Bauskas novadā – deviņas velosipēdu zādzības; četri atrasti un atdoti īpašniekam

Lai iespēju robežās samazinātu velosipēdu zādzību skaitu un zagtu divriteņu realizēšanu Latvijas tirgū, Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) sāk kustību «Nepērc zagtu!». CSDD piedāvā iespēju pirms velosipēda iegādes elektroniski pārliecināties, vai velosipēds nav atzīmēts kā zagts, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Valsts policijas reģistrētā informācija liecina, ka ik gadu aug velosipēdu zādzību skaits – 2019. gadā tika fiksētas 1616 velosipēdu zādzības, savukārt 2020. gadā Valsts policija reģistrēja jau 2678 nozagtus divriteņus. Savukārt šogad septiņos mēnešos ir reģistrētas jau 1044 velosipēdu zādzības. Taču aizvien ir daļa divriteņu īpašnieku, kuri neziņo Valsts policijai par nozagšanas faktu.

Kopš šī gada sākuma Valsts policijas Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā notikušas deviņas velosipēdu zādzības. Četros gadījumos divriteņi ir atrasti, "Bauskas Dzīvi" informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Daļa zagto velosipēdu tiek realizēti Latvijas iekšējā tirgū, atkārtoti tos pārdodot. Iegādājoties lietotu velosipēdu no privātpersonas, potenciālajam pircējam līdz šim bija sarežģīti pārbaudīt, vai velosipēds ir zagts, tādēļ radās situācijas, ka zagtu velosipēdu realizēšana bija viegli īstenojama.

Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju ir izveidojusi elektronisku iespēju potenciālajam pircējam pirms velosipēda iegādes pārbaudīt, vai tas nav jau reģistrēts kā zagts.

Ieteikumi drošībai
Lai pārbaudītu, vai divritenis nav zagts, ir jāveic šādi soļi:
•    jāautorizējas e-csdd lapā vai CSDD mobilajā aplikācijā;
•    jāizvēlas darbība «Velosipēda reģistrācija» sadaļā «Darbības ar transportlīdzekļiem»;
•    jāatzīmē iespēja «Pārbaudīt, vai velosipēds nav reģistrēts kā zagts»;
•    jānorāda velosipēda rāmja numurs un meklēšanas process jāapstiprina, izmantojot darbības pogu «Pārbaudīt».

Valsts policija un CSDD aicina pirms lietota velosipēda iegādes izmantot šo iespēju un pārliecināties, vai noskatītais divritenis nav kādam atņemts nelegālā ceļā un jau reģistrēts kā zagts. Šī funkcija dod iespēju jau laikus novērst zagta velosipēda tālāku realizāciju. Jaunā iespēja arī ļauj izvairīties no situācijas, kad pēc velosipēda iegādes to konfiscē Valsts policija, lai atdotu to likumīgajam īpašniekam.

Tāpat aicinām ikvienu velosipēda īpašnieku savu transportlīdzekli reģistrēt jau savlaicīgi, tādējādi nodrošinoties, ka gadījumos, kad Valsts policija atrod zudušu vai nozagtu velosipēdu, to iespējams atdot likumīgajam īpašniekam. Ja velosipēds ir jau reģistrēts un tiek nodots citas personas īpašumā, divriteņa ieguvējs tiek aicināts pārreģistrēt velosipēda īpašnieka maiņu, skaidro L. Kaļķe.

Savukārt, lai palīdzētu citiem izvairīties no zagtas mantas iegādes, aicinām visus zagto velosipēdu īpašniekus informēt par zādzības faktu Valsts policiju un reģistrēt atzīmi e-csdd par velosipēda zādzības faktu, rosina Valsts policijas pārstāve.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas