Bauskas novada bērnu un jauniešu teātru kolektīvu skatē spilgtākais sniegums – Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem

Bauskas novada skolu un kultūras iestāžu bērnu un jauniešu teātru konkursa pirmā kārta otrdien, 18.februārī, risinājās Bauskas kultūras centrā. Žūrijai sniegumu rādīja astoņas trupas.

Arī bērnu un jauniešu teātri šovasar būs Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki, tie pulcēsies un sniegumu publikai rādīs Vērmanes dārzā Rīgā. Priekšskatē Bauskā otrdien žūrija novērtē izrādes, kā arī dažus labākos kolektīvus rekomendē filmēt savu izrādi un video nosūtīt uz Valsts izglītības satura centru (VISC), kas tālāk dalībai svētkos atlasīs labākās trupas, portālam skaidro Veronika Puķe, Bauskas Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības metodiķe, kā arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Bauskas novadā teātra mākslas jomā.

Teātru konkursa vērtēšanas komisijā Bauskā strādāja Dace Jurka, režisore un VISC vecākā referente; Zigrīda Ezeriņa, režisore;  Reinis Vējiņš, dramaturgs, režisors un teātra pedagogs. Vērtētāji aicināja bērnus, jauniešus un viņu pedagogus ieklausīties vienam otrā, vērot citu sniegumu, mācīties gan no citu labās pieredzes, gan kļūdām. „Uz skatuves jums jāaizmirst, ka esat noteiktas klases skolēni, jāaizmirst savs vārds, jo te jūs esat aktieri katrs savā lomā. Stāstiet savas lomas stāstu, dedziet savā tēlā!” aicināja teātra mākslas profesionāļi.

1.pakāpes diploms piešķirts tikai vienam kolektīvam – Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešu trupai par Kārļa Vērdiņa dzejas uzvedumu „Ak, tētīt, cik dzīve ir sarežģīta!”, ko iestudējusi pedagoģe Anita Feldmane. Šim kolektīvam ieteikts savas izrādes video līdz 30.martam nosūtīt uz VISC. Tāpat tiek rekomendēts, īstenojot vērtēšanas komisijas ieteikumus, izrāžu filmētos ierakstus uz VISC nosūtīt arī Bauskas pilsētas pamatskolas teātra kolektīvam (I.Šteinbergas luga "Gotiņa parastā", pedagoģe Roze Bruģe), Mežotnes pagasta bērnu un jauniešu amatierteātrim "Kājām gaisā" (iestudējums pēc I.Andersones lugas motīviem "Pazudusī varavīksne", pedagoģe Gita Graudiņa), Īslīces pamatskolas kolektīvam (Aspazija -  "Zila debess zelta mākoņos", pedagoģe Vaira Dundure).

Plašāk lasiet laikraksta „Bauskas Dzīve” drukātajā versijā 21.februārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas