Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada deputāti strādās ārkārtas sēdē 1

Bauskas novada domes ārkārtas sēde notiks otrdien, 15. oktobrī, portālu informē novada administrācijas lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.

Būtiski ir pieņemt steidzamus lēmumus par finansējuma piešķiršanu Mežotnes internātvidusskolai. Mācību iestādei nepieciešams rekonstruēt apkures sistēmu.

Paredzēts veikt remontu Ceraukstes tautas namā un daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki», skatuves aizkarus jāiegādājas kultūras centrā «Kamarde», savukārt spoguļu sienas jāizveido Īslīces kultūras namā. Jauns gaismu aprīkojums un audiotehnika nepieciešama Bauskas kultūras centram, kā arī Ceraukstes tautas namam.

Šo ieceru veikšanai bija sagatavoti projektu pieteikumi Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmai. Ir saņemts atbalsts šo projektu realizācijai. Pašvaldībai nepieciešams aizņemties vairāk nekā 32 tūkstošus latu, kas tiks atgūti pēc projektu realizēšanas.

Atbalstu saņēmis projekts «Bauskas novada vēstures unikālas liecības – 19. gadsimta katafalka – restaurācija». Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone skaidro, ka Viļa Plūdoņa memoriālā muzeja krājumā atrodas 19. gadsimta bēru rati (katafalks), kas nākuši no Bauskas evaņģēliski luteriskās Sv. Gara baznīcas torņa, kur tie glabājušies daudzus gadu desmitus. Projekta kopējās izmaksas ir 7422 lati. Valsts kultūrkapitāla fonds daļēji atbalstījis šo ieceru, atvēlot tās īstenošanai 2000 latu. Pašvaldībai tiek prasīts piešķirt 500 latu līdzfinansējumu. Par šo naudu tiks veikta katafalka daļēja restaurācija.

Deputātiem ārkārtas sēdē jālemj par aizdevumu projekta «Tehniskās jaunrades aktivitāšu ieviešana Bauskas novadā» īstenošanai. Izlietojot vairāk nekā 12 tūkstošus latu, paredzēts izgatavot un uzstādīt automodelisma trasi, iegādāties desmit automodeļu komplektus un inventāru velopulciņa izveidošanai.

Vairāk nekā 20 000 latu paredzēts atvēlēt Bauskas bērnu jauniešu centram multimediju studijas izveidošanai. Par šo naudu plānots telpu remonts Rīgas ielā, tehnoloģiju, aprīkojuma un mēbeļu iegāde. Ārkārtas domes sēdē tiks skatīti vēl citi sagatavotie lēmumu projekti.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka visas domes sēdes ir atklātas, tās drīkst apmeklēt ikviens interesents.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

B.i.

spoguļu sienas un jauni skatuves aizkari- tas protams ir jauki, bet arī Bauskā ir ienācis rudens ar izdangātajām, nekvalitatīvu paveikto darbu dēļ, ielām. Kas un kad vismaz nogreiderēs šīs ūdenssaimniecības darbu veikšanas laikā sabojātās ielas? Šo ielu iedzīvotājiem īpašuma nodoklis taču ir kā pilsētā, nevis kā kādā latgales sādžā, bet bedres un dubļi liecina par pretējo, varbūt domē lems par attiecīgu nodokļa korekciju- sādžas līmenī?

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 09:15

Vietējās ziņas