Bauskas novada deputāti apšauba jaunas komisijas lietderību 12

Bērnu preventīvā darba komisijas izveidošanas lietderība apšaubīta Bauskas novada domes divu komiteju sēdēs. 13. jūlijā pret ieceri veidot šādu komisiju nobalsoja deputāti sociālo lietu, kā arī izglītības, kultūras un sporta lietu komiteju sēdēs. Iecerētās komisijas uzdevums būtu koordinēt valsts, arī pašvaldības institūciju, sabiedrisko, reliģisko organizāciju darbu nepilngadīgo likumpārkāpēju profilaksei. Šo ieceri deputātiem skaidroja attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.Komisijā paredzēts iesaistīt speciālistus no sociālā dienesta, Bāriņtiesas, Bērnu un jauniešu centra, Valsts policijas, Valsts probācijas dienesta. Līdzīgas komisijas darbojas arī citos novados. Viens no nosacījumiem to veidošanā ir Bērnu tiesību aizsardzības likumā ietvertās prasības. Līdz šim daļēji šo darbu veica par ES finansētā projekta līdzekļiem, tagad to vajadzētu turpināt pašvaldībai.Deputāts Gintauts Tarvids iebilda pret ieceri, jo tas būšot vēl viens birokrātisks veidojums, kas neveicinās jauniešu likumpārkāpumu skaita mazināšanos: «Mums ir jauniešu lietu speciāliste, nevis jauniešu izklaides speciāliste. Lai viņa organizē ne tikai dziedāšanu un dejošanu, bet strādā arī ar tiem jauniešiem, kuriem ir problēmas!»Līdzīgi sprieda arī deputāts Uģis Zeltiņš, aicinot visu atbildīgo iestāžu speciālistus godprātīgi pildīt savus pienākumus, tad nekāda speciāla komisija nebūs jāveido. Arī deputāte Vera Grigorjeva uzsvēra, ka vairāk jādomā par preventīvo darbu, nevis jāveido vēl viena birokrātiska komisija.Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē deputāti vienojās, ka ir nepieciešams viens koordinators. Tika nolemts aicināt kopā visus iesaistīto pušu pārstāvjus, lai vienotos par darba koordinēšanu un, iespējams, no sava vidus izraudzītos arī atbildīgo koordinatoru. Kāds būs šīs grupas nosaukums, darbības nolikums, pagaidām nav zināms.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

....

Gāga Tijone toch kautko var paskaidrot, vai skaidrot, no tās teiktā -pat ezis neko nesapratīs, visi vienā krāsā, vienā podā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 09:14

Kārlim

Nedomā, ka šie deputati paši ko darīs! Viņi ir smagi inficēti ar mizīgu varas apziņu un jūtas kā vietejie dievi. Varas demonstresana un darbinieku mērķtiecīga noliksana un pazemošana neiet kopā ar praktisku darbu pēc definīcijas. Un tā reali paskatoties - cik no viņiem praktiski ko dara un saprot? Nerunajot par pensionariem deputatiem, kuriem šī ir vienīgā vēl palikusī iespeja justies vereniem un svarīgiem...?

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 14:41

Kārlis

Ja pareizi saprotu no komentāriem, tad komisija tika plānota, lai praktiski veikti darbu ar mazgadīgajiem, kas iesaistījušies likuma pārkapumos? Ja tā, tad tā nu gan nebūtu birokrātiska, bet reāla darbība ar reālu mērķi. Kāpēc tas netika atbalstīts - aiz nevēlēšanās pašiem ko darīt? Bailēm pieņemt lēmumus? Vai varbūt kādam ļoti bail parādīt savu nekompetenci un nespēju? Gribētu vairāk informācijas par šo jautājumu!!! Jauniešu noziedezība valstī ir graujoša un nesperot radikālus soļus tās mazināšanā, būs milzu problēmas nākotnē! Deputati, kāds ir jūsu rīcības plāns???? Atkal atrunāsieties ar tukšām un glumām frāzēm vai arī fiksi atradīsiet kādu vainīgo??? Drošāk vienu vai divus - būs vieglāk norakt, ko?! B DZ! Lūdzu turpiniet rakt šo lietu!

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 18:55

dadzis

Nesapratu Tarvidu- mums ir speciāliste.... kā to saprast jums deputātiem ir pašiem sava izklaižu speciāliste . Jūs jau kantri labi izkalidējāties par velti , ļaujiet lai jauniešiem arī kāds prieciņš tiek.

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 20:12

zoo

Pret darbiniekiem viens otrs svarīgs deputāts tiešām izturas kā pret pēdējiem sūuu---iem, katrā iespējamā gadījumā liekot atcerēties, kurš te kādam maksā algu, un draudot tās samazināt līdz nabadzības robežai. Tāpēc mūsu valstī un arīdzan novadā viss ir dziļā pakaļā, jo pie varas ir šitādi jampampiņi, kuru psihi izkropļojušas psihiskas traumas bērnībā, cilvēku nogalināšana Afganistānas karā, bandītisms un kontrabanda Atmodas sākumā, alkoholā izmērcētas smadzenes padomju fermās. Nu tagad kļuvuši par godīgiem un kārtīgiem pilsoņiem un ierādīs, ka citiem pareizi domāt un darīt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 11:29

sviests

šausmīga tuvredzība. Gan jau attiecīgajai ministrijai vajadzēs iejaukties. Un ES iztērēto naudu projektā, lai deputāti no savām kabatām atmaksā atpakaļ...

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 11:18

Kika

Viņi tiešām nedomā un NEGRIB NEKO PRAKTISKI DARĪT! Tikai kādam kaut ko uzgrūst, lai varētu stundām par to diskutēt un ķengāties! Slikti jau paliek šos murgus lasīt! Neapskaužu nevienu no šiem darbiniekiem, pret kuriem cienījamie tautas kalpi izturās kāpret dzimtļaudīm!

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 11:09

deputāti nevienu brīdi nedomā, ka darbs nav jādara!!!.. Cik saprotu no izskanējušā un uzrakstītā, tad viņi izsaka pārliecību par to, ka darbu ir iespējams padarīt un rezultātus sasniegt arī citādā veidā (Formātā) -- neveidojot tam Īpašu no pašvaldības budžeta apmaksājamu Komisiju.

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 10:57

ha, ha

Man jau patīk, kā visi atbildīgie kratās vaļā no saviem pienākumiem - soci;alais dienests, policija, galu galā mums taču ir arī kārtības nodaļa, kuriem jāstrādā ar likumpārkāpējiem esošiem un topošiem - vai es kaut ko jaucu? Žēl, ka tai jaunajai speciālistei neļaus strādāt un darīt to, kas patiešāmir viņas darbs ir viņas darbs. Skat. profesijas aprakstu - "jaunatnes lietu speciālists īsteno un koordinē informatīvus un izglītojošus pasākumus, projektus un programmas jaunatnes politikas jomā, sekmē jauniešu pilsonisko audzināšanu, veicina jauniešu brīvprātīgo darbu un līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, konsultē jauniešus jaunatnes politikas jomā, tajā skaitā par pasākumu, projektu un programmu izstrādi un īstenošanu, kā arī veicina jauniešu personības attīstību. " Tur ir rakstīts kaut kā tā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 10:33

speciālists

Deputāti jau pašos pamatos nav sapratuši šis komisijas darba galveno mēŗki- Žēl, ka Bauskas novads atkal ''izceļas'' starp citiem novadiem(kur jau sen šādas komisijas darbojas), kurā šis darbs netiek atbalstīts, jo to nosaka Bērnu tiesību aizsardzības likuma 58.pants. Tā nav vēl viena birokrātiska komisija, bet gan starprofesionāļu komanda, kas iekārtos katram nepilngadīgajam profilakses lietu un izstrādās uzvedības sociālās korekcijas un sociālās palīdzības programmu, kā to nosaka likums. To nevar izdarīt viens koordinators....

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 08:54

....

Nu Lauki, kas Lauki tādi, visā Zemgalē projekta ietvaros paredzētās komisijas sen jau izveidotas, Bauskā strādās rūķīši, Kam jums projekti, ja nepildat līguma saistības?
Nebūs komisijas, Norvēģi pieprasīs iztērētos EUR atpakaļ, Rau kur naudas izšķērdēšana.
Kur skatās KNABS?

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 08:50

Vietējās ziņas