Bauskas novadā darbosies piecas vasaras nometnes 7

Jūnijā un jūlijā Bauskas novadā organizēs piecas dažādas vasaras nometnes. Tās būs bērniem un jauniešiem, kas pakļauti sociālās atstumtības riskam, kā arī bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Novada domes sēdē 27. maijā deputāti bez ilgām diskusijām saskaņoja šo nometņu organizēšanas kārtību, kā arī atvēlēja finansējumu daļējai izdevumu segšanai. Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa informēja, ka tiek īstenots projekts «Sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu mācību atbalsta sistēmas izveide Bauskas novadā». Šeit rasts finansējums triju diennakts nometņu organizēšanai. Katrā no tām piedalīsies 25 bērni un jaunieši. Visi potenciālie nometņu dalībnieki ir jau apzināti. Mežgaļu pamatskolā 28. jūnijā darbu sāks nometne «Visu der piedzīvot». Savukārt Bruknas muižā no 11. līdz 20. jūlijam bērni un jaunieši pulcēsies vasaras nometnē «Raibās dienas». 22. jūlijā Bauskas pilsētas pamatskolā sāks darbu nometne «Brīnumu lāde». Nometnes vadīs projekta speciāliste Dina Romanovska, ar bērniem tajās strādās vairāki pedagogi. Sociālais dienests sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju «Palīdzēsim.lv» šovasar rīko divas dienas nometnes. Jūnija vidū būs nometne bērniem ar īpašām vajadzībām «Taurenīši». Savukārt jauniešiem ar īpašām vajadzībām jūlijā būs dienas nometne «Varavīksnes». Dalībnieki pa dienu uzturēsies novada sociālā dienesta telpās. Te viņiem tiks organizētas dažādas izzinošas aktivitātes, arī izklaide. Deputāti piekrita līdzfinansēt šīs nometnes, sedzot to dalībniekiem izdevumus ekskursijām uz Tērvetes novada «Sprīdīšiem» un Rundāles pili. Sabiedriskā organizācija «Palīdzēsim.lv» rīkojusi ziedojumu vākšanas kampaņu, lai segtu nometņu organizatoriskos izdevumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

SD

Bauskas novada Sociālais dienests šogad citas nometnes nerīko. Trīs nometnes, kas notiek projekta ietvaros, jau ir nokomplektētas, jo pusgadu skolās jau notiek projekta aktivitātes un potenciālie nometņu dalībnieki kontekstā ar tām jau ir izraudzīti. Kāpēc nerīko citas nometnes? Tāpēc, ka sociālie darbinieki šobrīd ir skaitliski mazāk, kā iepriekš rajonā, un tāpēc, ka viņi ir aizņemti ar sociālās palīdzības organizēšanu trūcīgajiem iedzīvotājiem. Bez tam, nometņu organizēšana nav tiešs sociālā darba uzdevums. Mūsu novadā ir daudz sabiedrisku organizāciju, kuras arī to var darīt. Bez tam sabiedriskās organizācijas šādiem nolūkiem var saņemt projektu finansējumu. Nometnes var rīkot arī fiziskas personas, ja vien tās izpilda MK nosacījumus par Bērnu nometņu organizēšanu. Vasara tiko sākusies, vēl visu variet paspēt, ja vien ir vēlēšanās darboties....

pirms 10 gadiem, 2010.05.31 14:32

Kika

Vai tad ir kāds neparastais bērns? Savā ziņa visi jau ir neparasti, bet tikai ne visi var atļauties sūtīt bērnus uz nometnēm. Labi vismaz, ka vēl kāds ko rīko!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 15:32

Kika

Vai tad ir kāds neparastais bērns? Savā ziņa visi jau ir neparasti, bet tikai ne visi var atļauties sūtīt bērnus uz nometnēm. Labi vismaz, ka vēl kāds ko rīko!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 15:32

mamma

Labdien!Vai šogad parastajiem bērniem-skolniekiem būs kāda nometne?

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 14:18

Vietējās ziņas