Bauskas novada dome lemj saglabāt līdzdalību «Zemgales mutes veselības centra» kapitālā 7

Bauskas novada pašvaldības saglabās līdzdalību SIA "Zemgales mutes veselības centrs" kapitālā, lēmusi novada dome.
Dalību pamatkapitālā pašvaldībā vērtējusi ilgāku laiku, saņemts arī Konkurences padomes (KP) pamudinājums. Vienlaikus KP pārstāvji pērn norādīja, ka nebūtu prātīgi likvidēt centru bez pārliecības, ka novadā būs pakalpojuma sniedzēji, kas spēs nodrošināt savlaicīgus zobārstniecības pakalpojumus bērniem.

Lemjot par līdzdalības saglabāšanu kapitālsabiedrībā, kā vienu no stratēģiskajiem mērķiem pašvaldība izvirzījusi tieši valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu pieejamības un attīstības nodrošināšanu bērniem vecumā līdz 18 gadiem Bauskas novadā. Tāpat noteikts mērķis nodrošināt izglītības iestāžu zobārstniecības kabinetu darbību un arī maksas zobārstniecības pakalpojumus.

"Firmas.lv" dati liecina, ka 2018.gadā pašvaldības zobārstniecības centrs strādājis ar 321 079 eiro apgrozījumu, tā peļņa bijusi 3999 eiro.

Jau vēstīts, ka KP aicināja Bauskas novada pašvaldību izvērtēt tās dalību "Zemgales mutes veselības centrs" kapitālā, aģentūrai LETA pavēstīja Konkurences padomes Komunikācijas nodaļas vadītāja Paula Vilsone. Viņa norādīja, ka KP nav konstatējusi apstākļus, kas liecinātu par tirgus nepilnību zobārstniecības pakalpojumu jomā Bauskas novadā, kas kalpotu par iemeslu pašvaldībai saglabāt dalību "Zemgales mutes veselības centra" kapitālā.

KP aicināja Bauskas novada pašvaldību gan no juridiskā, gan ekonomiskā viedokļa izvērtēt tās līdzdalību "Zemgales mutes veselības centrā", konsultējoties arī ar komersantus pārstāvošām nevalstiskajām organizācijām.

Tomēr neatkarīgi no pašvaldības lēmuma par līdzdalības turpināšanu, KP ieskatā, pašvaldībai ir jāatturas no zobārstniecības pakalpojumu sniegšanas pieaugušajiem, kā arī uz vienlīdzīgiem noteikumiem jāpiešķir līdzfinansējums privātajiem komersantiem, lai tie var segt izmaksas, kas rodas no valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu sniegšanas bērniem līdz 18 gadu vecumam. Tādējādi netiktu radītas priekšrocības pašvaldības zobārstniecības uzņēmumam un tiktu nodrošināta vienāda attieksme neatkarīgi no šo pakalpojumu sniedzēju piederības, pauda KP.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mutētājs

Centrs savukārt palīdzēs palaist muti domniekiem.

pirms gada, 2019.08.04 09:46

klients

Centram ir grāmatvede,....., novadam ir grāmatvedība, kur tiek apkalpotas kaputālsabiedrības, pagasti, bērnudārzi, ar ko tad Centrs ir savādāks, jocīgi, laikam izdevīgi.

pirms gada, 2019.08.05 10:49

Klient

Novada grāmatveži apkalpo novada iestādes nevis kapitālsabiedrības. Kapitālsabdierībām ir sava saimniecība. Nevajag jaukt.

pirms gada, 2019.08.05 11:54

konkurents

Ne tikai grāmatvde, bet vadītāja un JURISTE, it kā novada nebūtu tādu speciālistu. Tautas kontolei darbs, apsolu.

pirms gada, 2019.08.05 10:51

Konkurentam

Painteresējaties, kā citos novados strādā šīs iestādes!
Kas Jums liedz slēgt līgumu ar NVD un sniegt pakalpojumus bērniem?

pirms gada, 2019.08.05 15:17

Eju tikai tur

Vienīgā normālā vieta kur var salabot zobus.Arī cenas draudzīgas.

pirms gada, 2019.08.05 17:55

Vietējās ziņas