Bauskas novada dambretes olimpiādes sacīkstēs uzvar ģimnāzistes 5

Bauskas šaha un dambretes klubā 7. oktobrī notika Bauskas novada dambretes olimpiādes sacīkstes meitenēm U15 vecuma grupā. Sacensībās piedalījās arī Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda, kas izcīnīja uzvaru.

Uz sacensībām ieradās 27 sportistes no sešām mācību iestādēm. Komandās startēja divas labākās dambretistes. Individuāli veiksmīgākā bija Lāsma Šepetovska no Mežgaļu pamatskolas, bet komandas biedri nespēja atbalstīt līderi un vienībai tikai ceturtā vieta. Otrajā vietā individuāli Patrīcija Bembere no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Kopā ar Evelīnu Žilinsku viņas izcīnīja uzvaru savas skolas vienībai.

Trešo vietu Uzvaras vidusskolai nodrošināja indivuduālajā konkurencē trešo vietu ieguvusī Undīne Priede un Samanta Semibratova. Vecsaules pamatskolas līdere Oksana Paegle ceturtajā vietā, bet kopā ar Līvu Ostrovsku viņas savai skolai sagādāja otro vietu komandu vērtējumā. Tā liecina sacensību tiesneša Māra Berga informācija.

Zēniem U15 grupas sacensības notiks 14. oktobrī. Savukārt sestdien, 10. oktobrī, ikvienam iespējams gūt pieredzi dambretes čempionātā dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma, kas notiks Pestīšanas Armijas Bauskas korpusā Bauskā, Plūdoņa ielā 50. Vērtējums būs atsevišķi vīriešiem, sievietēm, U16 vecuma grupas jauniešiem, jaunietēm, U10 vecuma grupas zēniem, meitenēm. Dalībnieki aicināti no visas Latvijas.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

abc

Patrīcija un Evelīna jau arī zināmā mērā ir Mežgalietes.

pirms 5 gadiem, 2015.10.08 12:02

?

Vai tad viņas mācās divās skolās?

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 21:49

atbilde

Jau sen Latvijā dzimtbūšana ir atcelta, gan skolēnu un ari pieaugušo dzīves, mācību vai darba vietu maiņa netiek ierobežota.

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 13:38

Māris Bergs

Par mūsu dambretistu rezultātiem Pasaules čempionātā: Sanktpēterburgā turpinās Pasaules čempionāts 64 lauciņu dambretē. Trešajā čempionāta izspēlē klasiskajā versijā aizvadītas piecas kārtas.Latviju pārstāvošiem dambretistiem šādi rezultāti:
Mārtiņš Junkurēns atzinis divu starptautisko lielmeistaru pasaules ranga 6. un 17. no Baltkrievijas un Ukrainas pārākumu, pieveicis sporta meistarus no Japānas un Ugandas, bet ar pasaules ranga 13. labāko Krievijas dambretistu maču noslēdzis neizšķirti.
Latvijas šā gada čempionam Guntaram Purviņam jau pirmajā kārtā nācās kapitulēt pasaules ranga pirmajam dambretistam. Vēl divreiz nepatīkamie zaudējumi mačos ar starptautiskiem meistariem no Uzbekijas un Krievijas. Ar uzvarām noslēdzās mači ar Gruzijas un Bulgārijas meistariem.
Jānis Fārnests aizvadītajos pirmajos piecos mačos guvis uzvaru pār Armēnijas, bet neizšķirti cīnījies ar Gruziju pārstāvošo meistaru. Zaudēts starptautiskiem meistariem no Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas.
Dāmu turnīrā Latvijas čempione Regīna Piroņena pieveikusi meistari no Azerbaidžānas, trīs mačus ar starptautiskām meistarēm no Krievijas cīnījusies neizšsķirti, bet Pasaules ranga sestajai starptautiskai lielmeistarei zaudēts.
Vēl čempionātā jāaizvada četras kārtas. Daudz jau ari izteiks veiksmīga sākumpoziciju izvēle, jo kā atzīst Mārtiņš Junkurēns, ir pozicijas kur tikai pie pretinieka kļūdaina gājiena iespējams panākt neizšķirtu. Tāpat nav nozīmes vai maču uzvar ar 4:0 vai 3:1 – par mača uzvaru skaita 2 punktus. Uz partijas izspēli katram dalībniekam apdomas laiks 45 min un papildus katram gājienam 15 sek. Vēlam veiksmi.

pirms 5 gadiem, 2015.10.08 15:34

Māris Bergs

Sanktpēterburgā noslēdzies Pasaules čempionāts dambretē. 47 valstu labākie dambretisti, kuri pārstāvēja Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas kontinentus sacentās trīs turnīros. Katrā turnīrā dalībnieki sacentās mikromačos ar sākumpoziciju izlozi deviņās kārtās. Visvairāk – 82 dalībnieki piedalījās pasaules čempionātā ātrspēlē . Latvijas šā gada čempions Guntars Purviņš ātrspēles čempionātā guva 4 uzvaras pret Sīrijas, Kazahijas, Lietuvas un Krievijas dambretistiem un 3 mačus noslēdza neizšķirti , ierindojoties 20.vietā. Mārtiņš Junkurēns guva uzvaras sīņās pret Kanādas, Sīrijas un Turkmēnijas sporta meistariem, mači pret Kazahijas un Somijas pārstāvjiem noslēdzās neizšķirti, zauddējums pēdejā kārtā pret Brazīlijas dambretistu Mārtiņu novirzīja uz 52.vietu. Jānis Fārnests guva uzvaras pret Kipras, Krievijas un Ugandas pārstāvjiem un vienu cīņu ar starpt. meistaru no Krievijas noslēdza neizšķirti. Viskuplāk turnīrā bija pārstāvēta Krievijas dambretes elite – starptautiskie lielmeistari un meistari, iepriekšējo Pasaules, Eiropas un Pasaules prāta spēļu godalgoto vietu ieguvēji. Un Jānim nācās vēl sacensties un diemžēl zaudēt 4 Krievijas dambretistiem. Zaudējums Maurikānijas dambretistam atvirzīja Jāni uz 66.vietu. Ātrspēles čempionātā veiksmīgāk cīnījās Regīna Piroņena, kura ar izcīnītiem 11 punktiem dalīja 6.-12.vietu, pēc papildkoeficientiem 10.vieta.
Mēneša pirmajā svētdienā, kad notika Pasaules čempionāts pēc brazīļu versijas noteikumiem ari Bauskā brīvdienu turnīrā pielietojam šos noteikumus. Vienādi, gūstot trīs uzvaras, un divus mačus spēlējot neizšķirti 50. Un 51.vietu izcīnīja Mārtiņš un Jānis. Guntars Purviņs ar 3 uzvarām un vienu neizšķirtu ierinojās 57.vietā. Regīna dāmu grupā svinēja 4 uzvaras, 2 mačus noslēdza neizšķirti un rezultātā 15.vieta.
Čempionāta klasiskajā versijā no mūsu dambretistiem pēdejās četrās kārtās veiksmīgākie bija Mārtiņš Junkurēns un Jānis Fārnests. Mārtiņš pieveica dambretistu no Zambijas, bet cīņas pret ASV un diviem Krievijas pārstāvjiem noslēdza neizšķirti. Ar izcīnītiem 10 punktiem Mārtiņš dala 18.-28.vietu, pēc papildkoeficientiem 26.vieta. Jānis savukārt apspēlēja dambretistu no Jamaikas, bet neizšķirti spēlēja ar Lietuvas, Ugandas un Kazahijas pārstāvjiem, gala iznākums tāpat kā Guntaram Purviņam 8 punkti un dalīta 35.-46. Vieta, Jānim pasaulē 42.vieta. Guntaram pēdejās 4 cīņās uzvara, divi neizšķirti un zaudējums un 36.vieta. Izvirzoties dāmu čempionāta vadošā grupā Regīna Piroņena piedzīvoja 2 zaudējumus, guva uzvaru un vienu cīņu noslēdza neizšķirti, kas ierindo Regīnu pasaulē 19.vietā.

pirms 5 gadiem, 2015.10.11 17:23

Vietējās ziņas