Bauskas novada dome neapstiprina jauno pašvaldības bāriņtiesas sastāvu 20

Plānots šogad nomainīt pašreizējo Bauskas novada bāriņtiesas sastāvu. Bauskas novada dome izsludināja pieteikšanos uz darba vietām, rīkoja konkursu un maija domes sēdē piedāvāja apstiprināt jauno sastāvu. Tomēr deputāti to neatbalstīja.

Bauskas novada bāriņtiesa pēdējā gada laikā saņēmusi daudz sūdzību un kritiku, arī no valsts iestādēm – Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas. Tā varēja saprast no deputātu un iesaistīto amatpersonu diskusijām.

Bauskas novada bāriņtiesu pašlaik vada Anda Smiltiņa-Plūdone, sekretāre ir Anita Miļūna. Bāriņtiesas locekļi ir Aija Rudzīte, Helvija Greiere, Irēna Bajāre, Aija Stabule un Dzintra Boča, tā liecina Bauskas novada domes mājaslapas informācija. Tomēr termiņš, uz kuru bija iecelts pašreizējais sastāvs, ir beidzies, un novada vadība rīkoja konkursu uz amatiem.

Piedāvātais jaunais bāriņtiesas sastāvs radīja deputātu pretestību divu iemeslu dēļ. Vispirms neviens no kandidātiem uz Bauskas novada domes sēdi, kas notika 30. maijā, nebija ieradies. Iesaistītās amatpersonas skaidroja, ka visas kandidātes strādā un viņām nav piešķirta brīvdiena. Izrādījās, ka divas no pašreizējām bāriņtiesas loceklēm, kas piedalījās konkursā, apstrīdējušas konkursa rezultātus.

«Es biju izvērtēšanas komisijā un vienalga nesaprotu, kāpēc izvēlējās tieši šīs kandidātes. Kāpēc rezultāti ir tādi?!» sašutis bija deputāts Juris Landorfs. Bauskas novada domes izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka skaidroja, ka ir saņemts negatīvs atzinums par bāriņtiesas darbu, ka nav aizstāvētas bērnu tiesības, pārkāpti likumi. Tāpēc arī vērtējusi, ka līdzšinējiem bāriņtiesas locekļiem nav jāturpina darbs. «Šis atzinums ir attiecināms uz bāriņtiesas vadītājas darbu, nevis uz visiem locekļiem,» viedokli pauda J. Landorfs.

Kā liecina «Bauskas Dzīves» rīcībā esošā informācija, vienā iesniegumā minēts, ka komisijas dalībnieki nav interesējušies par pretendentes izglītību, zināšanām, prasmēm, nākotnes vīzijām. Prasījuši komentēt, vai pašreizējās problēmās vainojama bāriņtiesas vadītāja. Lūguši komentēt atzinumu, ar kuru bāriņtiesas locekļi nebija iepazīstināti. «Netiku informēta par kritērijiem, pēc kā tika vērtēti kandidāti, kā arī netiku iepazīstināta ar izvērtēšanas komisijas sēdes protokolu,» pausts iesniegumā.

Informācija par to, ka bāriņtiesas locekļi nav iepazīstināti ar Bērnu tiesību inspekcijas atzinumu, pavīdēja arī domes sēdes laikā. I. Ruhocka pierādīja, ka šis atzinums nosūtīts bāriņtiesas vadītājai elektroniskajā pastā. Klātesošie bāriņtiesas pārstāvji sacīja, ka līdz viņiem šis teksts nav nonācis, un pat bāriņtiesas vadītāja paudusi, ka viņa to nav lasījusi. «Man žēl, ka bāriņtiesā vēl aizvien nestrādā ar e-pastiem,» atzina I. Ruhocka. «Ar šādu atzinumu darbiniekus vajadzēja iepazīstināt personīgi. Ar e-pastu vien nepietiek. Tomēr neredzu iemeslu neuzticēties izvērtēšanas komisijai,» komentēja deputāts Uldis Kolužs.

Deputāts Aleksandrs Novickis pauda viedokli, ka šādi novada vadība izrēķinās ar tām bāriņtiesas loceklēm, kuras savulaik ziņojušas par problēmām iestādes darbā. «Sava atbildība būtu jāuzņemas arī izpildvarai,» sacīja deputāts. I. Ruhocka apvainojumus noliedza, norādot, ka sūdzības bijušas tikai pēdējā darba gada laikā, pirms jauna sastāva izvēlēšanās. «Ar šādiem apvainojumiem jāvēršas tiesā, nevis vienkārši jārunā,» viņa atbildēja A. Novickim.

Deputāte Karīna Andreika uzsvēra Bauskas novada domes vadības nekonsekvenci: «Ja bāriņtiesā viss bija tik slikti, kāpēc trim bāriņtiesas loceklēm ir atzinības raksti?» Skaidrojuma šai dilemmai nebija.

Deputāte Inita Nagņibeda aicināja šoreiz lēmumprojektu neatbalstīt, bet gan sagaidīt, līdz būs izvērtēti abi iesniegumi no pretendentēm uz amatiem. Viņai piekrita deputāte Mārīte Ķikure, un beigās arī deputāti ar savu balsojumu lēmumprojektu neatbalstīja.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Vaira

Pareizi,ka neapstiprinaja.Greiere un citas tikai atsedeja savas stundas.

pirms gada, 2019.06.08 08:38

Priekulis

Skaistas sievietes, viņas vajadzētu ietērpt tautastērpos, lai dzied un dejo.

pirms gada, 2019.06.08 10:37

Virsvecākais čļens

Nu ko jūs !!!!! Bez locekļiem un loceklēm Latvija pilnībā izputēs, jo nebūs kam algu samaksāt par neko nedarīšanu.

pirms gada, 2019.06.08 14:56

Nu gan

Gandriz visas pensionares.Jauni cilveki nevar dabut darbu,bet tas turas pie kresliem.Laikam jau labs darbs...............

pirms gada, 2019.06.08 16:34

Bezdarbs

Tiešām.pensionāres varētu atbrīvot darba vietas jauniem cilvēkirm.

pirms gada, 2019.06.08 19:33

Vecā pensīte

Nu jau, par ko tādi uzbraucieni ? Arī mēs varam iet pensijā tikai no 65 gadiem. Tad kāpēc mums jau laicīgi būtu jāatdod vieta tev ? Ar ko tad tu labāks par mums ? Tikai ar savu jaunību ? Un ko tad mums tagad darīt ? Jau 50 gados braukt uz mežu nomirt ? Mums arī gribas dzīvot, ja kas ...

pirms gada, 2019.06.08 22:57

KOĻA

Ik vienā vietā nepieciešams savs cilvēks, lai vienmēr miers un atbalsts īpaši ja vispārējo zināšanu spektrs zems Kādu augstskolu beigusi Ruhocka ?

pirms gada, 2019.06.08 23:52

Zaļais

Nu aiziet,nostrādā šajā amatā kaut vienu mēnesi.Brēgdams aizmuksi,ja vien nebūsi arestēts par kļūdainu rīcību.Tak neviens negrib šo nepateicīgo darbu kur patstāvīgi jābalansē kā uz naža asmens.Medaļu nenopelnīsi,tikai lāstus un zaimus.

pirms gada, 2019.06.10 10:48

Nesapraša

Viņas taču iepriekš deklarēja,ka esot dikti izdegušas un ļoti pārgurušas un vairs nepretendējot uz amatiem.Tad tā bija vienkārša tukša runāšana. Un tas ziņojums par pārkāpumiem? Tam nav nekādas nozīmes?

pirms gada, 2019.06.09 08:12

Miša

Noteikt vairāk pārdegušas strādājot ar šīm
smagajām problēmām nav par ko smaidīt .Vajadzētu gadu atļaut pastrādāt administrācijas elitei un konkursu rīkotājiem.....

pirms gada, 2019.06.09 10:04

Vienkārši māte

Deputātiem!Ja sabiedrība tepat Bauskā būtu aktīvāka,redzot vecākus,kuri streipuļo ar bērnu no kārtējās dropes uz mājām un ziņotu bāriņtiesai,tad te vajadzētu vismaz 5o bāriņtiesas darbiniekus.Karīnai paldies par vērību.

pirms gada, 2019.06.09 10:42

Initai!

Nu vajadzētu kādam to Noicki izlaist caur tiesu, var šī cilvēka viedoklim, pa retam piekrist, bet tā agresivitāte un uzvedība, apvainojumi, kas balstīti uz subjektīvu viedokli, tā vien prasās, lai cilvēks tiktu vests pie prāta. Aleksandri tu vari apvārdot dažus cilvēkus, jo tev ir uz to talants, bet ne tautu, ja tev ir argumentēti pierādijumi, tad rīkojies nevis brēc!!!Neviens nav ne sodīts ne notiesāts, balstoties uz taviem spriedelējumiem, un visi zina, ka skraidīt pa iestādēm un sūdzēties tev patīk, un kur tad ir rezultāti... nav, kāpēc???? Helvija ir kārtīgs cilvēks, izdarīga un aktīva.

pirms gada, 2019.06.09 12:52

Sašam

Aleksandrs varētu paklusēt! Man kauns, ka ticēju un vēlēju, ar visiem tik strīdies, bet pats sevi neredzi! Tas viss izskatās pēc atriebības, par to, ka netiek mēra krēslā! Bet mēram jābūt novadniekam un novada patriotam, kam mums mērs no cita novada? Nav jau slikti, ka opozīcija elpo pakausī, bet te, tiešām, kaut kas nav tīrs, kaut kas savtīgs! Karīna malacis, vienīgā, kas sakarīgi kritizē, vai otrādi! Vēl Skurba, vakadzēja man par Gati balsot, tagad zināšu un daudzi to saka. Bārentiesai mazliet vairāk jāvērtē, vai bērns drīkst dzīvot soc. nelabvēlīgos apstāklos, kādu paaudzi mēs audzinam? Jābūt stingriem kritērijiem un pie tiem jāpieturās kā Anglijā, vai Norvēgijā.

pirms gada, 2019.06.09 13:11

GUNČA UN rOBIS

Skatamies un brīnamies,- mūsu cilvēki, bet ja tuvāk, tad jāsaka, ka viena lielākā daļa tikai uz Viepļu konkursu par etaloniem.

pirms gada, 2019.06.09 15:26

Smukule

Sen bija laiks patriekt.tik atsėdēt stundas nevis ko reāli izdarït.

pirms gada, 2019.06.09 22:55

ligita

Šo komandu sen bija laiks nomainīt.Vienīgi,kam var teikt lielu paldies ir Aija.

pirms gada, 2019.06.10 14:58

piekrītu

Aija ir malacis.Cilvēks savā vietā.Tur nu gan nav ko piebilst.Cilvēki bāriņtiesā strādā.Tik asu kritiku nevajag.Ja būtu normāla sabiedrība,kurai rūp savi bērni,vispār tādu bāriņtiesu nevajadzētu.Bet tagad-neapskaužu tos cilvēkus,kuri tur strādā.Katru darba dienu saskarties tikai ar negācijām,tur tiešām var "izdegt".

pirms gada, 2019.06.11 06:10

tātad

rezumē, bāriņtiesā ir sešas darbinieces, tad cik bērnu gadā novadā ir izņemti kaut uz laiku no ģimenēm, pa vienam uz katru bāriņtiesā strādājošo sanāks?

pirms gada, 2019.06.11 18:00

Teevs

Bauskas barintiesa, tas ir lielakais daunu kantoris, kas nezina ne savus pienakumus, ne savas tiesibas, it ipasi smiltiniene neko citu nejedz ka visus sutit uz tiesu, sudzibas simtiem visus vajag nomainit

pirms gada, 2019.06.14 07:41

Vietējās ziņas