Bauskas novadā būs divi jauni urbumi 3

Jūlija beigās Bauskā un novada vairākās apdzīvotās vietās aktīvi sāksies ūdenssaimniecības rekonstrukcija. Palēnām darbi jau rit, tomēr pagaidām Bauskas ielās ierobežojumi ir nelieli.

Jārēķinās, ka satiksme atkal būs apgrūtināta. Ielas skars gan lietusūdens savākšanas un novadīšanas sistēmu izveide, gan ūdenssaimniecības otrās kārtas būvdarbu projekts. 

Savulaik Eiropas Savienības Kohēzijas fonda aktivitātē «Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība aglomerācijās ar cilvēku ekvivalentu lielāku par 2000» Bauskas ūdenssaimniecības projektam tika atvēlēti 4 229 863,67 lati. Iepirkuma rezultātā izdevās ietaupīt ievērojamus līdzekļus, par kuriem izsludināja vēl vienu konkursu. Projekta «Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu un sistēmu projektēšana un būvdarbi Bauskā» iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzina SIA «Siltums jums», kas darbus veiks par summu Ls 1 050 000 bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

SIA «Siltums jums» šonedēļ iesniedza pieteikumus būvatļaujai darbiem Bauskas pilsētas ielās. Sagaidāms, ka Bauskas ielās būvdarbi sāksies jūlija beigās vai augusta sākumā. Tomēr projekta realizācija jau notiek – sūkņu mājas atdzelžotavā ir nomainīti divi filtri, kā arī tiek izveidoti divi urbumi. Plānots, ka abi urbumi būs nedaudz dziļāki par 230 metriem.

«Divos urbumos, no kuriem viens tika izurbts 1983. gadā un otrs 1984. gadā, pieauga smilšu daudzums. Iespējams, ka izrūsējuši filtri. Tāpēc, lai nezaudētu nepieciešamo sešu urbumu skaitu, bijām spiesti urbt divus jaunus,» informē SIA «Bauskas ūdenssaimniecība» valdes loceklis Gunārs Akmeņlauks.

Urbšanas dziļumu nosaka ģeologi – 230 metru dziļumā atrodams tā saucamais Gaujas horizonts jeb smilšakmens slānis. Galvenais priekšnosacījums – lai ūdens pieplūdums spētu nodrošināt septiņus litrus sekundē.

Tie baušķenieki, kas dodas uz Mūsas pludmali, droši vien saskārušies ar cita projekta radītajām neērtībām – sākusies lietusūdens savākšanas un novadīšanas sistēmas izbūve Pilskalna ielas rajonā. Pilnībā bloķēts Pionieru un Krasta ielas krustojums, kur darbus veic SIA «Viona».

Plānots, ka jūlijā būvdarbi sāksies arī vairākos Bauskas novada ciemos. «Vēl joprojām notiek dokumentu gatavošana. Codes pagasta Guntu ciemā reālie darbi varētu sākties jūlija beigās, Jauncodē process varētu ieilgt. Galvenais – lai paspēj laikus, jo tie ir Eiropas Savienības fondu līdzekļi, kurus jāizmanto noteiktā laikā,» stāsta Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa.

«Būvatļauja darbiem Mūsas ciemā saņemta tikai vakar. Reāli tie sāksies nākamās nedēļas otrajā pusē. Domāju, ka būvnieki paspēs visu laikā,» situāciju raksturo Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Kopējā pagastos realizēto ūdenssaimniecības projektu summa pārsniedz divus miljonus latu. Novada administrācija ir sagatavojusi projektu pieteikumus ūdenssaimniecības darbiem vēl septiņos Bauskas novada ciemos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

matemātika

Pionieru iela nu nekādīgi nekrustojas ar Krasta ielu, jo abas iet tā stipri paralēli, divas paralēles nekrustojas - matemātikas likums. Abas krustojas ar Pilskalna ielu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:26

es

Ei nu ei!? Apskatamies pilsētas karti vērīgāk!! :)

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 15:27

Egons

Darbmācības stundā skolotājs Sergejs jautā Raimondam- Raimond, kas tas tāds? - Caurums.- Caurums tev ir ***ā, tas ir urbums!

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 14:56

Vietējās ziņas