Bauskas novadā cīnās ar nelegālo atkritumu izmetējiem 4

Ne viens vien padomā: «Man tas neko nemaksās!» un izmet atkritumus vai nu neparedzētā vietā, vai pie kaimiņu atkritumu kastēm.
Sākoties pavasarim, pieaug arī Bauskas novada Pašvaldības policijas sastādīto protokolu skaits par Bauskas novada domes saistošo noteikumu «Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu»neievērošanu. Februārī sastādīts viens protokols, martā jau seši.

Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā ar šādiem atkritumu izmetējiem cīnās arī paši iedzīvotāji. «Tas bija pārsteigums, kad pie atkritumu kastēm parādījās maisi un citi atkritumi apmēram kubikmetra apmērā,» stāsta Mūsas ciema iedzīvotāja I. Levko. Bijusi doma saukt Pašvaldības policiju, bet atkritumos atraduši norādes, kas ļāva atrast nelegālo atkritumu izmetēju, un panākta vienošanās, ka persona samaksās rēķinu par šo atkritumu aizvākšanu.

«Tur patiesībā daudzus atkritumus varēja arī sašķirot. Vieglāk bija izmest pie citas mājas. Sliktākais – tikko kāds noliek vienu maisu, tā atkritumi tur sāk vairoties ģeometriskā progresijā,» stāsta I. Levko.

Nepatīkamas izjūtas rada slepenie atkritumu atvedēji. Tantes ik pa brīdim pie mājām viņus fiksē, bet ne vienmēr izdodas pieķert. «Mēs savus konteinerus slēdzam ciet. Tomēr ir brīži, kad atslēdzam, lai var izvest atkritumus, un šo laiku citi ir pamanījuši. Tad nu reizēm stāsta, ka krēslā netālu piebrauc mašīnas, stāv un gaida, kad visi saies namos un varēs izmest, kas atvests. Reizēm no rīta atrodam patiešām lielus maisus,» stāsta I. Levko. Viņa rēķina, ka vidēji viens iedzīvotājs saražo atkritumus divu līdz trīs eiro summā. Dzirdot par mājām, kur maksājot no viena cilvēka sešus līdz astoņus eiro, viņa vērtē, ka šie iedzīvotāji, visticamāk, norēķinās arī par citu cilvēku atvestajiem atkritumiem.

Bauskas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atzīst, ka atkritumu izmešanai pievērš pastiprinātu uzmanību, bet vienlaicīgi visas vietas pieskatīt nevar. «Pazīstamās atkritumu izmešanas vietas ir iekļautas mūsu patrulēšanas režīmā,» stāsta B. Ostrovskis. No 1. maija sāksies diennakts patrulēšana, tad šādas vietas pieskatīs vēl rūpīgāk. Ir domāts arī par pārvietojamo videokameru izvietošanu.

Arī šomēnes ik pa brīdim kādu pieķer pie rokas. Viņu skaitā ir viena no personām, kas izmeta atkritumus kaudzē Rīgas ielā. B. Ostrovskis gan norāda, ka iedzīvotājiem par šādām situācijām ir jāziņo nevis tikai pēc tam, kad nelegālā izgāztuve jau ir radusies, bet gan jau pamanot cilvēkus, kas to dara. «Pašvaldības policija ir jāsauc notikuma brīdī, nevis tikai pēc tam, kas viss jau noticis,» saka B. Ostrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

P

Vakar PP komandieris teica ,ka galvenais būs vaktēt pulksteņu manekenus uz auto paneļiem.Es neko par šādām situācijām neziņošu ne pirms ,ne pēc-stukačos nestāšos.Un ko saka B.O.,man pie .......................

pirms gada, 2019.04.12 09:27

Ķirsis

Tu esi vienkārši duriks. Būtu labāk neko nerakstijis

pirms gada, 2019.04.13 08:51

ZILBE

Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā dzīvo lielākās cūkas!

pirms gada, 2019.04.12 17:12

...

Oi.Kvartālos Dārza ielā regulāri brauc svešinieki un izliek maisus.

pirms gada, 2019.04.18 18:16

Vietējās ziņas