Bauskas novada budžetu tiešsaistē sāk skatīt šodien 37

Šonedēļ un nākamnedēļ Bauskas novada administrācija un deputāti plāno aktīvi apspriest topošo budžetu – 21. janvārī finanšu komitejas sēdē un 25. janvārī apvienotajā komiteju sēdē. Tikmēr opozīcijas deputāti ir izbrīnīti par to, ka nav notikušas divas iepriekš paredzētās komiteju sēdes.

Nenotika 13. janvārī paredzētā sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēde un 14. janvārī paredzētā vides un attīstības komitejas sēde. Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina informēja, ka nav bijis jautājumu, ko sēdēs izskatīt.

Nav jautājumu
Opozīcijas deputāts Gatis Skurba no partijas «No sirds Latvijai» saraksta atzīst, ka šādu notikumu gaitu pozitīvi nevērtē. «Priekšsēdētājam tā arī prasīju – Ziemassvētki ievilkušies, un mums nav, par ko lemt? Otrdien sākas budžeta izskatīšana, bet domāju, ka vajadzēja sākt ķidāt jautājumus jau vides un attīstības komitejā. Kad kāds darbinieks nav laikus sagatavojis dokumentus, vienmēr ātri var sagatavot ārkārtas domes sēdi, bet uz plānoto nevar paspēt? Tā nav disciplīna,» vērtē G. Skurba.
 
Vēl viens opozīcijas deputāts no Latvijas Reģionu apvienības saraksta Aleksandrs Novickis arī ir pārsteigts par nenotikušajām komiteju sēdēm: «Vai esam tik tālu, ka vairāk nav naudas vai nav problēmu novadā? Izskatās, ka tā ir bezdarbība administrācijā. Tiešām varēja skatīt jau budžeta pieprasījumus, papildu lietas.»
 
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks informē, ka kavēšanās ar apspriežamo jautājumu sagatavošanu saistīta arī ar darbinieku slimošanu. «Nevarēja pagūt sagatavot jautājumu, un rezultātā nebija, ko apspriest konkrētajās sēdēs,» stāsta A. Jātnieks.

Neskaidra informācija
Tikmēr budžeta jautājumu skatīšana tiešsaistē sākas šodien, 19. janvārī, un turpināsies arī rīt, kā arī finanšu komitejas sēdes laikā. Tiesa, visu darbību rezultātā deputātiem un, iespējams, arī citiem iesaistītajiem ir neliels apjukums.

«Daudz un dažādi e-pasti nāk, arī par budžetu. Informācija bieži atkārtojas, dublējas, beigās grūti saprast, vai kaut ko neesmu palaidis garām,» atzīst deputāts Agris Mustermanis no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta.

Deputāts A. Novickis uzskata, ka atsūtītā informācija ir pārāk trūcīga. «Mēs neredzam no atsūtītajiem materiāliem, vai ir papildu pieprasījumi budžetam. Ir skaidrs, ka naudas būs mazāk, bet neredzam pieprasījumus, kurus vajadzētu apspriest,»  tā A. Novickis.

Domes priekšsēdētājs A. Jātnieks atzīst, ka administrācijā notiek aktīvs darbs ar budžeta plānošanu. «Valsts samazināja mūsu budžetu, tagad visi cītīgi strādā, lai pārstrādātu budžeta tāmes. Otrdien un trešdien kopīgi runāsim par līdzekļiem iestādēm, pagastu pārvaldēm un administrācijai,» informēja A. Jātnieks.

«Griež», bet ne visiem
Opozīcijas pārstāvji saprotot, ka budžetu samazina, bet neesot skaidrs, kāpēc tas nenotiek visiem. ««Griež nost» iestādēm budžetu, jo ir iztrūkums. Bet ne visām. Kas trekni dzīvoja līdz šim, arī dzīvos trekni. Turklāt tās ir iestādes, kas stāvējušas dīkstāvē, bet ekonomijas nav, un netiek plānoti izdevumu samazinājumi. Vislielākās iebildes par Kultūras centra budžetu un darbību. Kadru sastāvs ir «uzpūsts», un pašreizējā situācijā neredzu atdevi. Īslīces kultūras nams ar maziem līdzekļiem aizvadītajā gadā sarīkoja sirsnīgus, gaišus pasākumus. Kas Bauskā bija? Pilnīgi nekā nebija,» pauž G. Skurba. Savukārt A. Novickis ir izbrīnīts par to, ka palielinās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas budžets, būs papildu investīcijas.

To, ka situācija ir sarežģīta, atzīst arī A. Jātnieks. «Līdzekļu samazinājums ir tik milzīgs, ka daudzas lietas nevarēsim paveikt. Jāpabeidz iesāktie remonti ielās, jāpievērš uzmanība sociālajiem jautājumiem. Valsts ar vienu roku noņem budžetu, ar otru pieliek sociālos nodokļus, palielina prasības un algas. Nākot klāt sporta halles uzturēšanai, izdevumi tikai palielinās, nevis samazinās,» skaidro A. Jātnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

Novadnieks

Interesanti,tad jau dzīve iet uz augšu!Pašvaldības vēlēšanās,būs stipri jādomā,ko svītrot un ko atstāt.
Noteikti piedalīšos,bet šim sasaukumam jādod brīvsolis,lai katrs dara savu darbu ko prot.Noteikti zemi kopt sanāks labāk,elektriķi ar mums vajadzīgi ,kāds varēs savu uzņēmumu attīstīt.
Jānomaina visa administrācija,varbūt tad kaut kas mainīsies,lai veicas!

pirms mēneša, 2021.01.19 08:55

Novadniece

Ko tad tik pieticīgi mērķi - aiziet uz vēlēsānām. Kāpēc pats negribat kandidēt, ja jau tik skaidra un viegli piepildāma vīzija? Tikai jānomaina administrācija un viss. Elementāri. Bauskas novads pārpildīts ar augstas klases profesionāļiem, kas katru vakaru Dieviņu lūdz, lai tikai piepildītos lielākais sapnis - strādāt Bauskas novada administrācijā.

pirms mēneša, 2021.01.19 17:37

novadniec

bet kā savādāk, vai Bauskas novads būtu savādāks ar to "dieva lūgšanu" amatu zaudēšanas dēļ? Vai tas, ka novadu nepievienos, bet tam tiks pievienoti citi novadi, garantē tavu un citu "speciālistu" amatvietu? Laikam, vēl līdz daudzu šo pašvaldībā līdz šim aizņemošo prātiem nav aizgājis, ka apvienojot novadus to amatvietu nebūs četreiz vairāk un ar krēsliem nāksies "padalīties" ar citiem novadiem, kas līdzšinējo vienoto "kori" ar pāris balsīm pret var galīgi izskaņot

pirms mēneša, 2021.01.20 10:12

Novadniek

gaidiet vien savu laimes lāci, kas durvju priekšu noslaucīs, galvenais jaunajā domē ievēliet pēc iespējas vairāk mazvērības kompleksu pārņemtus neveiksminiekus - histēriskus izbijušus militāristus, sertifikātus zaudējušus speciālistus, kādu kundzīti, kam dzīve nodarījusi pāri, tad jau viss būs labi! Nost ar elektriķiem un lauksaimniekiem un citiem plānā galdiņa urbējiem!

pirms mēneša, 2021.01.20 15:30

kasis

Balsojiet par mani:)

pirms mēneša, 2021.01.20 22:33

novadniec

mazāk vajag sapņot, un, varbūt, arī redzēsi. ka novads ilgu laiku tiek vadīts afēristu piekoptām metodēm, vai vismaz ar atbalstu tiem, kas ar šādām metodēm novadā strādā.

pirms mēneša, 2021.01.21 10:06

Sapņotāj

Jūs pats sapņojiet, ja ir pierādījumi afērām, tad kāpēc visi afēristi nav saņēmuši sodu? Kāpēc neziņojiet instancēm, bet tikai kautrīgi avīzītē, kuru neviens īsti nelasa?

pirms mēneša, 2021.01.21 14:55

tiešām sapņotāji

jo, piemēram, novada vadītājs Jātnieks jau pus gadu neatbild un neatgriež paņemtos dokumentus par afēras veida rīcību domes kapitālsabiedrībā. Varbūt jābūt uzstājīgākam īsi pirms vēlēšanām?

pirms mēneša, 2021.01.21 16:03

Lūdzu

Steidzami dodieties uz policiju un ziņojiet par to, ka Jātnieks piesavinājies dokumentus! Pie reizes uzrakstiet iesniegumu par "afēras veida" darbībām kapitālsabiedrībā. Vai varbūt labāk pagaidiet pilnmēnesi, identificēsiet kādu noziegumam līdzīgu darbību.

pirms mēneša, 2021.01.21 20:16

lūdzu, lūdzu

noņem savas "zaļās" brilles un nesapņo, ka policija var un grib ko vairāk par dzērāju un ārkārtas stāvokļa pārkāpēju dzenāšanu un sodīšanu. Tā visvarenības sajūta arī tev drīz var beigties un tad nu jāķeras pie sazvērestības teorijām un politiskā pasūtījuma

pirms mēneša, 2021.01.22 10:13

Pareizi

ATLAJST SAJMU ATLAJST VISUS. es kā kruts specalists ies stradat.

pirms mēneša, 2021.01.19 09:53

lielvīr

ja tu ar tādu nicinājumu nerunātu par simtiem tūkstošu lielu daļu valsts iedzīvotāju, kuriem kaut nedaudz uzlabojās dzīves līmenis pēc minimālās algas likmes paaugstināšanas, nosaucot to par "vingrinājumu", tad, vai vispār ir vērts diskutēt par lietām, kas tev galīgi svešas, izskatās, pat no citas pasaules

pirms mēneša, 2021.01.21 16:15

Lielvīrs

Nu skumji paliek lasot jūsu komentārus. Kā jūs varat tik droši komentēt par kaut ko, par ko nemaz neesat informēts/a līdz galam?
Minimālo algu saņem ~100 tūkstoši. Liela daļa no tiem ir tādi, kam līgums ir minimālā alga + piemaksa/prēmija (vai, piemēram, tējas nauda oficiantiem). Uz papīra tie skaitās minimālās saņēmēji. Nemaz nerunāsim par tiem, kas saņem minimālo + aploksni.
Par vingrinājumu es to nosaucu ciniski, jo šo varēja izpildīt daudz labāk, lai neradītu uzņēmējiem tik lielu nodokļu slogu.

pirms mēneša, 2021.01.22 09:37

lielvīr, muldi taču

kā tad, tavuprāt, to vingrošanu varēja izpildīt labāk, valstij vai pašvaldībai piemaksājot darba ņēmējiem pie viņu nožēlojamās aldziņas? Par "aplokšņu algām runājot, tad kur ir tie tūkstoši VID ierēdņu, kam ar to būtu jānodarbojas, kur ir viņu darbs?

pirms mēneša, 2021.01.22 10:20

Lielvīrs

Varēja labāk, varianti bija vairāki. Pat tika savulaik tepat apspriesti pie kāda senāka raksta par nodokļu izmaiņām. Taču izdarīja šādi, jo no politiskā skatu punkta šādi izskatās labāk, vēlētāju pelēkajai masai, kas neiedziļinās, patiks.
Nezinu, ej prasi viņiem. Vienīgi varu apbēdīnāt, ka VID'am ir arī citi darbi un uz aplokšņu algu apkarošanu noteikti nav deleģēti tūkstoši VID ierēdņu.

pirms mēneša, 2021.01.22 11:13

muldoņam

varianti, diez kādi, ja jau pat niecīgs nodokļu samazinājums uzņēmējiem rada tādu stāvokli pašvaldībās, par kādu vaimanā Jātnieks- katastrofāli trūkšot naudas it visam

pirms mēneša, 2021.01.22 15:08

cilvēki "strādā"

ja opozīcijas deputāti saka ka naudas budžetā šogad būšot mazāk, tad pozīcija atbild- naudas būs tik daudz, cik nekad agrāk nav bijis..., kam?

pirms mēneša, 2021.01.19 10:00

Raimonds

Lai mums būtu algas ir nolemts no 2021 gada celt maksu par atkritimie, m ūdeni, kanalizāciju , Nekustamā ipašuma nodokli . siltumu, gāzi utt , jo ko Jūs gribat labi dzīvot ES , Ejropā visss maksā tik cik maksā

pirms mēneša, 2021.01.19 13:42

Raimonds

Kam pareizi Mums deputātiem , jo mēs taču pacēlām mimimālo algu protams gudri nesamazinājām Neapliekamo minimumu , tā kā darba devēj no jums gaidām iemaksas vēl LIELĀKA apmērā.

pirms mēneša, 2021.01.19 14:12

Lielvīrs

Raimond, deputātu algas no minimālās algas celšanas nemainās. Amatpersonu algas tiek rēķinātas pēc šī "Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma", iesaku iepazīties, pirms rakstīt šādus komentārus. Likumā skaidri teikts, ka bāzes alga tiek rēķināta ņemot vērā CSP redzamo AIZPAGĀJUŠĀ gada vidējās algas pieaugumu %, respektīvi šī minimālās algas celšana uz amatpersonu algām kaut kādu efektu varētu dot tikai 2023. gadā. Un pat tad niecīgu, jo vidēju algu šis vingrinājums pacels ne visai daudz.
Savukārt, viss pārējais tevis minētais ir valsts regulēti pašvaldības pakalpojumi, kuru tarifus SPRK izskata ik pēc konkrēta laika intervāla (izņemot atkritumus, tur ir vienkārši Bauskas novada administrācijas "laža"), un šo visu nekādi nevar saistīt ar kādu algu celšanu.

pirms mēneša, 2021.01.20 08:18

lielvīr

varētu mainīt savu niku uz lielmuldis, jo minimālās algas celšana jau šogad (pozitīvi) ietekmēs to amatpersonu vairākuma algas, kam alga piesaistīta vidējai algai valstī- ja ceļ minimālo, ceļas arī vidējā, ne tā, matemātiķi. Bet par pakalpojumu sniegšanu ir tā, kā ir, un to vislabāk parāda masveida saslimšanas aprūpes iestādēs

pirms mēneša, 2021.01.20 10:02

Lielvīrs

Cilvēk mīļais, izlasi likumu. Šogad tas amatpersonām neko neietekmē.
Protams, ja ceļ minimālo, ceļas vidējā, bet efekts no šī gada minimālās celšanas būs tikai 2023. gadā.

pirms mēneša, 2021.01.20 10:18

lielvīr

tavu, likumu studijā, ja nē, tad esi prasts demagogs, kas baro lētticīgos ar viltus ziņām

pirms mēneša, 2021.01.20 13:50

Lielvīrs

https://likumi.lv/ta/id/202273-valsts-un-pasvaldibu-instituciju-amatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-likums

4. pants, 2. punkts.

pirms mēneša, 2021.01.20 15:09

Lielvīrs

P.S. Ar viltus ziņām lētticīgos apgādā šitādi Raimondi, kas raksta absolūti nepamatotus komentārus, kuru izcelsme ir "viena tante teica".
Vēl skumjāk, ka vairums pat nepadomājot piekrīt. Un tad mēs brīnamies kāpēc viss ir kā ir :)

pirms mēneša, 2021.01.20 15:13

lielvīr

kā tur teica viens gudrs ebrejs- kaut tu no algas vien dzīvotu, bet valstī lemjošie no šīs algas vien nedzīvo un ik mēnesi saņem piemaksas un cita veida (pabalstus), kas jau šobrīd atkarīgi no vidējās algas valstī. Ja jau saki, ka minimālās algas celšana valstī neko neietekmēs, tad kāpēc Pašvaldību savienība bija kategoriski pret tās celšanu un arī Jātnieks pieminēja, ka tā novada budžetu ietekmēs negatīvi, tātad novadā pašvaldībās un to kapitāla uzņēmumos joprojām ir strādājošie par "vēdera tiesu" un deputātprāt tā jābūt

pirms mēneša, 2021.01.21 10:21

lielvīram par Raimondu

ja skatāmies uz Raimonda komentāru, tad kur ir tā viltus ziņa- tā, ka samazināja nedaudz nodokli un pacēla neapliekamo minimumu, vai tā, ka paaugstināja minimālo algu, bet, varbūt, tā, ka deputāti un novada vadība cer uz lielākiem ienākumiem no strauji attīstošās ražošanas novadā? It sevišķi masveidā ienākot uzņēmējiem industriālajā parkā, jau krustojumā sastrēgumi veidojas virzienā uz parku, jeb izbraucot no Mūsas ciemata

pirms mēneša, 2021.01.21 10:29

Lielvīrs

Mīļais cilvēk, amatpersonām pienākošās piemaksas un prēmijas arī ir atrunātas tajā pašā likumā un ar minimālo algu tām saistība konkrēta nav, jo tās rēķinās no amatpersonai noteiktās mēnešalgas, par kuras aprēķinu mēs jau izdiskutējām.
Es nekur neteicu, ka tas valstī neko neitekmēs, tas tikai neietekmē amatpersonu algas, vismaz ne šogad un arī 2023. gadā, kad ietekmēs, tad efektam nevajadzētu būt lielam, bet par to konkrētāk varēsim spriest ap 2021. gada vidu, kad būs kaut kādas aptuvenas prognozes par vidējās algas pieauguma apmēru.
Pret celšanu visi bija tādēļ, ka tas darba devējiem rada papildus izmaksas, visai lielas, taču ar valsts sektoru tam sakara maz, tas problēmas rada privātajam sektoram, it īpaši maziem uzņēmumiem.

pirms mēneša, 2021.01.21 10:39

muldi kā Made pa lakstiem

kopš kura laika Pašvaldību savienībai un pašām pašvaldībām ir interesējusi uzņēmēju spēja samaksāt nodokļus? Ja tiešām tāda būtu, tad pašvaldības tā neuztrauktos par samazinātajiem nodokļiem, no kuriem liela daļa tiek vienkārši izšeftēta. Ja tā nebūtu, tad pašvaldībā nerastos viens par otru bezjēdzīgāki projekti, simtiem tūkstošu vērti

pirms mēneša, 2021.01.21 16:09

Lielvīrs

Paga, paga, padomā tagad.. Kā pašvaldība varēs funkcionēt bez uzņēmumiem, kas maksā pašvaldībai nodokļus un uztur ekonomiku? Loģiski, ka viņiem tas interesē.
Varam droši šo diskusiju beigt, nav jēga runāt ar kādu, kas nespēj pieņemt vai pat uzklausīt citu viedokli, bet spēj tikai stumt savu, jāteic diez gan "sazvērniecisko", sakāmo.

pirms mēneša, 2021.01.22 09:41

lielvīr

kā redzams, pašvaldības var funkcionēt ar ļoti mazu uzņēmēju skaitu tajā, ja kas pietrūkst, valsts piešķirs. Toties uzņēmēji novadā nevar ne attīstīties ne arī uzsākt uzņēmējdarbību tieši lielo nodokļu dēļ

pirms mēneša, 2021.01.22 10:23

Lielvīrs

Nu tad pēc tavas loģikas uzņēmēji vispār Latvijā nevar ne attīstīties, ne uzsākt darbību, jo nodokļu režīms jau mums tā kā valstī visur vienāds..
Nevis nevar, bet negrib vai viņiem ir ērtāk/lētāk citur. Te jau nevis nodokļi pie vainas, bet pašvaldība (arī valsts), kas nav gatava panākt pretī.

pirms mēneša, 2021.01.22 11:08

lielvīr

kā tad valsts nav gatava panākt pretī uzņēmējiem, ja tie bariem vien pamet savu biznesu (interešu konflikts) un pārvācas uz pašvaldībām un valsts institūcijām par kārtējiem "krēslu brīkšķinātājiem"

pirms mēneša, 2021.01.22 15:05

dilemma

jā, klāt nāks līdzekli sporta halles uzturēšanai, bet, kur bija zaļzemnieks Jātnieks, kad deputāti balsoja par halles celtniecību, izgajs, kā teica sivēns slavenajā Milna darbā?

pirms mēneša, 2021.01.19 14:56

Raimonds

Ir zināms ka novadā ir tikai 3500 bērnu , pirmskolas un 1-12 klase ziņas no bauska.lv , vai tiešām 2021 gadā tam atvēlēsim 15 000 000

pirms mēneša, 2021.01.20 10:26

Aldis

Nu tu gan atradi uz ko ietaupīt..

pirms mēneša, 2021.01.20 10:29

Raimonds

Tur jau tā sāls - vai bērniem žēl - NAV bet jābūt saprātam.

pirms mēneša, 2021.01.20 11:29

Vietējās ziņas