Bauskas novada dome lems par papildu finansējuma piešķiršanu sporta hallei 28

Bauskas novada domē šodien, 13. jūnijā, notiks ārkārtas domes sēde, kurā lems par grozījumiem līgumā «Sporta halles izbūve profesionālās ievirzes izglītības iestādei «Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola»».

Jau vēstījām, ka gan projektētāju neefektīva darba dēļ, gan projekta izmaiņu dēļ notika darba kavēšanās, līdz pirms aptuveni mēneša novada domes vadība izlēma lauzt līgumu ar projektētājiem «Projektēšanas birojs «Austrumi»» un pārņemt būvobjekta autortiesības.

Sadarbībā ar būvniecības nozares speciālistu Jāni Uzulēnu novada domes vadība solīja atrast atrisinājumu situācijai un turpināt darbus. Ārkārtas novada domes sēdē deputātiem būs jālemj par grozījumiem līgumā, kas nozīmēs papildu finansējuma piešķiršanu objektam, kuram jau pagājušā gada nogalē atvēlēja papildus vairāk nekā 800 tūkstošus eiro. Jaunās izmaiņas paredz gandrīz vai jaunu sporta halles projektu un papildu darbus. Jaunajā sporta halles projekta plānojumā ir virkne sadaļu, kur norādīts «tiek pilnībā pārskatīta un pārstrādāta..».

«Bauskas Dzīves» rīcībā esošā informācija liecina, ka jaunais papildfinansējums varētu pārsniegt 800 tūkstošus eiro un varbūt būt pat vēl ievērojami lielāks. Par to būs jālemj deputātiem.

Informācija arī liecina, ka uzņēmums, kam Bauskas novada dome varētu uzdot labot projektētāju darbu, ir «Baltex Group». Diemžēl internetā atrodami vairāki neglaimojoši stāsti par šo uzņēmumu. Lsm.lv informē, ka Daugavpils dome 2016. gadā uzticēja projektēt promenādi pie Daugavas piecu kilometru garumā. 2018. gadā projekts vēl nebija pabeigts, un tas apdraudēja pašvaldības iespējas pretendēt uz Eiropas Savienības fondu finansējumu. Uzņēmējs kavēšanos skaidroja ar neveiksmīgu darbinieka izvēli projekta un komunikācijas problēmām ar Daugavpils domi.

Portāls tvnet.lv ziņoja, ka 2015. gadā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei bija radušās aizdomas par būvinženiera parakstu viltošanu būvprojektā Latvijas Organiskās sintēzes institūtā, kuru izstrādāja kompānija «Baltex Group». Tur darbi jau bija pabeigti, kad šo faktu konstatēja.

Savukārt aprinkis.lv ziņo par situāciju 2018. gadā Salaspils novadā, kur uzņēmums izstrādāja būvprojektu kultūras namam «Enerģētiķis». Tur gan uzņēmuma pārstāvji sacīja, ka nepārtrauktas izmaiņas projektā radījuši no viņiem neatkarīgi faktori, bet būvdarbi vienalga ļoti aizkavējās, un dīkstāves laikā no lietus un sala cieta ēkas sienas.

Mūsu novados uzņēmums «Baltex Group» ir veicis projekta izstrādi pirmsskolas izglītības ēkas būvei Vecumniekos, Liepu ielā. Uzņēmuma īstenoto projektu apskatā atrodamas arī vairākas sporta būves.


Pievieno komentāru

Komentāri 28

vērotājs

lūk tas ir pavērsiens.... cik tad īsti izmaksās halle? Pat kalendārais gads nav pagājis no papildus piešķirtā finansējuma.

pirms gada, 2019.06.13 08:01

auļotājs

2019.gada 12.jūnijā Būvuzņēmējs iesniedza Bauskas novada domei papildus izmaksu tāmi
par turpmāko būvdarbu veikšanu saskaņā ar apvienoto projektēšanas un būvdarbu līgumu. Atbilstoši
iesniegtajai tāmei Būvuzņēmēja papildus izmaksas būvniecības darbiem sastāda 975 697,95 EUR
ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.
Pastāvot iepriekšminētajiem faktiskiem un tiesiskiem apstākļiem, sporta halles būvniecības
izmaksas palielināmas par 1 187 447,95 EUR, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, un Līguma
izpildes termiņš pagarinājums līdz 148 nedēļām

pirms gada, 2019.06.13 11:00

bet,

tas taču ir unikāli, sportošanas vietu iegremdēt zemē, unikalitāte maksā naudu, un lielu naudu...

pirms gada, 2019.06.13 11:10

vainīgi projektētāji

Un no novada adminitrācijas/objekta pasūtītāja puses visi balti un pūkaini? Ne jau projektētājs vai tikai būvnieks veica izmaiņas projektā! Šeit kā minimums biruta ir jāpadzen!

pirms gada, 2019.06.13 08:37

kādam ir jābūt vainīgam

ja vien novada domē nesēdētu vesela svīta inženieru, piedevām vēl ar konkurētspējīgām algām, kuru tiešais pienākums būtu izvērtēt projektu. Bet, varbūt, taisnība tiem, kuri saka, ka domē patvērušies vien mazspējīgie...

pirms gada, 2019.06.13 11:05

Atbildība?

1. Atbildīgi projekta virzītāji kopumā
Jo, kādēļ vispār kalnā vajadzēj šo sarežģīto un dārgo projektu virzīt? Tādēļ, ka gribēja pabāzt zem kaut kādas ES naudas vecās stadiona halles rekonstrukcijas ietvaros? Jeb kur dzima šī lieliskā ideja? Kāds ir pamatojums nenolikt Dobeles halli (uzprojektēta, uzbūveta, ekspertizēta, būvuzraudzīta, 10 gadus jau lietota) speciāli pāsvaldības vajadzībām iegādātajā zemes īpašumā līdzās baseinam?
2. Sporta skola un Grantiņas kundze.
Objektu no malas skatoties tver kā kārtējo sendvičpaneļu šķūni savā ZS saimniecībā, kur iet un komandē un izvēlas pēc savas patikas kas un kā būs vai nebūs.. Tik tālu mēs ar šo attieksmi esam nonākuši
3. Deputāti, kuri nolēma JĀ šai superbūvei.
Tuvredzība un nesaprašana pēc pilnas programmas...
4. Objekta uzraugi no administrācijas puses.. attīstības nodaļa, būvvalde un kas vēl tur..
Kā var vispār nolaist tik tālu, līdz šādai stadijai par projektētāja un autoruzrauga atsaukšanu. Domes ierēdņu aparāts un finansējums pēdējos gados ir tā uzaudzis, ka nekam šādam nevajadzēja notikt! Šoreiz ir acīmredzama situācija, kad IZVIRZĪTIE SASNIEDZAMIE MĒRĶI nav izpildīti, tādēļ par piemaksām un prēmijām te nevar būt ne runas. Un nekādi atvaļinājumi, uzraugat un strādājat pēc pilnas programmas.

Manuprāt kopumā, šī nu būtu tā reize, kad būtu novada un pilsētas iedzīvotājiem jāaiziet pie tās domes un "stingri jāpasaka" un jāparāda, ko iedzīvotāji par papildus 800k no savām kabatām šim dumjajam projektam domā. Lai sūta pretī jauno pašvaldības policiju, kura parādīs savas profesionālās spējas miermīlīgas akcijas noutēšanai.
Protams žēl, ka info par šo visu atkal parādās pēdējā brīdi, dažas h pirms domes sēdes! Vajadzēja vakar ministru Pūci Bauskā šādā veidā sagaidīt.. nu bezpriģels konkrēts ar to halli! Malači!
Un vēl jau ir nākamā stikla pils un modernisma kalngals mums priekšā.. - bibliotēka! Tur būs šīs pašas problēmas..

pirms gada, 2019.06.13 09:12

Bet būs tak...

Šoreiz ir acīmredzama situācija, kad IZVIRZĪTIE SASNIEDZAMIE MĒRĶI nav izpildīti, tādēļ par piemaksām un prēmijām te nevar būt ne runas. Un nekādi atvaļinājumi, uzraugat un strādājat pēc pilnas programmas.

pirms gada, 2019.06.13 09:55

nebūs tak?

atkal valsts plānošana pie vainas.., varbūt Valsts kase, kas iedeva par maz naudiņas?

pirms gada, 2019.06.13 11:08

grāmatvede

Ko «Baltex Group» pārprojektēs? Ēkas konstrukcijas izskatās ir gatavas - palikusi fasādes siltināšana un fasāžu plākšņu pieskrūvēšana, jāieliek logus un durvis, jāsavelk elektrības vadus, jāuzstāda radiatorus, atejās jāsaliek podus un izlietnes, jānoflīzē grīdas un uz sienām jāsalīmē tapetes. Ko tur var pārprojektēt? Tiešām Birutai nepatīk tapešu krāsa un podu ražotāja marka, un to par n-tajiem tūkstošiem būs jāpārskaņo? Man liekas, ka tapešu krāsas nomaiņu ir nepareizi saukt par "projekts tiek pilnībā pārstrādāts".
Un vai bija konkurss uz šiem kārtējiem pārprojektēšanas darbiem? Ja summa līdz 10 000, tad konkursu nevajag - skatiet nesenos notikumus ar Rīgas 1.slimnīcu, kur PRščiki bez konkursa par 9900 eiro veidos slimnīcai jaunu un pozitīvu tēlu . Bet man ir aizdomas, ka «Baltex Group» par projektēšanu jeb pārprojektēšanu paprasīs 150 000. Interesanti, par cik Austrumi uzprojektēja halli? Kaut kur n-tos gadus atpakaļ IUB mājas lapā redzēju, ka bija 36 000, ja nemaldos. Uz tagad tapetes pārprojektēs, iespējams, par 150 000 eiro?? Normāli!?
Domāju, ka citi projektētāji tapešu krāsu un durvju rokturu formu uzprojektētu lētāk. Arī zem 10 000.
Un, galu galā, vai vaina nav tajā, ka Selva konkursā, iespējams, uzvarēja ar dempinga cenu? Tik ļoti gribēja būvēt, ka ielika nu ļoti ļoti zemu cenu un beigās, iespējams, saprata, ka par tādu ciparu nav reāli izbūvēt?
Kā teica viens čoms par citu objektu un citu būvfirmu - par zaparožeca cenu sasolīja uzbūvēt ferrari.

pirms gada, 2019.06.13 11:13

Par Selva

Selva vienkārši aiz nekā nemaksā apakšuzņēmējiem konkrētajā objektā, līdz netiek sūtītas vēstules par darbu pārtraukšanu. Par to ir informēta arī dome, bet šiem diezgan pie kājas..

pirms gada, 2019.06.13 11:22

jusis

Bet Bauskas dome Selvai taču maksās par dīkstāvi brangu naudiņu? Tad jau sanāk, ka pie dīkstāves nav vainīgs projekts un projektētāji, bet pati Selva ar savu rīcību?
Varbūt projektu nevajag pārprojektēt, bet vajag atrast citu būvfirmu, kas pabeigs atlikušos apdares darbus līdz galam?

pirms gada, 2019.06.13 11:43

xyu

Un Čačiņu arī.

pirms gada, 2019.06.13 11:44

zb

Čač, beidz darba laikā lasīt komentārus un mīnusot!

pirms gada, 2019.06.13 12:04

Muižnieks

KOPĀ AR HOCKURU! tā administrācijas zebiekste paģēr ka Bauskas sākumskola jālikvidē..kur šitādas ražo???

pirms gada, 2019.06.13 12:05

varbūt?

pļauj kādreiz sēto, paša neizdarību mēģinot piesegt baidot ar policiju, tagad, varbūt, pašam bija jābaidās ka var "atnākt pakaļ"

pirms gada, 2019.06.13 13:57

Rolands

Vilciņam nespīdēja kārtējā varka .

pirms gada, 2019.06.13 18:43

Laiks

vērties ģenerālprokuratūrā un jāziņo Valsts kontrolei

pirms gada, 2019.06.13 12:08

Gudrā pensionāre

-- Uz "Bez tabū " piezvani.

pirms gada, 2019.06.13 12:29

varbūt?

labāk uz 00, jo ko dod tas zvans uz "bez Tabu", visi vainīgie jau tāpat sen kaunu zaudējuši

pirms gada, 2019.06.13 13:59

GVIDO

Ziņot par Andrīša iepirkuma leģendām .Sen puisim vajadzēja saprast......gana !!!!!

pirms gada, 2019.06.13 18:46

Vai taisnība?

Dzirdēju, ka patiesībā būvnieks papildus prasa 2 miljonus un laikam tikko Bauskas domes deputāti šo prasību atbalstīja.

pirms gada, 2019.06.13 13:34

vai tad?

Saeimā ir pieņēmuši likumu, kas kukuļņēmēju atbrīvo no soda, ja tas pats piesakās tiesībsargājošajās iestādēs?

pirms gada, 2019.06.13 14:02

atveriet acis

Dienas jokus, ko esmu lasījusi! :D
tak idiotam skaidrs, ka kārtējā naudas atpamgāšana un ne kas vairāk !

pirms gada, 2019.06.13 13:59

iespārda

Jānis Uzulēns ir būvniecības nozares speciālists, tu rakstniek, Uzulēns ir JURISTS, JURISTS, JURISTS un tas ir pat ļoti tālu no būvniecības speciālista

pirms gada, 2019.06.13 22:40

Jautājums

vai Ruhockas kundzes par iedzīvotāju naudu - 8500 euro nolīgtā "jurista-mentora" Uzulēna uzdevums ir izdabūt cauri maksimāli iespējamo būvniecības sadārdzinājumu būvnieka interesēs?

pirms gada, 2019.06.14 10:50

Vietējās ziņas