciņiem pēc provizoriskiem aprēķiniem papildus maksās vēl ap 700 tūkstoši eiro tā pabeigšanai, kā arī nespējot ieviest efektīvu pārvaldību , Raita Ābelnieka un Alvja Feldmaņa vadības „tandēms” (ja to tā vispār var nosaukt), plāno turpināt nelietderīgi izšķērdēt pašvaldības līdzekļus.

Proti, maskējoties ar skaistiem saukļiem par pašvaldības iestāžu darbības kontroles nodrošināšanas nepieciešamību, vienlaicīgi atzīstot politiskās vadības un izpildvaras (divi izpilddirektori) nespēju savu tiešo funkciju izpildē – efektīvas iekšējās uzraudzības sistēmas darbības nodrošināšanu, tiek veidots padomdevēja „kabatas auditora” amats ar atalgojumu 1508 eiro mēnesī! Pēc lēmuma projekta virzītāju ieceres tas prasīs no pašvaldības budžeta gadā ap 22 365 eiro.

Izpilddirektora vietniece I. Ruhocka izpildot „darba devēja” R.Ābelnieka pasūtījumu virza apstiprināšanai steigā sagatavoto domes iekšējā audita nolikumu, kurā domes vadība un izpildvara savu tiešo atbildību par pašvaldības darbības kontroles sistēmas, risku vadības, pašvaldības iestāžu darbības pārraudzības, kontroles, darbības atbilstību normatīvajiem aktiem un efektīvu darbu cenšas "deleģēt" domes deputātiem. Jeb citiem vārdiem sakot "ierindas" deputāti atbildēs par iestādes vadības (R.Ābelnieks & A.Feldmanis), kā arī izpildvaras nespēju pildīt savas tiešās funkcijas, par kurām tie saņem atalgojumu. "

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 15:22

LETA

Būsim precīzāki par auditora amatu, rēķinot atalgojumu + atvaļinājums ar kompensāciju ~ 25 165.00 EUR.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 18:03

papildinājums info

Cik var saprast, tad papildus 700 tūkstošiem, kas vēl nepieciešami, iepazīstoties ar http://www.bauska.lv/lv/pasvaldiba/iepirkumi/bauskas-novada-administracija pieejamo informāciju 2013.gada 27.jūnijā SIA KONSTRA par Bērzu ciemata ūdenssaimniecības projekta realizāciju ir noslēgusi līgumu, kura kopējā summa ir 401 565,03 (bez PVN) , tātad + PVN=485 895, 00 LVL(jo 2013.gads), pārrēķinot EUR tas ir 691 365.00 tā kā nauda ir samaksāta, tad bilance ir 691 365.00+700 000.00= 1 391 365.00 EUR. Un tā vienkārši valdība, kura bez sirdsapziņas pārmetumiem, vēl vienam draugam (A.F.) vai draudzenei (R.Ā) bīdīja amatu par 1500.00 EUR mēnesī. Visi vadības "darboņi" (priekšsēdētāji, vietnieki, direktori un to vietnieki, kā arī īpaši imperatoram pietuvinātie mazie vadītāji) sēž un turpinās sēdēt amatos par VISU KOPĒJO NAUDU, kaut arī no nodokļu naudas ar brīvu roku ir bezatbildīgi iztērēti ~ 1.4 miljoni EUR.
Ābelnieka kungs, man kā vēlētājam (un NA ideju atbalstītājam) interesē, kad tas beigsies? Vai arī ir jāsasauc pikets, lai Jūs atkāptos no amata, paņemot līdz visu savu "īpaši darbīgo" komandu???

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 18:30

varetu but auditors

Vai Jūs neziniet, ka domē tiek pieņemti tikai radinieku radinieki.... kādam vajadzēja siltu vietu... Paņemiet dažus no domes un uzzīmējiet "cilts koku" cik radu strādā domē! Un ar kādām algām un bez konkursa!! Atveriet acis mīļie ļaudis!

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 17:15

jautājums

Un kāpēc tad nenosauc šos radu rakstus vārdā?

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 18:01

pec kritērijiem

ko Jūs ņematies,visi taču izraudzīti konkursa kārtībā atbilstoši nolikumam

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 21:40

priekš pec kritērijiem

VISI "izraudzīti" konkursa kārtībā, a ha ha ha hāāāāā.....

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 22:39

Vienotība

Nepatika jums iepriekšējā valdība! Nu ko, tad priecājieties- šie turpina iesākto, bet tas jau arī nav nekas! Briesmīgākais tas, ka šie ne tikai nav spējīgi pieņemt loģiskus lēmumus, bet nemākulīgi pazaudē nodokļu maksātāju BASEINA naudu!!! Mīlīši varēsiet braukt uz Bērziem peldēt.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 19:38

yes

Jā, viņu naudas šķiešana tiešām ir kaut kas..Turēt darba vietas, kur nekas reāli netiek darīts, kā hiv kabinetu, tas ir murgs..

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 20:24

MA

Marazms tas saldais izpilddirektoru pārītis- ne ko jēdz ne ko spēj

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 21:34

Urķis

07.08.2013. ārkārtas domes sēdē tika izveidots jauns amat: pašvaldības izpilddirektora vietnieks, kura pienākumi: aizvietot pašvaldības izpilddirektoru viņa prombūtnes laikā; nodrošināt pašvaldībai noteikto funkciju izpildi Bauskas pilsētā – nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, ielu, inženierkomunikāciju un teritorijas labiekārtošanas darbu un remontdarbu plānošanu un pārraudzību; pārradzīt Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības; pārraudzīt Bauskas novada pašvaldības pagastu pārvaldes to saimnieciskajā darbībā; nodrošināt domes lēmumu projektu sagatavošanu savas pārraudzības jomā ietilpstošajos jautājumos; organizēt, kontrolēt un atbildēt par pašvaldības saistošo noteikumu, domes lēmumu, domes priekšsēdētāja, domes priekšsēdētāja vietnieka un pašvaldības izpilddirektora rīkojumu izpildi savas pārraudzības jomā ietilpstošajos jautājumos; iesniegt pašvaldības izpilddirektoram priekšlikumus par pārraudzībā esošo pašvaldības kapitālsabiedrību un iestāžu izveidošanu, reorganizēšanu vai likvidēšanu. Tad redz kurš par visu atbild novadā....

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 21:51

urķim

Uzurķē lūdzu izpilddirektora amatu aprakstu ,tad būs aina pilnībā

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 22:03

murķis

tas ka izveidoja izpilddirektora vietnieku ir apbrīnojams notikums, jo Ludrikas kundzes laikā, lai neveidotu izpilddirektora vietnieka amatu- izveidoja saimniecisko nodaļu, tad rodas jautājums cik vēl amata vietas šis nesakarīgais ievēlētais "saldais pārītis" taisīs un taisīs par nodokļu naudu. Vai arī īsi pirms nākamajām vēlēšanām sāks kaut ko apvienot un likvidēt, lai tiktu atpakaļ pie tik saldās un pilnās barotnes?

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 22:46

Ups

Ups, protams- laba dzīve Bauskas novadā! Pr-tāja kungs, Jums vajadzētu padomāt, varbūt tomēr laiks pienācis izveidot izpilddirektoru nodaļu. Visiem Bauskas novada iedzīvotājiem būtu darbs, mazinātos slodze sociālajam dienestam, nebūtu diedelnieku pie RIMI

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 05:52

0

Gan jau I.R. izdomās ne jau R.Ā., J.K.= 0

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 09:44

+0

un kas cits R.Ā. atliek ja pats tos darboņus izvēlējās 0+0=00

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 09:52

Vecsauliete

Nu kas tad tas par I. Ruhockas piemēru, un vispār lai arī tie finanšu izsaimniekotāji sedz auditora pakalpojuma izmaksas! Kādēļ nodokļu maksātājiem atkal jāfinansē novada darboņu nesaimnieciskums vai izpilddirektoru un citu uzraugošo "institūciju" nolaidība dartā! Lai tad arī paši sedz savas neizdarības!

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 09:43

Zapte

Zaptes jau nesākās šogad.Mēs augam un attīstāmies .No saimnieciskās nodaļas uz izpilddirektoru,no iepirkuma nodaļas uz izpilddirektora vietnieku,diez vai savārīto paši ēdīs un lidot jau ar nelidos,tāpēc jau nepieciešams kāds,kas atrod savārīto.Labu apetīti.

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 09:52

Jā!

Deputāts A. Novickis malacis, lai izdodas novērst arī citus stulbus lēmumus!

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 10:11

tests pašu rokās

kas gan var būt labāks, kā kontrolēt pašam sevi, labi, ka atradās deputāti, kuri tā nedomā, kuros vēl ir saglabājusies pašcieņa un cieņa pret saviem vēlētājiem. Vai nevarētu uzzināt, kā kurš deputāts balsoja, būtu ļoti noderīgi prieķsdienām.

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 13:09

Vēlētājs

Man rodas jautājums, kurš gudrenieks slēdz līgumu ar auditoru par komunālo rēķinu pārbaudi paredzot par darba izpildi 2600 euro? Kur te ir saimnieciska nodokļu maksātāju naudas izlietošana? Cik simti vai desmiti tūkstošu tad tie zaudējumi radušies novadam no tiem komunālajiem rēķiniem? Un vai tika veikta tirgus izpēte, lai noskaidrotu ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu? Kurš segs kārtējos zaudējumus novada budžetam? Nu kā var tik nesaimnieciski rīkoties? Nu, protams, nav jau pašu nauda.....un tomēr vajadzētu tak sākt atbildēt par līdzekļu izšķērdēšanu!

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 18:40

Tā ir

Cik redzams, kāds spodrina savas spalvas. Vairumā gadījumu, lielākie kliedzēji par taisnību izrādās paši nav tik tīri un balti...
Jācer ka A.Novicka kungs ir izņēmums, jo cik var saprast viņš ir vienīgais ar vislielāko atbildības sajūtu un godīgākais, čaklakais, zinošākais. Veiksmi viņam turpināt kāpt pa karjeras kāpnem uz citu kļūdām..

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 20:56

Ha

Savu laiku dubļus bridu, savu laiku rotājos...

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 21:12

tā nav

Novicka kungs ir uzkāpis ļļļootttiiii augstu pa karjeras kāpnēm atšķirībā no ļoti daudzajiem IELIKTEŅIEM, it īpaši pēc vēlēšanām strādājot Rīgā...

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 21:35

tauta

viņi jau zina, ka mēs to krēslus no dibenapakšas viņiem neizspersim,,,

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 21:26

knopka

vismaz uzsēdinām uz knopkām, lai sāk kustēties

pirms 6 gadiem, 2014.07.01 09:38

Vietējās ziņas