Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada «Derpelē» samazina filiāļu skaitu un ekonomē līdzekļus

Bauskas novada pašvaldības iestādē pansionātā «Derpele» notikuši kārtējie jurģi. Vecļaudis no Brunavas pagasta, kā arī no slimnīcas ēkas pārvietoti uz kopējām telpām Slimnīcas ielā 4 Bauskā.

Baušķeniekiem pārvākšanās uz jaunām mājām bija pārdesmit metru tālumā, savukārt brunaviešiem tie bija īsti jurģi.

Kādreizējā iecavniece Anna Špillere, kurai rit 69. gads, «Bauskas Dzīvei» savas pēdējo gadu pārcelšanās uzskaita kā pēc grāmatas: «2011. gada 2. martā pārcēlos dzīvot uz Brunavu, tagad, 30. septembrī, pulksten divos dienā ievācos te, jaunajās telpās Bauskā. Man te patīk, silti, labi, var iziet pa pilsētu pastaigāt. Mana istabiņas biedre Alise Kāklēna pašlaik līdz «Supernetto» aizstaigājusi.»

Pansionāta direktore Inta Savicka teic, ka tagad viņas pārziņā ir ēka Derpelē, kā arī filiāles Bauskā un Īslīcē. Pārcelšanās uz jaunām telpām Bauskā ar laiku radīs ekonomisko efektu, jo filiāles apkalpošana Brunavā prasīja prāvus līdzekļus. Brunavā esošajiem darbiniekiem visiem piedāvāts turpināt strādāt Bauskā.

Kopumā palielinājies arī vietu skaits pansionātā. I. Savicka piebilst, ka istabiņas tukšas diezin vai stāvēs, jo ir izteikta tendence pieaugt pieprasījumam pēc pansionāta pakalpojumiem.

Brunavas pagasta «Ērgļos» pansionāta telpas pašlaik stāv tukšas. Tā informēja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova. Par to izmantošanu būs jālemj deputātiem, idejas tiekot gaidītas no sociālā dienesta.

Dienesta vadītāja Iveta Kubliņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka tagad ļoti aktuāls ir patversmes trūkums, taču iekārtot to Brunavā nebūtu loģiski. Ērgļos varētu radīt izmitināšanas iespējas veciem, vientuļiem lauku viensētās mītošiem ļaudīm, kuri pašu spēkiem nespēj pārlaist ziemu. «Tās ir mūsu versijas, taču galavārds būs jāsaka deputātiem,» tā I. Kubliņa.

SIA «Bauskas slimnīca» finanšu-uzskaites daļas vadītāja Sandra Drozdovska «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka bijušā pansionāta telpas slimnīcas ēkas pirmajā stāvā atkal SIA pārņems savā pārziņā. Te sniegs rehabilitācijas pakalpojumus, tiks rasts pielietojums arī citām telpām.

Bauskas novada pansionāta «Derpele» ēkā Derpelē uzturas 50 cilvēku, filiālē Īslīcē – 22, Bauskā pašlaik mīt nedaudz virs 30 vecļaužu. Vēl ir brīvas ap 20 vietu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas