Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā būs divi lieli deju koncerti 1

Šīs nedēļas nogalē Bauskas novadā savu talantu skatītājiem atklās dejotāji. Piektdien, 21. februārī, skolēnu deju kopu koncerts notiks Īslīces kultūras namā, sestdien, 22. februārī, dejotāji tiksies Grenctāles kultūras namā.

Bauskā piektdien ierodas 14 deju kolektīvi ar vairāk nekā trīssimt 7. – 9. klašu skolēniem no visas Latvijas. Viņi piedalīsies Valsts izglītības un satura centra (VISC) organizētajā reģiona deju kopu pasākumā.

Rīta pusē skolēni pulcēsies Codes pamatskolā, kur sacentīsies dažādās jautrās sportiskās aktivitātēs. Pēcpusdienā dejotāji dosies uz Īslīces kultūras namu. Pusotru stundu garajā koncertā «Lecam pa jaunam, lecam pa vecam» viņi skatītājiem rādīs dejas, kuras gatavo nākamās vasaras Dziesmu un deju svētkiem Rīgā.

Bauskas novada skolēnu deju kopu virsvadītāja Ligita Irbīte stāsta, ka pasākuma saimnieku lomā iejutušies kolektīvu «Code» un «Mēmelīte» dejotāji. Viesi atbrauks no Siguldas, Cēsīm, Vecbebriem, Pāvilostas, Rīgas, Jelgavas, Jēkabpils, Dobeles un Ogres.

Šādi VISC organizēti sarīkojumi notiek četros Latvijas reģionos. Janvārī, piemēram, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Vecsaules pamatskolas dejotāji bija aizbraukuši uz Kuldīgu, «Mēmelīte» pirms nedēļas piedalījās līdzīgā pasākumā Cēsu pusē.

Par dejotāju sarīkojumu sestdien Brunavas pagasta Grenctāles kultūras nama vadītāja Jurgita Druseika stāsta, ka sadancī «Es varēju sadejot!» saimnieki – deju kolektīvs «Rota» – viesos uzaicinājuši draugus ne tikai no Bauskas novada. Uz Grenctāli šajā vakarā iecerējuši atbraukt dejotāji no Skaistkalnes un Rundāles novada. Savu māku rādīs jauniešu deju kolektīvs «Odziņa» no Bauskas, tautas deju ansamblis «Jandāls», deju kopas «Vanadziņi», «Rundāle», «Sendienas», «Biguļi». Skatītājus iepriecinās arī deju kopas «Ir varianti», «Vēlreiz».

Deju kolektīvs «Rota» darboties sāka 2012. gada februārī. «Tagad dejotājām ir tradīcija aicināt draugus uz koncertu. Tajā kolektīviem būs iespēja uz lielās skatuves parādīt kompozīcijas, kuras šopavasar skatē būs jānodod žūrijas vērtējumam,» skaidro J. Druseika.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas