Bauskas novada domē atkal piedāvā atsavināt īpašumu Lidlauka ielā 2 37

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē 21. maijā atkal spriedīs par iespēju atsavināt īpašumu Bauskā, Lidlauka ielā 2. Pirmajam piedāvājumam vienkārši izsolīt zemesgabalu deputāti nepiekrita, bet tagad piedāvā izsolīt ar nosacījumiem.

Vides un attīstības komitejas sēdē, kas notika 14. maijā, šoreiz piedalījās ļoti neliels skaits deputātu – seši dalībnieki. Klāt nebija arī komitejas vadītājs Gatis Skurba, sēdi vadīja Voldemārs Čačs.

Jaunajā lēmumprojektā piedāvāja nosacījumus jaunajai izsolei – izsoles dalībniekam zemesgabalā jāsāk darbība gada laikā, nodrošinot investīcijas ne mazāk kā 200 tūkstošu eiro apmērā. Ja personas vai uzņēmējs, kas iegādājušies zemesgabalu, neīsteno prasības, zemi atgūtu pašvaldība.

Bauskas novada administrācijas juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte informēja, ka pēc pagājušās sēdes sazinājušies ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Tur atzinuši, ka izsolēs ar nosacījumiem pašvaldība parasti iegūst mazāku summu par zemi nekā izsolēs ar nosacījumiem. Speciālisti norādījuši, ka vidējā investīcija uz hektāru ir apmēram 200 tūkstoši eiro. Zemesgabalam ir pievadīts arī gāzesvads, un tāpēc iekļauts nosacījums, ka pretendentam ir vajadzīgs gāzes pieslēgums.

V. Čačs uzsvēra, ka ir nepieciešama investoru piesaiste objektam, lai izpildītu Eiropas Savienības līdzfinansējuma nosacījumus, – finansējumu piešķīra ar noteikumu, ka industriālā parka teritorijā pie Lidlauka ielas ieguldīs investīcijas un būs jaunas darba vietas.

Deputātus interesēja, vai par šo zemesgabalu interesējas kāda konkrēta persona. Domes vadības pārstāvji atzina, ka ir persona, kas ir ieinteresēta, bet atklāt nevarot – tas ir komercnoslēpums. «Interese ir, izpaust nevaram,» tā V. Čačs.

«Komersants lūdza informāciju neizpaust, jo izsolē uzvarēt var arī cita persona. Saimniecisko darbību sāks trīs gadu laikā. Nomas iespēja viņam nav interesanta. Investīciju projekts, kas plānots, būs daudz, daudz vērtīgāks. Ja nepiekritīsim, apsvērs citu novadu vai citu zemes vienību,» informēja E. Upīte.

Arī šo lēmumprojektu kritizēja deputāts Aleksandrs Novickis, paužot uzskatu, ka aiz noslēpumainības briest spekulatīvs darījums ar zemi. Viņš norādīja, ka arī iepriekš zeme ir pārdota un uz zemesgabala nekas nenotika. Norādīja, ka nav kritērija par darba vietu izveidi, kas bija viens no svarīgākajiem nosacījumiem Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai. Arī deputāts un uzņēmējs Uldis Kolužs pauda izbrīnu par tik striktu vēlmi iegādāties zemi īpašumā, jo nomas iespējas reizēm pat varot būt izdevīgākas par pirkumu.

Komitejas sēdes laikā V. Čačs aicināja situāciju komentēt uzņēmējam un Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes vadītājam Aivaram Svareniekam. Arī viņš piekrita, ka piedāvātais variants līdz galam nav īsti skaidrs. Norādīja, ka daudzos industriālajos parkos pārsvarā izmanto zemes nomu. Tur gan pašvaldība veic pat vēl lielākas investīcijas, izveidojot arī ēkas.

«Sarežģīta situācija. Ja ir konkrēta ieinteresētā persona, tad tomēr jābūt daudz precīzākiem juridiskajiem aspektiem,» uzsvēra A. Svarenieks. Viņš pauda viedokli, ka lēmumprojekts jāpapildina ar prasībām, – jāiekļauj NACE kodi, kas nosaka uzņēmējdarbības veidus, kurus var īstenot zemesgabalā, kā arī minimālo darba vietu skaitu.

Par to, ka lēmumprojektu ar labojumiem virza uz finanšu komitejas sēdi, balsoja Harijs Niedra, Voldemārs Čačs, Juris Landorfs un Mārīte Ķikure, neatbalstīja Aleksandrs Novickis un Uldis Kolužs.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

kā tad ir pareizi

"izsolēs ar nosacījumiem pašvaldība parasti iegūst mazāku summu par zemi nekā izsolēs ar nosacījumiem."
Varneviča kungs, kā tad Upītei atzinuši investīciju aģentūrā?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 10:20

kā cilvēki mainās

cik ilgā laikā "domes labais cilvēks" un ne tikai tantiņām, nonāca līdz darbam ar "komercnoslēpumiem", pat tādiem, ka nedrīkst izpaust ar ko komersants nodarbosies kad būs nopircis zemi

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 10:34

prieks

administrācijas tingeļtangeļi piepalīdz lietas sabīdīt! Labo cilvēk Voldiņ, padalies ar tautu no kurienes noslēpumainajam "komersantam" aug kājas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 11:25

tingeli aizver muti!

Aleksandr, neiztiki, bez sava pārgudrā komentāra. Atslābsti vienreiz, par taviem varoñdarbiem pats priecājies. Tavam godīgimam un taisnīgumam nav robežu.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 14:21

aizver muti

un tāds ir domes vairākuma sludinātais plurālisms, kad opozīcija vienmēr tiek pie vārda un tās ierosinājumi un iebildumi arī vienmēr tiek ņemti vērā...

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 20:38

opozīcija

Skaudīgam, populistiskam rupeklim citu neko pateikt nevar, kā vien aizver muti! Kā rakstīts- izñem no savas acs bomi, un tad meklē cita acī skabargu. Pēc gada vēlēšanas, tas jau skaidrs, ka divi ētiskie pārstāvji paliks Rīgā uz visiem laikiem. Neviens jau nav bez vainas ne poz. ne opoz. bet ir arī ētiskās, morālās robežas, lai prasītu no cita godīgs esi, pirmkārt, pats.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 07:08

pozīcija

varbūt, tomēr pasaki konkrēti, kādēļ opozīcija tavā skatījumā ir skaudīga, vai tik, tavuprāt, viņiem neskauž tie slavenie "iepirkumu procenti" kurus atrada vien Rīgas domē, jo tā nepiederēja pie varas partijām esošajiem Saeimā?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 10:55

domes darbiniecei

par 100% jāpiekrīt - pēc gada vēlēšanas, divi ētiskie pārstāvji paliks Rīgā. Bet par to skabargu gan - tā dziļi ieberzusies pašvaldības bandas ētikas un morāles sargātāju sēžamvietā un ir kļuvusi nepaciešama! Ar ko tas rezultēsies redzēsim, jo redzi, tavas iepriekšējās prognozes izgāzās!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 12:33

priekam

Aleksandr, komercnoslēpums ir komercnoslēpums, tev taču patīk raksties pa likumiem, pantiem utt, tev jāzina, ja uzņēmējs nevēlas, lai publiski tiek izpausts viņa vārds, tātad nevēlas un, ja viņam ir tiesības prasīt, kaut ko tādu, tātad tas ir likumīgi, ja pārkāps likumu, tad atkla būs brēka. Nu beidz taču, mīļo cilvēk, ko tu putrojies.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 20:14

putrotājiem

Vai saskaņā ar Informācijas atklātības likumu “komersants”, nododot “ekskluzīvi” informāciju domē – melu putrotājam biedram Čačam, Jātnieka kungam, Kalinkam un viszinošajai administrācijai, norādīja, ka informācija par vēlmi iegādāties zemi publiskā izsolē pašvaldības industriālajā parkā ir komercnoslēpums lēmējiem - domes deputātiem un kāds ir šāda statusa tiesiskais pamats?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 09:33

?

Alex tev darīt nav ko, kā sēdi un vaktē, ko iekomentēt?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 12:59

Bēda

Ka tik arī labais cilvēks pamazām nav sācis maitāties...

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 13:08

Petuhs

Kad beidzot sāks izsoles rīkot caur internetu! Šarlatāni! Visi zin, ka izsoles Bauskā ir korumpētas un jau savstarpēji atrunātas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 17:45

uz tā paša grābekļa

būs jau aizmirsušās domes problēmas, kad liela daļa pilsētas zemes piederēja uzņēmējam Sermuliņam, kādi tik "kari" domei ar šo uzņēmēju nenotika pilsētas zemes dēļ? Arī valsts zaudēja daudzus jo daudzus miljonus uzbūvējot to pašu VID ēku uz privātas zemes, ko beigu beigās tomēr nācās par bargu naudu atpirkt. Arī akustiskās koncertzāles celtniecība Rīgā privāto zemju dēļ rada lielas grūtības. Biedri Čač, vai domājam par nākotni, jeb grāb kamēr vēl vari, jo Bauska ir nekas cits, kā vairākas reizes samazināta Rīga, bet ar tiem pašiem netikumiem.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 20:34

Petuhs

Pilnigi piekritu , vairakas pašvaldibas riko izsoles elektroniski, tikai Bauska dzivo vel akmens laikmeta. Paris reizes piedalijos pašvaldibas Bauskas pašvaldibas izsoles ( zemes) tad redzeju to bardaku - saskrien pilns ar Bauskas biznesmenjiem ( Krots priekšgala :D) ja piedavas kads no biznesmenjiem- tad nak pie tevis runat vai tev patiešam vajag to gabalu ( tipa esam baigie čomi :)) ja paši nepiedalas - tad vero kas nopirka ko un pa kadam naudam - kaut lidz galam nesaprotu kada vinjiem dalja , seit vinji parsit pat tirgu tantinjas :). Domes deputati / darbinieki viso so bardaku redz - bet neko nedara lietas laba. Tagad piedalos tikai interneta izsole- lai man pakausi Bauskas luriki un biznesmenji neelpo :D

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 08:56

uzmini nu

Bauskas novada dome ir "barotava" dažāda kalibra īpašumu spekulantiem un pašpasludināto ‘Bauskas saimnieku” pietuvinātiem “komersantiem”! Šo sili pastarpināti “regulē” domes ieceltie pastnieki! Jautājums, cik par “pakalpojumiem” atlec regulācijas procesā iesaistītajiem?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 09:28

Jautājums

Diez, vai šim cilvēkam zem segvārada- uzmini nu- , kurš izvirza tādas nesmukas apsūdzības nebūs soda? Vai tad tā var?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 16:40

Apskaidrojiet, lūdzu

Ja uzņēmums ir tik ļoti nobriedis pirkt un gatavs 3 gadu laikā tur sākt darbu utt, tad kāpēc tas šo zemes gabalu nevar vienkārši iegādāties ar pašvaldību vienojoties par darījuma summu?
Vai tad ir obligāti jārīko izsole?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 10:10

un

ja uzņēmums, nopircis zemi, tur 3 gadu laikā tā arī neuzsāk saimniecisko darbību, kā nevienu vien reizi redzēts, kas, tavuprāt, būtu darāms? Nacionalizācija vairs nav pieļaujama, bet cik maksās šis pats zemes gabals jau pēc, piemēram, gadiem 20, vai tad Bauskā mūjābeļi valdīs mūžīgi?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 11:01

Apskaidrojiet, lūdzu

Ja uzņēmums tur 3 gadu laikā neko neuzsāk, tad tā ir viņu pašu vaina. Pašvaldība naudu iekasējusi būs un NĪN jau īpašniekam jāmaksā būs jebkurā gadījumā.
Turklāt neviens normāls uzņēmums neturēs vienkārši īpašumā pāris simtus tūkstošu vērtu gabalu un to neizmantos.
Citādi jo ilgāk stāvēs, jo lielāka iespēja, ka pašvaldība "nevarēs sagaidīt" un atdos kādam pa lēto un tagad atkal būs slikti. Un pēc 20 gadiem jau tā vērtība lielāka nebūs, tieši otrādi.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 12:35

paskaidroju

un tie "uzņēmēji" kuru rīcībā ir tūkstošiem hektāru, bet nekāda uzņēmējdarbība, izņemot spekulatīvas darbības ar šo pašu zemi, nenotiek. Civēk, tas ir mērķis ar šo zemi nākotnē nopelnīt, brangi nopelnīt, tas ir ieguldījums nākotnē, turklāt tāds, ka pat Čačs baidās nosaukt uzņēmēja vai spekulanta vārdu.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 13:39

Apskaidrojiet, lūdzu

Tas nemaina manu jautājumu - ja gribētājs tik ļoti grib, lai vienojas par darījumu par teiksim tirgus vērtību un pērk, vai izsole ir obligāts nosacījums pašvaldības NĪ pārdošanai? Jo gribētājs jau nopelnīt varēs tikai, ja izsolē paņems pa lēto.
Tā zeme, it īpaši, Lidlauka ielā, ar laiku vērtību tikai zaudēs, jo kam viņa tur tāda vajadzīga. Protams, ja gribētājam ir gali ar tiešām nopietniem cilvēkiem un viņš zemi pārdod tālāk kādam, kas tur reāli varētu uztaisīt kādu ražotni, tas ir cits jautājums.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 14:02

Apskaidrotajam

Vai tad to jauatā žurnālistam, priekš tam ir gudras galvas, cilvēki, kas ar šim lietām ņemās, kuri var atbildēt uz visiem jautājumiem, dīvaini cilvēki! Kā tu domā, kurš te detalizēti atbidēs uz tavu jautājumu, un komentāru, rūķītis???

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 16:45

apskaidrotajam

tātad, zeme, kurā novada dome ir ielikusi miljonus ES un savu nodokļu maksātāju naudu, tavuprāt, zaudēs vērtību, un vienīgais risinājums būtu to atdot krīzes laikā par grašiem tādam kuram "ir gali" un viņš zinās kam pārdot tālāk, tam, kurš kaut ko cels. Bet pasaulē tavu piedāvāto variantu sauc par spekulatīvu darījumu ar zemi, darījumu, kādi Latvijā jau veikti tūkstošiem, tiesa, arī pret amatpersonām ierosinātas lietas par %, kas tiem parasti atlec pēc šādu "darījumu" veikšanas

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 18:09

Apskaidrojiet, lūdzu

-> apskaidrotajam (ar mazo burtu)

Izlasi visu kārtīgi. Pa lēto kāds varētu dabūt tikai tad, ja tiešām notiek izsole, ko pašlaik, ka deputāti cenšas izbīdīt, lai tā notiek. Tur arī mans jautājums, vai tā izsole ir vajadzīga, vai tas ir noteikums pašvaldības NĪ pārdošanai? Jo ja ir gribētājs, tad, lai ņem par tirgus cenu, nevis izsolē nosola kaut kādu minimālo starta soli un beigās dabū zemi zem tirgus cenas.
Otrkārt.. kāda vēl krīze? Ne pašvaldībai, ne NĪ potenciālajiem pircējiem krīzes nav, viņus šī brīža situācija principā neietekmē. Vismaz ne tādā mērā, lai kaut ko pārdotu pa galvu pa kaklu, lai tik dabūtu $.
Un treškārt - loģiski, ka tas zemes gabals ar laiku zaudēs vērtību, kāpēc, lai tam vērtība augtu? Vieta ir teiksim atklāti tizla, reāli tur var domāt tikai par kaut kāda veida ražotni, varbūt noliktavu vai ko tādu, bet cik daudz ir to uzņēmēju, kas ko tādu gribētu Bauskā būvēt?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 10:23

tirgus cena

un kāda tā būtu, tavuprāt, pēc kā to rēķināt, pēc komersanta vienošanās ar domi "zem četrām acīm", jo vēl neviens tirgus darījums šajā "industriālajā parkā" nav noticis, "tirgus cena " vienīgi varētu būt tā, par kuru šie darboņi paši vienojas, ak jā, un vēl %, kas parasti "atlec" pēc darījuma noslēgšanas

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 15:37

tangels

Prognozes liecina, ka krīzes iespaidā nekustamajiem īpašumiem strauji kritīs cenas, tagad nav īstais laiks nodarboties ar kaut kādiem darijumiem. Kurš var vēl pa dārgo var pārdot, ja atrod, kas pērk. To, ka vienam cilvēkam šķiet, ka aiz noslēpumainības briest spekulatīvs darījums ar zemi, lai pierāda un miers. Labi, ja atrodas uzņēmēji, kas vēlas ieguldīt līdzekļus un sakārtot kādu zemes pleķī, nevis vienmēr skatīties ar aizdomām, tas nav nopietni.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 20:09

tingeļtangelis

Nekustamo īpašumu spekulantu pastniekam/iem domē būtu pēdējais laiks vilkt gaismā “komersantu”, kura dēļ kāds vēl vairāk gatavs sašmucēt pielaikoto “labā cilvēka” mundieri! Laiks parādīt baušķiem, kurš te ir saimnieks un nopietnais cilvēks ar galiem! Kliedēt šaubas, ka te nav iesaistīts kāds nezināms vairāku hektāru lidlauka zemes tālākpārdevējs, vai inkognito azartspēļu biznesa izmitinātājs, vai vēl vairāk izmanīgais “pašvaldībai pa lēto” tik “nepieciešamās” Vindau tukšās katlu mājas notirgotājs! “

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 09:50

Ainis

Pat glupam skaidrs ka NI kritīs cenas un pamatīgi, var jau dzīvot ilūzijās, bet tās sabruks kā kāršu nami, un tad slaucīs slapjos degunus. Var jau meklēt spekulantus un visādas vainas, es ticu Čaćam vairāk nekā Novickim, un neesmu ne domē ne amatpersona, par laimi. Man pieredze rāda, cilvēki citus vērtē pēc savas mērauklas. Vai dusmojas, ka pašiem netiek, kaut kas tur ir. Zaglim liekas, ka visi cuti zog, melim, ka melo, labam cilvėkam gribas domāt, ka visi labi, godīgam, ka godīgi utt.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 12:55

?

vai tik nebūsi no Čača noslēpumaino "komersantu" klubiņa?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 13:30

Ainīt,

dēls, cik tev gadiņu, ja vēl nezini, ka domēs deputāti un speciālisti melo, zog, izdomā dažādas afēras ar novada budžeta un ES fondu naudu, neesi dzirdējis, jeb tēlo nezinīti? Un biedrs Čačs ir iemācījies melot tieši acīs, piedevām tā ka pašam ausis nekust....un jau labu laiku.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 17:01

Ainis

Aizej labāk pasēdi un padomā:)

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.21 18:55

Alnis

Par NĪ cenām nepiekrītu. Situācija jūtami ir ietekmējusi tikai "lēto" galu. Pat šobrīd tai pašā SS var vērot, ka daudz kam cenas ir pat pakāpušās (varbūt "krīzes biznesmeņi" uzdarbojas).
Rīgā pat pieprasījums pēc NĪ ir palicis lielāks, jo piedāvājums ir nedaudz samazinājies, kā rezultātā pārdevēji gluži vienkārši prasa vairāk. Un darījumi iet uz urrā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 10:36

Alnim

Alni, sapño vien, cenas kritīs, jau krīt, jo nenotiek darijumi, beidz fantazēt. Vienīgi zemei cena vēl turās.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 11:57

Alnim

Cenu NI var turēt cik ilgi grib un cik lielu grib, kaut vai 10 gadus tirgot, nav jau desa, kas bojājas. Bet krīzi vēl nejūtam, tie kuriem ir darbs un algas nav samazinātas. Bezdarbs ir pieaudzis, kur tad tie biezie, kas tik naski pērk NI? Tirgonīši gan cer vēl, bet cerība mirst pēdējā. Visā pasaulē krīze tik pie mums leiputrija?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 13:28

Atbilde

https://www.tvnet.lv/6954767/cenu-samazinajums-un-kaulesanas-ka-latvijas-nekustamo-ipasumu-tirgus-izjut-pandemiju

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 13:43

te vēl

https://www.tvnet.lv/6979800/bezdarba-limenis-otraja-pusgada-latvija-turpinas-palielinaties

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 17:18

Vietējās ziņas