Bauskas novada deputāti vēlas sagaidīt Administratīvi teritoriālās reformas likumu 18

Bauskas novada domes deputāti lēma par atbildes sniegšanu Administratīvi teritoriālās reformas komisijai, kas izsūtījusi pašvaldībām vēstules par plānoto reformas gaitu un pieprasa atbildi uz vēstuli. Deputātiem Bauskā vienprātības nav, plāno atbildi sniegt pašu sagatavotā vēstulē.

Deputātus par iecerēto teritoriālo reformu informēja Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone, uzreiz norādot uz virkni nosacījumu, kas iekļauti komisijas vēstulē un ko nevarēšot izpildīt atbilstīgi noteikumiem. Konkrētās pozīcijās, kuras minēja I. Tijone, bija apvienošanas dokumentu izstrāde un kopēja budžeta pieņemšana, kam vajagot ilgāku laiku, nekā komisija ieplānojusi.

Daļa deputātu uzsvēra, ka likums vēl nav pieņemts. «Ko mēs īsti atbalstām, ja vēl nav zināms, kādas būs administratīvās vienības? Nesaku, ka neatbalstu ideju, bet nevaru balsot par šādu projektu,» teica Inita Nagņibeda. Arī domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks piekrita, ka vispirms jāsagaida Saeimas pieņemts likums.

«Tas viss ir tikai sazīmēts kartē, un nav skaidrs, ko iegūs novada cilvēki. Par to arī nedz runā, nedz diskutē. Paši piemirstam savā novadā nomales teritorijas. Kas tad notiks lielajos novados?» reformu noraidošu viedokli pauda Valdis Veips. «Gribētu tomēr paskaidrojumu, ko Bauskas novads no reformas iegūs,» sacīja Gatis Skurba.

Citi deputāti neredzot iemeslu, kāpēc jāpauž viedoklis. «Pašvaldības funkcija nav izteikties par valsts mēroga procesiem. Nav skaidrs, ko te konceptuāli atbalstīt. Administratīvi teritoriālajai reformai nevajag pašvaldības piekrišanu,» prātoja Juris Landorfs.

Lēmumam atbalstu pauda Raitis Ābelnieks un Mārīte Ķikure. M. Ķikure atklāja, ka ir par lielākām pašvaldībām, jo citu valstu pieredze rāda, ka tām ir labākas attīstības iespējas. R. Ābelnieks sacīja, ka, atbalstu paužot, var pieminēt arī faktorus, kas novadu neapmierina. «Lielajās pašvaldībās administratīvie izdevumi uz vienu iedzīvotāju ir mazāki,» analizēja R. Ābelnieks, pieminot, ka šādi varētu iegūt vairāk finansējuma projektiem. «Ar savu lēmumu varam arī parādīt, ko vajag Bauskas novadam,» precizēja Voldemārs Čačs.

Sēdē piedalījās arī tikko darbā pieņemtā Bauskas novada juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte, viņa deputātiem skaidroja, ka šādu vēstuli nedrīkst atstāt bez ievērības. Viņa ieteica sagatavot savu vēstuli, kurā norādīt, ka deputāti ir informēti par saņemto Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vēstuli, un savukārt no savas puses izteikt ierosinājumus.

Par atbalstu Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vēstulei nobalsoja Voldemārs Čačs, Jānis Dūmiņš, Mārīte Ķikure un Raitis Ābelnieks, pārējie deputāti lēmumprojektu neatbalstīja. Pēc jautājuma apspriešanas vienojās, ka sagatavos E. Upītes ierosināto vēstuli.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Viedoklis

Ak.Bauskas pašvaldība, pakļaujas darba attiecībās neesošai personai. Kapēc nerespektē jebkura Bauskas novada iedzīvotāja ieteikumus un intereses, kas ir pienākums, pildot pašvaldības autonomās funkcijas?
Kāds ir juridisks pamats un juridiska nozīme, jēga un ieguvums personas ieteiktajai vēstulei? Juridiski - nekāds! Topošā vadītāja iesaka risinājumus, kas nav tiesiski, proti, bez juridiska pamatojuma!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 15:27

Nesaprot

Kas tur prettiesiski? Nesaprotu, kapēc nevar paust viedokli?

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.03 17:24

Anita

Spīdeklis jau paspējis izcelties. Nez ko par to visu Rukocka un Kalinka domā.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 20:00

Spīdekļu tango

Lai domātu ir jābūt vairāk par vienu rievu, šitie dara ko saimnieks paģēr!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 12:27

prātnieks

Atkal sēsim kukurūzu kā 60 gados... Un tad? Maizīte rindās un pa kukulītim vienās rokās. Kas rīt ? Visi un lielnovada centru pēc dzimšanas, miršanas apliecības, bluspulvera, daktera un vēl...
Pa kuru bedraino ''lielceļu'' brauks uz lielnovada centru ( kratīsies, bojās mašinas) Vecumnieku iedzīvotāji...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 08:44

prātotāj

tas "mēris", ko tu piesauc, iestāsies vien šī niecīgā novada pārvaldē, kur domes amatpersonām bez izlīdzināšanas fonda piešprices diez vai sanāktu algām no iedzīvotāju tā jau lielajiem nodokļiem. Ja atceramies, tad par cik štata vietām ik gadu auga novada pārvaldes aparāts?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 10:50

to -> prātotāj

Bez izlīdzināšanas fonda piešprices funkcionē reti kura pašvaldība - tikai Rīga, pierīga un Ventspils pilsēta... A visas citas lielās un ne tik lielās pilsētas un novadi ir izlīdzināšanas fonda atkarīgie... Apvienojoties šādiem - mainīsies tikai darbs Rīgā (uz cik kontiem jāsadala izlīdzināšanas fonds)...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 11:11

totiņam

ko dara ar suni, ja to nespēj vairs uzturēt, kārtīgs cilvēks to nodod patversmei..., vai tad mēs tās sevi uzturēt nespējīgās pašvaldības siesim mežā pie koka, lai pašas nobeidzas?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 12:47

baušķenieks

Pārējie novadi jau rīkojas,citi apspriež,citi protestē.Bauska gaida.KO?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 15:26

prātnieks papildus

Ko gaida Bauska. Problēmas ir citiem, bet mums ir silti ( esam uz vietas - būsim centrs). Un ja nu izdomās tur Rīgā, ka ar rītu centrs - Jelgava un bauska ( jau ar mazo) paliks kā nomale. Atcerieties, kad sagribējās kādā tur Rīgā - nomales pilsētā Bauskā likvidēt slimnīcu - stāvēja uz tilta...
Jāsaprot tas ka arī citās vietās dzīvo iedzīvotāji un tie arī grib visu uz vietas un nevis pāris stundas vizināties uz kādu tur Pūces iedomāto centru. Tātad varbūt veiksmīgu vizināšanos uz Jelgavu pa tuvāko bedraino grants ceļu caur Jaunsvirlauku... Tas varbūtībā ka kāds atkal iedomāsies par to kukurūzu...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 06:55

prātniekam papildus

ja visus šos daudzos miljonus, ko tagad tērē šo pašvaldību uzturēšanai novirzītu tevis minēto ceļu un slimnīcu uzturēšanai, tad Latvija būtu Klondaika kas Klondaika.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 10:26

Ha

Pamodās laikam vietējie deputāti ar, saprata, ka dibeni sākt svilt, ne visi varēs palikt savos mīļajos krēslos un sākas tāpati bezjēdzīgā demagoģija, kas citur - "ko tas dos, kāds labums" utt.
J. Landorfs izteicās pavisam korekti - pašvaldības piekrišanu nevienam nevajag, process jau ir palaists.

Tiesa vēl ir laiks pasmelt pašvaldības budžetu taisot tādas pašas bezjēdzīgas darbības, kā notika Iecavā - pasūtot pētījumus par reformas ietekmi un tādā garā.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 13:23

attīstības vārdā

saturās, reformācijas Pūce paplucinās administrācijas vistām spalvas:))

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 13:51

Atis

Bauskas novada deputāti vēlas sagaidīt pasaules galu. Un tā kā tas ir maz ticams, viņi cer tupēt siltajās vietās mūžīgi un tikai "pukšķināt". Ko nu bāžās virsū te ar visādām muļķībām? Kas tās tādas reformas ir un ko tās dos MAN?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 12:24

ko dos?

izskatās tomēr to "pasaules galu", iespējams, likvidētās pašvaldības vai likvidētā amata veidolā. Bet prieķš iedzīvotāja parastā, ja gudri rīkosies, šo nelietderīgi līdz šim tērēto naudu varētu izmantot visas valsts attīstībai, arī bieži piesauktajiem ceļiem un slimnīcām

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 13:33

prātnieks papildus no rīta

=ko dos?
izskatās tomēr to "pasaules galu", iespējams, likvidētās pašvaldības vai likvidētā amata veidolā. Bet prieķš iedzīvotāja parastā, ja gudri rīkosies, šo nelietderīgi līdz šim tērēto naudu varētu izmantot visas valsts attīstībai, arī bieži piesauktajiem ceļiem un slimnīcām=
CIK NAIVI!!!
Tā nauda aizies centra kantoriem un par auto ar degvielu - vizinoties uz nomalēm... Vajadzēs jau džipus, jo to ceļu jau tāpāt nebūs - vāji mācītā vēsture - nezin vēsturi = aizmirsās komunisma solījums jau 1980. gados. Bija jau bet visiem nesanāca ...
Tikai Latvijā kāds Vienotības saknes fans teica ''kā var nesolīt''.
Piepilde: Ticu, ticu, tik melo tālāk...

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 09:11

LABA BILDE

Tautas partijas deputāts Lagzdiņš no Saeimas nama ēkas otrā stāva loga cilvēkiem, kas atradās pie Saeimas, parādīja rupju seksuāla rakstura žestu. “Čurikus” turēja tautā mīlētā tagadējā “Attīstībai/Par” labklājības ministre Viņķele! Ko “Vienotības” eksbiedrs un domes naudīgo balsojumu “virsdiriģents” Kolužs gribēja pārādīt baušķiem ar bildē redzamo žestu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 08:58

tiešām

Tas žests bija domāts tādiem plānprātiem kā tev, kuri nav bauškjinieki, bet melo, ka dikti lieli patrioti, tikai nevar saprast, kuram novadam Bauskas, vai Rīgas:))) Labi, ka tai bildē nav tava uzpampušā gjīmja:)))

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 17:29

Vietējās ziņas