Bauskas novada deputāti pauž atbalstu skolu optimizācijas plānam ar dažu iestāžu slēgšanu 32

Šonedēļ Bauskas novada domes Finanšu komitejas sēdē deputātu vairākums atbalstīja ieceri par Bauskas novada skolu reorganizāciju un pansionāta "Derpele" pārcelšanu uz Mežotnes internātvidusskolas telpām, informēja pašvaldībā.

Vairākums deputātu atbalstīja Bauskas novada skolu reorganizāciju, kas paredz no nākamā mācību gada neuzņemt jaunus skolēnus Uzvaras un Īslīces vidusskolu 10.klasēs, Jaunsaules skolā uzņemt 1.-6.klases skolēnus un pirmskolas izglītības bērnus, kā arī likvidēt Mežotnes internātvidusskolu.

Savukārt vienbalsīgi komitejas sēdē tika atbalstīts lēmumprojekts par darba grupas izveidi pansionāta "Derpele" pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām. Tās uzdevums būs sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus un iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu u.c. uzdevumi.

Par atbalstīto lēmumprojektu deputātiem būs galīgi jābalso 26.novembra novada domes sēdē.

Kā ziņots, Bauskas novada pašvaldībā tiek izstrādāts izglītības iestāžu attīstības un optimizācijas plāns, kurā paredzēta dažu mācību iestāžu slēgšana niecīgā skolēnu skaita dēļ.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Gorškova informēja, ka komisija, kas tika izveidota, lai analizētu Bauskas novada izglītības iestāžu tīklu, ir secinājusi, ka nepietiekamā skolēnu skaita dēļ no nākamā gada būtu jāslēdz Mežotnes internātvidusskola.

Darba grupa arī rosina no nākamā gada Īslīces, kā arī Uzvaras vidusskolā neuzņemt jaunus skolēnus, ļaujot vidusskolu absolvēt skolēniem, kas jau ir sākuši mācības. Piemēram, patlaban Īslīces vidusskolas 11.klasē mācās pieci audzēkņi. "Šis laiks varētu būt pārejas posms, kamēr vidusskola pārtop par pamatskolu," skaidroja Gorškova.

Šādi ierosinājumi tapuši, ņemot vērā janvārī apstiprināto Bauskas novada izglītības iestāžu attīstības koncepciju 2015.-2025.gadam un Ministru kabineta noteikumus "Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi".

Secināts, ka, apvienojot vienā pirmsskolas izglītības iestādē bērnudārzus "Zīlīte" un "Pasaulīte" Bauskā un Griķu pamatskolas pirmsskolas grupas, kas darbojas Bauskas tuvumā, Ceraukstes pagastā, varētu labāk risināt rindu jautājumu, veikt bērnu reģistrāciju vienā adresē, pilnveidot pirmsskolas izglītības piedāvājumu, ieviest vienotas prasības, vienotu pārraudzību pirmsskolas izglītības procesam, pilnveidot resursu pārvaldību, kā arī nodrošināt iespēju pašvaldības resursus izmantot maksimāli.

Tāpat tiek plānota Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes "Mežotnes internātvidusskola" likvidēšana. Saistībā ar to plānots veidot darba grupu pansionāta "Derpele" telpu pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām.

Jau iepriekš Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē domes deputāti diskutēja par Īslīces vidusskolas reorganizāciju, par Uzvaras vidusskolas reorganizāciju, par Vecsaules pamatskolas reorganizāciju, kā arī par pirmsskolas izglītības iestāžu "Pasaulīte", "Zīlīte" un vispārējās izglītības iestādes "Griķu pamatskola" reorganizāciju.

Par Mežotnes internātvidusskolas varbūtēju slēgšanu vēl aprīlī intervijā aģentūrai LETA skaidroja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks ("Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK), skaidrojot, ka jau iepriekš skolēnu skaita problēma bija aktuāla saistībā ar Mežotnes internātvidusskolu, jo, ja tur ir 42 audzēkņi un pedagoģiskais vai saimnieciskais personāls ir aptuveni tikpat liels, esot saprotams, ka šīs skolas pastāvēšana ir neskaidra.

"Tāpat būtu sarežģījumi ar telpām, kā tās tālāk izmantot. Ja tas būtu pilsētā, telpām ātri atrastu lietojumu, bet, tā kā tas ir novada nomalē un līdz turienei nav asfaltēta ceļa, tad saprotams, ka investorus šīs telpas neinteresēs," skaidroja Ābelnieks.

LETA jau ziņoja, ka pansionāta "Derpele" pārcelšana uz Mežotnes internātvidusskolas telpām dotu iespēju vienā vietā izvietot visu pansionātu, kurš patlaban izvietots trīs ēkās dažādās vietās.

"Tas uzlabotu iestādes darba organizāciju, jo visas trīs "Derpeles" ēkas atradīsies vienuviet, kompaktā izvietojumā. Patlaban viena ēka atrodas Codes pagastā, otra - Īslīces pagastā un trešā - Bauskā, bijušās slimnīcas telpās," iepriekš informēja Gorškova.

Viņa skaidroja, ka pagaidām arī vēl nav skaidrs, cik tas izmaksās, un to varēs spriest pēc izveidotās grupas darba, jo tās uzdevums būs sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus, iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, kā arī izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu. Darba grupas darbības termiņu paredzēts noteikt līdz 2016.gada 22.janvārim.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

nnn

Un kā tiks izmantotas telpas pēc Derpeles aiziešanas no tām.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 13:04

raitis

Es tur izveidošu foto klubu. Vēl tur būs mūsu vietiņa kur mēs, domes darbinieki varēsim kalt jaunus iepirkumus, protams pieaicinot iepirkuma profesionāli A.Rāceņa kungu.Jo diemžēl brīvas telpas novada domē nav.
Nāk taču jaunās pašvaldību vēlēšanas, jāsāk SOLIĪT !!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 15:52

viss pareizi

nespējniekus uz nespējnieku namu- iepirkumu biroju uz Derpeli! Aura viņiem tur būs īstā...

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 11:14

gaga

Izglītības nodaļa netiek galā ar saviem pienākumiem?

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 17:11

baba

Izglītības nodaļu reorganizēt un optimizēt un daļu no novada pašvaldības!!!

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 19:15

zb jau!

Viss tiek optimizēts un reorganizēts,tik tā pelēkā būda Uzvaras ielā pamst un pamst! Būtu vēl kādi atbilstoši speciālisti,bet tur taču lielākā daļa viduvējības,kuri privātajā sektorā nav konkurētspējīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 17:14

gaga

Latvijā demogrāfiskais stāvoklis bēdīgs, sauc atpakaļ aizbraukušos. Turpretī Bauskā notiek pretējais, jo mazāk būs nodarbināto, jo labāk. Jau tā lielākā daļa iedzīvotāju strādā citos novados. Kur paliks tie cilvēki, kuri zaudēs darbu reorganizācijas dēļ. Domē visiem vietas nepietiks.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 19:37

aga

Derpelē vietas būs gana.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 16:28

!!!

Vai tāpēc, ka samazinās skolēnu skaits, mums, par nodokļos samaksātajām naudiņām, jāuztur skolas, kas līdzinās privātskolām??!!! Uz katru bērnu pa skolotājam un tehniskajam darbiniekam tikai tāpēc, ka žēl viņus atlaist???!!

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 08:00

Janka

Bauskā vismaz par kaut ko domā un spriež ko darīt, kā reorganizēt, par citu novadu plāniem nekas nav dzirdams. Laikam gaida 1.septembri, tad paziņos ka skola optimizēta.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 19:56

starpība

domā un spriež nav tas pats, ka dara

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 16:30

nu tad

jā,piemēram,vecumnieki klusē!

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 09:42

szsz

Deputāti pirms pieņemat pēdējo lēmumu par "optimizāciju" ņemat vērā, ka nākamajās vēlēšanās mēs atcerēsimies, kura partija vadīja Bauskas novadu.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 20:12

zs

cik reižu jāatgādina, ka tautas atmiņa īsa

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 15:59

Tu sonis

Vēlētāji - atcerieties savus vadoņus "varoņus"!

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 20:36

Varonis

Nedraudi, sīkaļa

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 16:45

Tumsonis

Kurš te kungam atdraud! Nav kāds latvānis!?

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 19:14

Livingstons

Pag, bet kur tagad veic bērnu reģistrāciju? Trīs adresēs jeb tomēr tas ir izdarāms Izglītības nodaļā? Kaut kā gribētos skaidru vērtējumu, kāds pašlaik ir process, nevis tādu mistisku skatījumu. Savulaik pieteicu visus bērnus izglītības nodaļā un tas, ka tagad tā vairs nav viena adrese, gan ir interesantas jaunums.

pirms 5 gadiem, 2015.11.21 21:32

gaga

Laikam jau, ka tikai izglītības nodaļā.
Bet kāpēc jāreorganizē iestādes, ja bērnu pietiek. Rinda gara, runāja, ka visiem nepietiks vietu bērnu dārzā.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 08:57

Dita

Ja nav skolēnu, nav arī skolas.Pareizs lēmums.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 07:24

mazis

Lai Savicka pārdod savu māju un būs nauda remontam.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 10:56

zam

Par pusmiljonu Savickas māju nepirks, ja nu vienīgi tu.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 15:56

Nākotne

Princpā mæāas drīz Bauskā nemaksās neko, tās pametīs un viņas paliks par graustiem

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 16:47

vaiii

Vēl tikai vienu sausiņu - matemātiķi tam milzu bērnudārzam par vadītāju. Tad tik būs! Varbūt bērnus pārceļam uz Ķekavu. Būs ietaupījums. Ķekava labprāt paņems pretī. Viņiem vajag gan pedagogus, gan bērnus, gan iedzīvotājus. Un par visiem tiek domāts. Uzcels vēl vienu dārziņu vai izveidos privāto.
Derpeli labāk uz Muceniekiem, pie bēgļiem. Būs visi vienā vietā un mazākas izmaksas.
Nu ko mēs vēl varētu apvienot? Varbūt uz visu Bauskas izglītības nodaļu var maksāt vienu algu. Smadzenes ta vienas.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 17:47

uiui

nē, izglītības nodaļu var droši apvienot ar izpildirektora vietnieka amatu, smadzenes vienas un turības zoss sevi tāpat ir pasludinājusi par izglītības lielo memmi, un nauda reāli ietaupītos

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 18:33

Ha

Un izpilddir. Vietu VISPĀBĀ VAR likvidēt.... nav jēgas.

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 19:17

Arobiedrības attieksme

"Visi normāli domājošie pedagogi protestē par netaisnību, ko valsts pielieto pret skolotājiem. Tā ir attieksme.Tikai bērnudārzā "Zīlīte" - nē. Zīlītē strādājošajiem pedagogiem, pat nedeva iespēju izteikti savu viedokli, tagad skaisti raksta - nepiedalās. Jautājums - vai kāds piedāvāja un deva iespēju izteikt savu viedokli - Nē! Paldies Zīlītes AROBIEDRĪBAI PAR INFORMĒŠANU!

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 20:45

nūū

kas jums arodbiedrības biedriem neļauj pārvēlēt pārstāvi, nav jau karaļa tituls, kurš pienākas dzimtai

pirms 5 gadiem, 2015.11.22 21:56

ārprāc

novadā tik daudz reorganizāciju, bet novada administrācijas štatos šajā sakarā nav izveidota neviena darba vieta, cilvēki tak pārslogoti, jo viņu amata pienākumos šādu reorganizāciju plānošana nebija minēta

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 09:31

sviesc

neuztraucies, uzražos vēl kādu amatu, vēl jau visi draugi nav apgādāti ar darbu.

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 16:35

atziņa

ilgi nebūs jāgaida, jo šīs vadības laikā ir uzražotas sekojošas amata vietas:
1.izpilddirektora vietnieks ar algu 1690 eur
2.no vienas nodaļas izveidoja divas kanceleju un sabiedriskās attiecības, tātad papildus vēl viena amata vieta un 2 vadītāji
3.divas vietas saimnieciskajā nodaļā katra ~1040 eur
4.rātsnama saimnieks ~600 eur
5.pielika algu Vecsaules saimniekam līdz ~900 eur
6.pielika algu iepirkumu nodaļas vadītājam līdz ~1450 eur
7.vēl vienu amatu iepirkumu nodaļā par 925 eur
Bet vēlēšanas vēl pēc 1.5 gadiem

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 20:46

09;

To vien dzird, ka bērnudārzos nepietiek bērniem vietas, tad kur viņus liks, kad sāks mācīties skolās, bet skolu tad nebūs?

pirms 5 gadiem, 2015.11.24 13:42

Vietējās ziņas