Bauskas novada deputāti saņems nedaudz mazāku algu 5

No 1. maija mainīti atalgojuma noteikšanas principi Bauskas novada deputātiem, administrācijas darbiniekiem. Grozījumus darba samaksas un sociālo garantiju nolikumā deputāti pieņēma aprīļa domes sēdē. Turpmāk deputātiem noteikta 100 latu mēnešalga un piemaksas par darbu domes sēdēs, komiteju un darba grupu sēdēs - 7,73 lati par vienu stundu. Nolikums paredz, ka apmaksātas tiks ne vairāk kā 40 darba stundas mēnesī. Iepriekš šī piemaksa bija vairāk nekā deviņi lati par vienu stundu. Toties deputātiem nebija noteikta mēnešalga. Deputātam, kurš ir komitejas vadītājs, noteikta 150 latu mēnešalga. Domes priekšsēdētāja Valda Veipa alga ir apmēram 1600 latu mēnesī. Vietnieki saņems 85 procentus no priekšsēdētāja algas. Savukārt izpilddirektorei noteikti 95 procenti no priekšsēdētāja algas. Tiks izstrādāta sistēma, pēc kuras izvērtēs deputātu darba kavējumus. Ja tie būs neattaisnoti, mēnešalgu samazinās. Kopumā algas samazinās nedaudz, tomēr nelielu ekonomisko efektu tas dos. Tā, izvērtējot grozījumus darba samaksas un sociālo garantiju nolikumā, secina lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bebrs

Piekrītu Robespjeram, tiem,kas strādā pamatdarba laikā nekāda stundu piemaksa nav jābūt. Taču lielākā mūsu valsts traģēdija ir administratīvais aparāts, kuram tendence pieaugt jau no laika gala. Tie nekad nav pārstrādājušies un sava darba laikā pagūst visas savas personīgās lietas nokārtot un vēl čatot - tas mūs nogremdēs

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 08:20

Robespjers

Mazliet par traku. Krīzes apstākļos, kad naudas nav, šāds atalgojums krīzi padziļina vēl vairāk. Krīzes īstais iemesls ir tieši nepamatoti augstās algas valsts un pašvaldību sektoros. Ja algas būtu palikušas 2003. - 2004. gada līmeņos, mums krīze nemaz nebūtu. Tagad mēs aizņemamies no SVF un ES naudu, lai uzturētu augstās algas. Labums no tā ir tikai tiem, kas šādas algas saņem. Toties starptautisko aizdevēju kredītu būs jātmaksā visiem Latvijas iedzīvotājiem, arī tiem, kas treknajos gados kredītus neņēma, un arī tiem, kas tagad nezina, kā galus kopā savilkt. Nav labi.

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 15:32

ak tu manu vai ak tu manu žē .. aiaiai vai vai vai cik viss ir slikti cik viss ir suudiigi un mana pakalja arī nekuštas.. ak tumanuvai

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 15:24

Kika

Varētu padomat, ka kādam no viņiem tā ir pamatalga. Viss, ko viņi it ka dara, ir sava pamatdarba laikā. Liekulīgi. Pārejos, kuri tiešam strādā, izdzen kā vergus par grašiem, piedraudot - nepatīk, atradīsim citu tavā vietā. šitāds vājprāts un cinisms tiešam nav pieredzēts!

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 14:16

kredīts

Nabadziņi. Ka tik nav par maz, man tiešām Jūs ir žēl. Vai par tik mazu naudiņu varēsiet pilnvērtīgi pastrādāt. Tiešām jājūt līdz.

pirms 10 gadiem, 2010.05.04 11:35

Vietējās ziņas