Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada deputāti pieņēmuši 3000 lēmumu 4

Bauskas novada domes pēdējā šī sasaukuma sēde notika 30. maijā. Tās darba kārtībā bija iekļauti 79 lēmuma projekti.Uz sēdi bija ieradušies 15 no 17 deputātiem. Slimības dēļ sēdē nepiedalījās deputāts Alvis Feldmanis, personīgu iemeslu dēļ uz sēdi nebija ieradies deputāts Gintauts Tarvids. Sēdes sākumā novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips informēja deputātus par četros gados paveikto. Ieskaitot ārkārtas, deputāti četros gados strādājuši 84 sēdēs. Kopējais sēžu ilgums ir 223 stundas jeb 9,3 dienas. Šajā laikā deputāti pieņēmuši 3057 lēmumus. Garākā sēde ilgusi septiņas stundas un 47 minūtes. Tā notika 2012. gada 20. decembrī, tās darba kārtībā izskatīšanai bija iekļauts 41 jautājums. Īsākā bija 2013. gada 17. janvāra ārkārtas sēde. Tajā deviņās minūtēs izskatīts viens jautājums. Visefektīvāk deputāti strādājuši kādā sēdē, kurā 241 dienaskārtībā iekļautais jautājums izskatīts četrās stundās. Par Bauskas peldbaseina tehniski ekonomiskā pamatojuma nodošanu publiskai apspriešanai diskutēja trīs stundas.  Izvērtējot kolēģu darbu, V. Veips atzina, ka deputāti strādājuši čakli, bijuši iecietīgi. «Sakāvušies neesam, ar kurpēm nav mests, ūdens sejā nav liets. Protams, bijušas arī nokaitētas situācijas, bet viss noritējis normas robežās,» atzina V. Veips.  Sava ziņojuma noslēgumā, nesaucot autorus, domes priekšsēdētājs nolasīja dažus spilgtākos deputātu izteicienus: «Ja vienu nosit, tad jāsit vēl kāds», «Šeit mazliet tiek aizmālētas acis», «Vienīgais, kas strādā pārvaldēs, ir kasieris», «Tas būs mūsu pēdējais lēmums», «Es esmu liels ebreju piekritējs, bet...», «Ļoti žēl, ka pie mums fermeri ir saprecējušies ar zaļajiem», «Vēl tikai zelta papagaiļi skolās jāieved», «Mēs ar Rāceni runājam kā īsti valstsvīri», «Es nerunāšu, man šodien ir aizkritums», «Vai, kā dabūju izrunāties!», «Kas ir daudz? Pieci mati uz galvas ir maz, bet zupā tie ir ļoti daudz», «Te nav nekādi Jānīši, te ir deputāti», «Vai gadījumā nav jau pienācis gals?».  Pēc nenopietnā garā ieturētā ievada sēde ritēja raiti. Deputāti bez ilgām diskusijām pozitīvi balsoja par visiem sagatavotajiem lēmumu projektiem. Raitais ritējums pārtrūka pie jautājuma par kāda zemesgabala piederību Mežotnes pagastā. Administrācijas darbinieki sniedza pretrunīgus ziņojumus. Daļa deputātu ieteica balsot par sagatavoto lēmuma projektu, taču citi iebilda pret projektā iekļautajām pretrunām. Lai neatstātu šo jautājumu neatrisinātu nākamā sasaukuma deputātiem, domes priekšsēdētājs Valdis Veips uzdeva juridiskās nodaļas vadītājam Modrim Mākulēnam un saimnieciskās nodaļas speciālistei Aijai Fridrihsonei nedēļas laikā panākt vienošanos un sagatavot juridiski korektu un precīzu lēmuma projektu.  Lai pieņemtu galīgo lēmumu, novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips paziņoja, ka jūnija sākumā tiks sasaukta ārkārtas sēde.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kūldis

Es arī varu padalīties ar sēklām, man ir 10 gadus vecas kāpstu sēklas, rīt no 12.00 dalīši pie RIMI kā pateicību par to ka mani ievēlējāt

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 15:27

AiVija

Sveiki, mīļie novadnieki!

Man ir atlukušas vēl pārsimt paciņas ar puķuzirnīšu sēkliņām. Ja jūs vēl tās neesat saņēmuši, tad rīt aicinu jūs uz korfa dārzu, kur ne tikai apspriedīsim vēlēšanu rezultātus, bet arī aprunāsimies par ziediem, sašlikiem u.t.t.

P.S. Būs iespēja nofotogrāfēties ar mani!

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 08:14

zina

Drusciņ zinu to darbu, tāpēc varu teikt, ka īsais balsojums domes sēdē bieži vien seko pēc tam, kad par šo jautājumu gari un plaši debatēts komiteju sēdēs.

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 18:02

deputāts paliek deputāts

tāpēc novada deputātus sauc par balsošanas mašīnu, ja jautājuma izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai visbiežāk deputātiem ir vajadzīgs laiks mazāk par minūti, tik cik vajadzīgs rociņas pacelšanai, lai nobalsotu par novada speciālistu sagatavotajiem lēmumiem. Bez kādām emocijām.

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 15:50

Vietējās ziņas