Bauskas novada bibliotēkās popularizēs digitālās iespējas

Latvijā no 25. līdz 29. martam tiek organizēta digitālā nedēļa, arī Bauskas novadā gaidāmi dažādi pasākumi. Otrdien, 26. martā, un piektdien, 29. martā, Codes bibliotēkā «Virsaišos» notiks pasākums gan skolēniem, gan pieaugušajiem «3D printeris ikvienam!».
Bauskas Centrālajā bibliotēkā bezdarbniekus un maznodrošinātos sola iepazīstināt ar informācijas meklēšanas iespējām digitālajā vidē. Visiem var noderēt  izpratne par darbošanos banku interneta mājaslapās, kā arī vairāk uzzināt par e-pakalpojumiem. Tā liecina bauska.lv mājaslapas informācija.

Brunavas pagastā gatavi palīdzēt ar ienākumu deklarācijas iesniegšanu, iepazīstināt ar e-veselību un  internetbankām. Par iespējām lasīt grāmatas internetā pastāstīs Ceraukstes bibliotēkā. Ienākumu deklarāciju iesniegt sola palīdzēt Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā. Konsultācijas par e-pakalpojumu lietošanu būs Vecsaules pagasta Jaunsaules un Ozolaines bibliotēkās, savukārt nodarbības «Dari digitāli!» Gailīšu pagasta Pāces bibliotēkā un Mežotnes bibliotēkā.

Četri piedāvājumi ir Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēkas vadītājai Dacei Kuzminai. Viņa rosina iepazīt «Letonikas» datubāzi internetā, iepazīties ar elektroniskajiem katalogiem, apgūt informācijas meklēšanu un atlasi internetā un palīdzēt aizpildīt ienākumu deklarāciju. Tomēr konkrēti pasākumi nav plānoti – viss notiek pēc pieprasījuma.

«Palīdzam bibliotēkas apmeklētājiem regulāri, katru nedēļu. Gluži vienkārši šī nedēļa vairāk ir akcentēta, un informējam plašāk, ka bibliotēka sniedz šādas iespējas. Visi mīļi gaidīti, bet tas notiek individuāli,» stāsta D. Kuzmina. Iedzīvotājiem, kas nākot uz bibliotēku pēc palīdzības, tā vajadzīga ļoti dažāda. Turklāt parasti tomēr vēloties tikai palīdzību bez vēlmes pašiem apgūt, kā darboties. «Mēs mudinām apgūt zināšanas pašiem, jo tas atvieglos dzīvi turpmāk. Tagad visur ienāk digitalizācija – bankas, kodu kalkulatori, skārienjutīgie telefoni,» vērtē bibliotekāre. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas