Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada budžetā noteiktas četras prioritātes 3

Bauskas novadā nākamajā gadā naudas tērēšanai noteiktas četras prioritātes. Deputāti tās apstiprināja oktobra domes sēdē.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka portālam atklāja, ka šajās prioritātēs iekļauti projekti, kuru īstenošana sākta vai arī par tiem šogad pieņemti domes lēmumi: «Nav nekas principiāli jauns, mēs turpinām īstenot to, kas paredzēts un kas iesākts.»
 
Pirmā prioritāte ir izglītības iestāžu ēku un sporta būvju uzturēšana, būvniecība un atjaunošana. Pirmā sarakstā ir sporta spēļu halles Pilskalna ielā (stadionā) rekonstrukcija. Pašlaik tiek aktualizēts agrāk izstrādātais projekts, kurš paredz pamatīgu ēkas pārbūvi.
Nākamgad plānots sākt sporta nama «Mēmele» rekonstrukcijas projektēšanu. Šo ēku paredzēts izmantot kā multifunkcionālu objektu ne tikai sporta, bet arī kultūras pasākumiem. «Ēkas pārbūvē iecerēti apjomīgi darbi, piemēram, izbūvēt slēgtu savienojumu ar ģimnāziju un sākumskolu,» atklāj amatpersona.

Daudz darbu iecerēts, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Ir jāsiltina un jārenovē Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas un bērnudārza «Lācītis» ēkas. Visās novada izglītības iestādēs veikta apsekošana, apzinot nepieciešamos remontdarbu apjomus. Sastādot budžeta pieprasījumus, direktoriem dots norādījums iekļaut tajos nepieciešamos remontus. Galvenais ir sakārtot fasādes, pamatus, jumtus. «Izskatīsim visus izglītības iestāžu iesniegtos pieteikumus, izvērtēsim prioritātes un tad iekļausim darbus budžetā,» skaidro novada izpilddirektors Jānis Kalinka.
 
Otrā prioritāte ir pašvaldības funkciju izpilde sociālajā jomā – ēku rekonstrukcija un aprīkošana sociālo pakalpojumu nodrošināšanai. Te būtiskākais ir sakārtot īpašumu Rūpniecības ielā 7. Sociālā dienesta ēkas pagalmā esošajā palīgēkā varētu būt pirts vai krīzes centrs, vai patversme, varbūt arī zupas virtuve. Tiek kalkulēts, kā saimnieciskāk izmantot pašvaldības īpašumu Brunavas pagasta Ērgļos, kur savulaik uzturējās pansionāta iemītnieki.

Sadarbībā ar pagastu pārvaldniekiem apzināti lauku viensētās mītošie vientuļie maznodrošinātie iedzīvotāji, kuriem būtu nepieciešama palīdzība ceļu uzturēšanā ziemā. Turpināsies ielu labiekārtošana, lai nodrošinātu piekļuvi objektiem personām ar pārvietošanās grūtībām.
 
Trešā prioritāte ir pašvaldības pārziņā esošo ielu, ceļu un citu inženierbūvju uzturēšana un uzlabošana. Turpināsies un tiks sākti vairāki jauni ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekti pagastos: Ozolainē, Vecsaulē, Dāviņos, Tunkūnos, Grenctālē, Mežotnē, Jumpravās un citur.

Nākamgad varētu tapt gājēju celiņš līdz Rītausmām, jauns gājēju tiltiņš pār Mūsu Bauskā. Ir jāsakārto tilts pāri Mūsai sporta kompleksa «Mūsa» teritorijā. Pilsētā paredzēts remontēt Pilskalna, Rīgas ielu un Brīvības bulvāri, salabot segumu mazajām ielām privātmāju rajonā, kur veikti ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi.

Ceturtā prioritāte ir pašvaldības nekustamo īpašumu sakārtošana saskaņā ar saimnieciskās nodaļas īpašumu apsekojuma datiem, ievērojot domes noteiktās prioritātes. Te uz finansējuma saņemšanu var cerēt kultūras objekti, cits pašvaldības pārziņā esošais īpašums. «Svarīgi ir salabot pamatlietas, nevis ieguldīt naudu skaistos kosmētiskos remontos, kurus pēc tam sabojā caurs jumts vai mitrums no pamatiem,» skaidro J. Kalinka.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jautājums?

Ceturtā prioritāte ir pašvaldības nekustamo īpašumu sakārtošana saskaņā ar saimnieciskās nodaļas īpašumu apsekojuma datiem:
Kuri ir tie cilvēki vai speciālisti, kas ir apsekojuši kultūras objektus vai pašvaldības pārziņā esošos objektus pagastos?
Nosauciet kaut vienu un tad nosakiet prioritātes!

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 22:39

B.i.

pēc izpilddirektora sacītā, var saprast, ka par budžeta lēdzekļiem labos sabojāto segumu tām ielām kurās ūdenssaimniecības sakārtošanas darbus veica firma "Laterna". Vai tad projektā nebija paredzēts sakārtot šīs ielas pēc darbu veikšanas, jeb tam paredzētā ES nauda ieplūda ne tajā "gultnē"?

pirms 6 gadiem, 2013.11.09 10:17

Vietējās ziņas