Bauskas novada bērnu tautas deju kolektīvi izdejo deju rakstus festivāla «Latvju bērni danci veda» lielkoncertā Talsos

Piektdien, 31. maijā, Talsos visu dienu norisinājās tautas deju festivāls «Latvju bērni danci veda». Mazi ķipari un draiski pusaudži, bērni no pirmsskolas līdz pat 9. klasei – kopā ap 2624 dalībnieki – atbrauca no dažādiem Latvijas novadiem, lai izdejotu vairākus desmitus latviešu tautas deju ielu koncertos un svētku lielkoncertā «Ar sauli sirdī» Talsu Sauleskalna estrādē.

Bauskas novadu pārstāvēja Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte», Bauskas sākumskolas deju kolektīvi «Taurenītis» un «Odziņa», Bauskas 2. vidusskolas deju kolektīvs, Īslīces pamatskolas deju kolektīvs, Codes pamatskolas deju kolektīvs, Mežotnes pamatskolas deju kolektīvs «Rakari», Uzvaras pamatskolas deju kolektīvs «Zemgalīte», Bauskas pilsētas pamatskolas deju kolektīvs «Ganiņi», kā arī Mežgaļu pamatskolas 3. – 6. klašu deju kolektīvs.

Diena sākās ar mēģinājumu Talsu estrādē, lietus mazajiem dancotājiem dejotprieku neaizvīla, stāsta Bauskas pilsētas pamatskolas deju kolektīva «Ganiņi» vadītāja Santa Zemīte. No Bauskas pamatskolas uz Talsiem devās 14 bērnu. «Pasākums bija fantastisks, ļoti labi organizēts. Pilsēta tik skaista, radās vēlme aizbraukt vēlreiz uz Talsiem! Bija liels prieks, ka no Bauskas novada bija viskuplākais dejotāju pulks. Pēc pasākuma palikusi laba pēcgarša un gandarījums par padarīto darbu,» atzina S. Zemīte.

Savām atvasēm līdzi just un arīdzan palīdzēt saposties koncertam uz Talsiem devās arī vecāki. Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopas «Mēmelīte» «Elzas» grupā dancojošo Līgu pavadīja mamma Zanda Kurika. Viņa teic, ka bērniem šis sarīkojums bijis kā neliels ieskats Dziesmu un deju svētku norisē. «Viņi vēl neapzinās, ka jau nākamgad ir skolēnu Dziesmu un deju svētki un tur izdejoto rakstu izmēri būs daudz, daudz lielāki un viss būs sarežģītāk,» pārdomās dalās Z. Kurika.

Lielkoncertā «Ar sauli sirdī» 83 deju kolektīvi (1678 dejotāji) sešās horeogrāfiskās programmās izdejoja gan deju rakstus, gan Talsu novada brunču svītru kodu. Koncerta moto bija «Ieaud savu stāstu Talsos – ar sauli sirdī!», režisors – Jānis Mūrnieks, programmu vadīja aktieris Rihards Lepers un jaunieši Mikus Krastiņš un Ketlīna Kālberga, kā arī Talsu novada Bērnu un jauniešu centra teātra studijas mīmi ar skolotāju Antru Puriņu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas