Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada deputāti neatbalsta ētikas kodeksa izveidi 21

Bauskas novada domes trijās komiteju sēdēs deputāti noraidīja kolēģu Aijas Spriņķes un Aleksandra Novicka vēlmi izstrādāt deputāta ētikas kodeksu.

Iesniegumā novada domes priekšsēdētājam un deputātiem A. Spriņķe un A. Novickis pauž aicinājumu pieņemt ētikas kodeksu. Tas noteiktu domes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka, deputātu, domes administrācijas un citu institūciju, kas pilda pašvaldības funkcijas, darbinieku profesionālās ētikas pamatprincipus un uzvedības standartus, kas jāievēro attieksmē pret darbu, kā arī attiecībās ar citām institūcijām un sabiedrību.

 Ētikas kodeksā deputāti aicina ietvert iespējamās soda sankcijas par kodeksa pārkāpšanu. Tiek ierosināts kodeksa izstrādē ņemt vērā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja rekomendācijas. Kodeksa paraugnolikums apskatāms arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājaslapā.

Iebildumus pret kodeksa izstrādi izteica deputāti sociālo un veselības lietu, izglītības, kultūras un sporta lietu, kā arī vides un attīstības komiteju sēdēs. Deputāte Inita Nagņibeda norādīja, ka viņa neiebilst pret kodeksu principā, taču ministrijas piedāvātais variants šķiet pārāk skarbs. «Tāpat ir svarīgi, lai šāds kodekss nekalpotu par iemeslu nemitīgai sūdzību plūsmai citam par citu,» uzsvēra I. Nagņibeda.

Deputāte Daira Jātniece skaidroja, ka cilvēkam ētikas normas ir jāievēro, vienalga, vai ir kāds dokuments vai nav. Arī deputāts Jānis Rumba atzina, ka ikvienam pašam jākontrolē sava rīcība. Deputāts Mārtiņš Ruža apgalvoja, ka šis būs formāls dokuments, kura izstrāde būs nelietderīga laika kavēšana: «Mūsu rīcību vislabāk novērtēs vēlētāji nākamajās vēlēšanās, nevis kāds formāls dokuments.»

 Domes priekšsēdētājs R. Ābelnieks ir izpētījis, ka pašvaldībās, kurās izstrādāti līdzīgi dokumenti, tie netiek izmantoti: «Pat Saeimā ir savs kārtības rullis, taču tas neattur deputātu Kabanovu ņirgāties par Dziesmu svētkiem. Par to viņam izsaka rakstveida brīdinājumu, un viņš turpina darboties tādā pašā garā. Šāda dokumenta izstrāde, tā apspriešana, īpašas komisijas izveide – tas viss prasīs papildu līdzekļus novada budžetā.»

A. Spriņķe apgalvoja, ka šāds dokuments nepieciešams, lai novērstu situācijas, kādas bija iepriekšējā sasaukumā, kad daži deputāti klaji ņirgājās par administrācijas un iestāžu darbiniekiem. A. Novickis piebilda, ka šis dokuments ļautu sodīt deputātus, kuri ar neētisku rīcību un balsojumu nonāk interešu konfliktā, atklāti lobē tuvas jomas vai aizstāv, virza amatos sev tuvus cilvēkus.

Triju komiteju sēdēs ierosinājums neguva deputātu vairākuma atbalstu, tādēļ domes administrācijas darbiniekiem nav dots uzdevums izstrādāt šāda kodeksa projektu. Paredzams, ka par ētikas kodeksa izveides nepieciešamību debatēs arī finanšu komitejas sēdē 22. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Ņirga nāk

Ja jau Saeima netiek galā ar deputātu - puņķu šņaucēju karogā, tad mūsējie var pat atslaucīties. Līdz pat nākošām vēlēšanām. Tad to turpinās darīt nākošie tūdaliņi.

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 17:16

ņirga nenāk!

Kapēc neatbalstija ētikas kdeksa izveidi? Argumenti tādi pliekani un nepārliecinoši.Tas būtu liels uzticības + deputātiem un mēra kungam. Kapēc tāda klaja pretsestība, ja jau visi rīkojas ētiski, tad jau pieņemot šo kodeksu, nekas sliktāks nebūtu, vai tomēr, nav nemaz tik spīdoši ar to ētikso normu ievērošanu ? Ah jēziņ, kas par cilvēkiem tur savēlēti ??????

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 18:21

tā vi

kaut gan , ja tā palasa, kādus komnetārus raksta paši deputāti, tad par kādiem kodeksiem te var būt runa:)))))

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 18:44

ņirga paliek

deputāti tāpat apies to kodeksu....kam vara, tam taisnība

pirms 7 gadiem, 2013.08.16 21:44

....

Nu te tak viss ir skaidrs.... Korumpētība rullē.... Uz priekšu bez morāles un ētikas! lai dzīvo pašvaldību vadī'ba!

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 13:01

lapsis

Reālu darbus, lūdzu, aša/saša , nevis demagoģiju

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 13:27

vēlētāja

raālus darbus tikai ""politiķi"" solija pirms vēlēšanām, solija , godīgu un caurspīdīgu novada pārvaldību, gan rūpēties par iedzīvotājiem utt. Redz, kad jāsāk reāli kaut kas darīt tad čuššš, pat ētikas kodeksu nevar pieņemt, smieklīgi!!! Nekas 4 gadiņi paskries ātri, tad atkal solīs un vai no biksēm leks ārā! Bet riet te pa komentāriem to gan viņi prot, smuki, jo smuki! Diez kad satiekās arī rej, vai viens otram draudzīgi spiež rokas?

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 14:19

ne jau

Ne jau vairums deputātu tos komentārus raksta, bet gan tu un tev līdzīgie un "dziļi ievainotie" pāris deputāti.

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 15:51

to-ne jau

Sasmējos.Es neesmu deputāte, un nekad nebūšu,izteicu tikai savu viedokli, bet Tu gan esi visuzinis, dīvainis, gaišreģis un stūlbo, komentāru autors:)))))Būtu jau nokaunējies, Tavos gados parasti tā neuzvedas....

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 16:50

to-to ne jau

Dūdiņ, tu taču pati rakstīji, ka te visu laiku komentē deputāti....,un, ja labāk prastu lasīt un rakstīt un nedaudz pārzinātu latviešu valodas gramatiku , tad zinātu, ka vārds stulbs ir un paliek stulbs, ne pirmo reizi tu to raksti to ar garo ŪŪŪŪ, .... Tas nu tā, bet tevi taču arī par deputātu nesauca, ko tad tā uztraucies, mīlulīt? Jūtu, ka tev trāpīts uz varžacīm, ej uz Pēdas veselības kabinetu, tur tev tā izgriezīs. Nešūmējies, taupi nervus un veselību. Jauku tev nedēļas nogali, mana labā!

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 18:46

to-to-to ne jau

SASMĒJOS!

pirms 7 gadiem, 2013.08.17 19:16

ai

Labi ka nepiedalijos tai vēlēšanu balagānā,jo atkal iekšā tirliņi!

pirms 7 gadiem, 2013.08.18 09:20

Ai ai

kādi mēs balti, svēti un pūkaini!!! Ja nepiedalījies, tad paklusē, jo tev nav tādā gadījumā nekādu tiesību viņus apspriest, slavēt vai kritizēt. Vienkārši dzīvo mierīgi šos četrus gadu , jo tas uz tevi neattiecas, tu pats tādu izvēli izdarīji.

pirms 7 gadiem, 2013.08.18 17:12

taisnība

Nu ka paši nespēj ievērot ētiku, tad jāizdomā likums ko ievērot. Tie nu tiešām ir divi cilvēki, kuriem vajadzēja to ētikas kodeksu atļaut izveidot un tad ievērot. Varbūt vienkārši jānoslēdz savstarpēja ētikas vienošanās, nav ko tur visus pīt iekšā, citādāk to vien dabūs sēdēs izskatīt.

pirms 7 gadiem, 2013.08.19 07:39

taisnībai

skaties tik nepārstrādājies bīdot savus vispareizākos un visētiskākos spriedumus, jo kam vara tam neapstrīdama taisnība, vai ne?

pirms 7 gadiem, 2013.08.19 17:59

to-taisnība

Pazīstu tos divus cilvēkus, tapēc nevaru saprast, var būt vari skaidri uzraktīt, kur un kad viņi būtu izdarijuši kaut ko neētisku? Vispār jau interesanti, ja jau raksti tad raksti līdz galam, citādi Tava rīcība ir ne tuvu ētiska. Domāju, ētikas kodekss nekas nav tāds, kuru varētu nepieņemt, jo tas taču ir elemtāri, nesaprotu, kapēc no tā tik ļoti jābaidās. Nagņebedas kundze, Jūs taču esat lielas skolas pedagogs, kur ir problēma? Jums kā pedagogam nu gan būtu jārikojas ētiski, vai tomēr? Nesabojājiet savas skolas prsetižu ar saviem izteicieniem, pirms izsakat publiski savu viedokli, tomēr, padomājiet!

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 08:36

salda atriebība

..... un tāpēc rosina pieņemt "pārāk skarbu" ētikas kodeksu!?

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 11:40

pele

Kad tiek pie siles un sākas naudas dalīšana, visas ētikas un kodeksi tāpat aizmirstas. Tā ir visur, cilvēks vienkārši tā iekārtots. Ja kādam ir cita prāta uzbūve, viņš godīgi dara savu darbu un neraujas ne priekšniekos, ne vietniekos, ne deputātos.
Pliki šai pasaulē ienācām un gandrīz pliki arī aiziesim, priekš kam visa šitā ņemšanās, jādomā, ka kāds te badā...un tie, kas tiešām cieš trūkumu, pa Internetu nemuldās.

pirms 7 gadiem, 2013.08.22 14:33

anita

a šis idiots - mazais plikpaurainais liekulīgais pats ir ētisks?
Pasēkojiet viņa uzvedībai un izteikumiem.
Un Startēt pašvaldību vēlēšanās no kaut kādas Feniksa (atdzišanas partijas) un tagad uz saeimas vēlēšanām ielīst kautkādā sūdā - reģionu aliansē, - tas ir ētiski?
par ko te vispār cepamies?

pirms 6 gadiem, 2014.09.17 21:30

Vietējās ziņas