Bauskas novada dome pārtrauks līgumu ar Pilskalna ielas būvnieku 9

Bauskas novada domes sēdē pieņemts lēmums pēc abpusējās vienošanās pārtraukt līgumu ar uzņēmumu SIA «YIT Infra Latvija» par Pilskalna ielas būvniecību. Pēc abpusējas vienošanās pašvaldība izmaksās vairāk nekā 35 tūkstošus eiro un plānos turpmākos ielas būvniecības darbus.

Bauskas novada domes sēdē, kas notika 26. martā, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka  iformēja, ka no uzņēmuma SIA «YIT Infra Latvija» saņemta informācija, ka SIA veic restrukturizāciju. Ja Bauskas novada dome nespēs uzreiz tagad veikt darbu finansēšanu Pilskalna ielā, tad piedāvāja variantu, abām pusēm vienojoties, pārtraukt šo līgumu, jo uzņēmums iziet no Latvijas tirgus ceļu būves jomā. «Bauskas Dzīves» rīcībā ir informācija, ka jau pirms diviem mēnešiem, apspriežot Bauskas novada budžetu, novada vadība bija informēta par to, ka gaidāma uzņēmuma aiziešana no Latvijas tirgus, bet toreiz vēl mērus nepieņēma.

«Visu laiku bija atliktais maksājums. Tāpēc sagatavots lēmumprojekts, lai piešķirtu finansējumu – 35 322 eiro par būvdarbiem un būvuzraudzību,» informēja J. Kalinka. Deputāts Gatis Skurba norādīja, ka nebalsos par šo lēmumu, jo uzskata, ka ielas remonts ir jāpabeidz un nav pārliecināts, ka sagatavotais lēmums ir novada iedzīvotāju interesēs. «Domāju, ka pārtraucot līgumu un izsludinot jaunu iepirkumu tagad, varbūt pat iegūsim labāku jaunu piedāvāju,» teica J. Kalinka.

Viņš norādīja, ka projektu plānots sadalīt trīs kārtās. Vispirms uzlies asfaltu jau iesāktajai ielas daļai. «Sadalīsim kārtās un veiksim jaunus iepirkumus. Sazinājāmies ar juristiem – viss ir pareizi, to var izdarīt,» pauda J. Kalinka. Deputāts Voldemārs Čačs norādīja, ka uzņēmuma izmaksas šajā situācijā ir lielākas par prasīto summu, bet arī viņi vēlas situāciju atrisināt un tāpēc šāds piedāvājums.

«Šis jautājums sakārtos būvdarbu līgumu – vienosimies bez pretenzijām vienam pret otru, starpposmā pārņemsim saistības par ielu līdz nākamajiem būvdarbiem. Šis jautājums ir risināms šādā ceļā, līdz izsludinām jaunus iepirkumus,» norādīja izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka.

«Neatkarīgi no šodienas lēmuma būvniekam ir tiesības vērsties pie mums ar lūgumu lauzt līgumu, jo mums nav finansējuma. Tad mums būs jāatrod finansējums, lai samaksātu par darbiem, kas ir jau paveikti. Es teiktu, kas šis ir ļoti saprātīgs risinājums konkrētajā situācijā,» vērtēja juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte. «Nesaredzu pamatu vilkt laiku. Mums būs saistības, procedūras un izmaksas. Bet, ja laikus  rīkojamies, varbūt izmaksas būs mazākas un ieguldīsim mazāk, ņemot vērā situāciju,» rezumēja Jānis Kalinka. Gatis Skurba aicinājuma lēmumu atlikt un izpētīt situāciju rūpīgāk, bet deputātu vairākums ar deviņām balsīm pret septiņām nobalsoja par iesniegto lēmumprojektu. Pret lēmumu balsoja Gatis Skurba un Andris Arcimovičs, atturējās – Inita Nagņibeda, Aivija Kursīte, Aleksandrs Novickis, Valdis Veips un Agris Mustermanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

termins

Ko nozīmē "pārtraukt" .. Jā, jebkurā procesā ir iespējams pārtraukums - vai tās ir mācības skolā vai jekbkas cits . Pārtraukumam vienmēr seko turpinājums. Tātad - līgumu pārtrauks un pēc kāda laika to turpinās? Vēl kas - ko nozīmē "lauzt līgumu"? Saprotu - lauzt var sērkociņus, citus kociņus utjp. Un noslēgumā - Civillikums noteic, ka līgumus var izbeigt.

pirms gada, 2020.03.30 08:35

Viedoklis

Piekrītu. Bet vai pamanījāt, ka atkal konsultējas ar juristiem?(citēts tekstā). Vai ar juristiem ārpus administrācijas? Tātad atkal papildus izdevumi no nodokļu maksātāju naudas, jo konsultācijas juristiem ir jāapmaksā! Bet, ko dara Juridiskās nodaļas vadītāja? Nav spējīga sniegt konsultācijas domniekiem? Var tikai ziņot, paužot administrācijas viedokli un bez juridiskiem argumentiem cenšas pārliecināt ar savu subjektīvo viedokli? Tā nav pirmā reize!!!!

pirms gada, 2020.03.30 20:06

poga

Ja ielas būvdarbus sadalīs atsevišķi nododamās būves kārtās, tad sanāk, ka būvēs pa gabaliņam un katru gabaliņu atsevišķi nodos ekspluatācijā. Tādas kārtas paredz Autoceļu un ielu būvnoteikumi, tāpat tikai tādas kārtas var iepirkt saskaņā ar PIL.
Bet no administrācijas teiktā izklausās, ka sadalīs atsevišķās ielu būves tehnoloģiskās kārtās un katru kārtu būvēs cits būvnieks.

pirms gada, 2020.03.30 11:13

terminam

Gudrs jau esi, bet ne pilnīgi, tavai zināšanai-pārtraukt nozīmē to pašu , ko neturpināt. Pārtraukumam ne vienmēr seko turpinājums, pārtrauktām darba attiecībām neseko turpinājums, pārtrauktā attiecībām starpa dāmu un kungu arī nav obligāts turpinājums. tas nu būtu par - pārtraukt.
Līgumu var lauzt, var arī izbeigt- abas darbības ir ar vienlīdzīgu spēku,Var arī pārtraukt saistību izpildi, viss ,mīļā , ir pareizi. Ja jau esi mājās, tad, pirms māci un labo citus, visupirms pamācies pati. Tas tā- zināšanai!

pirms gada, 2020.03.30 11:42

termins

nu nu .. ti zagnul ar saviem piemēriem. Darba tiesiskās attiecības, ja kas nepārtrauc, darba tiesiskās attiecības izbeidz. Aprunājies, varbūt, ar kādu par sevi gudrāku cilvēku, viņš Tev apstāstīs, kas un kā

pirms gada, 2020.03.30 13:56

to termins

Tev ,cik saprotu, latviešu valoda nav dzimtā , tu nepārzini sinonīmus.

pirms gada, 2020.03.30 14:57

pareģis

kad pie lietu bīdīšanas ķeras vionas drugs Voldemars un krīzes menedžeri Ruhocka ar Kalinku pašvaldībā atskrien polārlapsa (krievu val.)!

pirms gada, 2020.03.31 00:04

Arlovskis

Bet ar mani un Šoļvu Būvi neviens nepātrauks līgumu. Hehehe

pirms gada, 2020.03.30 13:24

Vietējās ziņas