Bauskas novada dome apstiprina izmaiņas deinstitucionalizācijas plānā 2

Bauskas novada domes sēdē deputāti lēma par izmaiņām Bauskas novada deinstitucionalizācijas plāna īstenošanā. Svarīgākais – beidzot apstiprināta grupu mājas izveide Slimnīcas ielā pilsētā, atsakoties no būvniecības plāniem Pļavu ielā 12.

Ņemot vērā parakstīto vienošanos ar biedrību «Latvijas Sarkanais Krusts» par to, ka no pansionāta «Derpele» telpām Slimnīcas ielā pārcels iemītniekus uz Mežotnes pagasta Garozas ciemu, deputātiem piedāvāja apstiprināt izmaiņas deinstitucionalizācijas (DI) plānā.
Atgādinām, ka savulaik plāns paredzēja izveidot grupu dzīvokļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem Pļavu ielā 12, uzbūvējot jaunas ēkas. Novada domes opozīcija šim piedāvājumam nepiekrita, norādot uz ļoti augstām izmaksām.  Ar laiku tāpēc piedāvāja jauno variantu sadarbībā ar «Latvijas Sarkano Krustu», un tagad šīs izmaiņas ir apstiprinātas.

Vēl jauninājumi skars projektu Rūpniecības ielā, kur plānots izveidot Dienas aprūpes centru. Ņemot vērā savulaik veiktās aptaujas datus, bija paredzētas 12 vietas atelpas brīža pakalpojumam – kad vecāki var atstāt bērnus Dienas centrā un paši izmantot šo laiku pat ceļojumam. Tomēr gūta atziņa, ka šādu pakalpojumu uzreiz vienlaicīgi visas 12 ģimenes neizmantos, tāpēc tagad plānā ir paredzētas četras vietas.

Bauskas novada domes deputāte Aivija Kursīte interesējās, kādas būs projekta izmaksas, bet Aleksandrs Novickis mēģināja noskaidrot – vai novada dome pieņems lēmumu par kopējo projekta summu, kad izmaksas būs zināmas. «Vai lēmumiem ir finansiālais lēmums un aprēķini? Tagad mēs balsojam par kaķi maisā. Īsti pat nezinām, ar kādām izmaksām saskarsimies. Neuzskatu, ka tā ir laba prakse projektu virzīšanā un saskaņošanā,» pauda A. Novickis. Administrācijas pārstāvji skaidroja, ka vēl viena domes lēmuma nebūs. Kad būs zināmi iepirkumu konkursa rezultāti, plānā veiks grozījumus.

Par lēmumu tomēr balsoja pārsvarā visi deputāti, neatbalstīja Juris Landorfs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jautājums

Un kur tad tā grupu māja Slimnīcas ielā būs, vai tur , kur bija infekcijas nodaļa?

pirms gada, 2020.03.31 10:51

kas mainījies

galvenais ir nosaukt pieejamās apgūstamās summas lielumu, pēc tam izdomāsim kā to sadalīt

pirms gada, 2020.03.31 11:04

Vietējās ziņas