Bauskas novada dome pēc ilgām diskusijām lemj turpināt sporta halles būvniecību 46

Šodien kārtējā domes sēdē Bauskas novada deputāti pēc ilgām diskusijām lēma turpināt Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecību, precīzas projekta izmaksas nosakot vēlāk.

Pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka deputātiem skaidroja, ka labākais risinājums pašlaik ir līgumā ar SIA "Selva būve" iekļaut projektēšanas darbus un autoruzraudzību, tādējādi neiesaldējot projektu un līdz gada beigām apgūstot pēc iespējas lielāku valsts aizņēmuma daļu. Pašlaik objektā pabeigti un apmaksāti 54% darbu.

Domes sēdē izskanēja domas, ka "būve ir jāturpina, taču ne par katru cenu", tāpat deputāti aicināja pie viena galda apsēsties visus projektā iesaistītos, lai pārrunātu iespējamos risinājumus.

Savukārt pēc Aleksandra Novicka (LRA) paziņojumiem, ka daži domes deputāti ir materiāli ieinteresēti līguma izmaiņās, kā arī citiem pārmetumiem domes sēdē izsludināts pārtraukums, lai, pēc domes priekšsēdētāja Arnolda Jātnieka (ZZS) teiktā, nepieļautu kolēģu aizvainošanu.

Pēc pārtraukuma diskusijas turpinājās un ar deputātu vairākuma balsīm grozījumi līgumā atbalstīti.

Jau vēstīts, ka apstiprināšanai domes sēdē virzīts lēmumprojekts, kas paredz iekļaut līgumā ar "Selva būve" projektēšanas darbus un autoruzraudzību, nemainot kopējo līguma summu un pagarinot līguma izpildes termiņu. Pēc pozitīvas būvprojekta ekonomiskās daļas ekspertīzes saņemšanas varētu apstiprināt gala būvniecības izmaksas.

Tāpat lēmumprojekts paredz, ka būvdarbu pabeigšanai finansējums būs jānodrošina Bauskas novada domes 2020.gada budžetā.

Ruhocka stāstīja, ka pašvaldībai šogad būs pieejams vēl vairāk nekā viens miljons eiro no Valsts kases aizņēmuma. Savukārt darbu pabeigšanai nepieciešamo summu prognozēt esot grūti. Tie varētu būt ap 800 000 eiro, kas būs jāparedz nākamā gada budžetā, pieļāva izpilddirektora vietniece.

Viņa arī atzina, ka pašvaldība var zaudēt daļu būvniecībai saņemtā valsts aizdevuma. Ruhocka gan apliecināja pašvaldības gatavību nodrošināt visus darbus pēc iespējas ātrāk, lai līdz gada beigām varētu apgūt pēc iespējas lielāku summu un hallē pabeigt galvenos darbus, lai tā būtu "noslēgta" - zem jumta, ar durvīm, logiem.

Iepriekš deputāti vairākkārt nav spējuši vienoties par grozījumiem Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecības līgumā.

Grozījumi līgumā ar būvnieku "Selva būve" nepieciešami, jo projektētājs - SIA "Projektēšanas birojs "Austrumi"" - neesot veicis darbus, kas nolīgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumā, tāpēc kavēts normāls būvdarbu process.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2017.gada pavasarī, lai izbūvētu sporta halli Bērnu un jaunatnes sporta skolai, Bauskas novada pašvaldība Valsts kasē aizņēmusies 4 102 470 eiro.

Sporta halle plānota Pilskalna ielā 26. Plānojumā paredzēts ne vien izbūvēt daudzstāvu ēku, bet arī sakārtot volejbola, tenisa un handbola laukumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 46

Sajātais pankūku asfalts!

Visus ceļus būtu sataisījuši,nevis trešķirīgās ēkās grūduši piķi!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2019.07.25 18:13

Kombainieris

Lauki Über Alles.

Lauki Über Alles.

Lauki Über Alles.

pirms gada, 2019.07.26 08:59

TV ziņa

Varbūt jākonsultējas ar arhitekti Z.Gailes kundzi?

pirms gada, 2019.07.25 17:16

M

Aleksandram Novickim pilnīga taisnība, ka ""projektē un būvē" lietderīgs un attaisnojams Tikai gadījumos, kad būvniecība tiek uzsākta (0 stadijā), bet ne šaja gadījuma, kad būvniecība ir 60%

pirms gada, 2019.07.25 18:09

?

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Baltex Group"
SIA (Sabiedrība ar ierobežotu atbildību) 40103274353 Aktīvs Jā 4. klase 26.06.2019.

SIA "Projektēšanas Birojs AUSTRUMI"
SIA (Sabiedrība ar ierobežotu atbildību) 42403019889 Aktīvs Jā 3. klase 21.05.2019.

Paradoksālā kārtā SELVA BŪVE projektētāji Baltex Group ir ar zemāku valsts piešķirtu kvalifikācijas klasi nekā projektēšanas birojs "Austrumi", bet ar daudz lielāku apetīti.

pirms gada, 2019.07.25 18:10

Kad beidzot!

Ja ne kads atkapsies, tad mes iedzivotaji aiziesim uz to atverto domes sedi vairaku simtu skaitaa un padzisim tos liekēžus! Vini vareja nobalsot par papildus naudu un visi atkapties! Mazak par deputatiem, bet vairak par izpilditajiem.. sporta skolas vadiba, buvvalde, iepirkumu speci, saimniecibas nodala utt. Nu kur prats ar "savam zinasanam" buvet halli nogaazee. Un man vel viniem alga japelda. Je... vienkarsi

pirms gada, 2019.07.25 18:56

viva

Nekad! Vai kādreiz kāds par kaut ko ir atbildējis? Pārsteidza Skurbas kunga noslēpumainība - kaut kāds inženieris, gados vecāks, utt. Atnāks kaut kāds mistisks laimes lācis un visu izdarīs, ko gadiem lielie spečuki salaiduši dēlī utt. Kas par murgiem domes sēdē? Vārdu, uzvārdu, lūdzu! Kur tad te atklātība?

pirms gada, 2019.07.26 09:37

Ab

Nolemts, ka Skurba projekta parraudzībā.
Jautājumi: 1) noklausoties un noskatoties sēdi Skurba uzņemas parraudzīt - tas nozīmē daudz pašvaldības apmaksātu papildu darba stundu un citu izdevumu (transports ..). Cik tas izmaksās? Vai Suipermens to ir parēķinajis un sabiedrībai prezentējis?
2) varēja saprast, ka pats jau viņš nu tā .. objektā un papīros nesēdēs. Izteicās, ka esot atradis inženieri, ko piesaistīšot. Bet par to, kas viņš tāds un cik tas izmaksās pašvaldībai Supermens neteica neko. Tikai to, ka tas esot gados. Kas ir šis inženieris? Cik tas izmaksās?
Kopumā ar šo pasācienu pašvaldībai tiks radīti papildus zaudējumi, tas nu ir fakts.
Vēl ironiski - citos gadījumos Supermens prasa tāmes, aprēķinus, u.c., taču kā pats rīkojas šajā gadījumā????

pirms gada, 2019.07.25 19:17

Ēriks

Prieks ka Tev ir šaura piere....

pirms gada, 2019.07.25 20:22

Bijušais deputāts

Vienkārši publiskais tupars ,kurš spēlē uz masām ,bet sajēgas par normālu komunikāciju ,mērķtiecīgu darbības sakārtošanu maz .

pirms gada, 2019.07.27 08:01

administrācijas būvbrigadieris

Šamējais tika padzīts vai aiztinās pats? savā nekaunībā esot norādījis no kura piegādātāja būšot jāiepērk būvmateriāli? tagad te bārsti savas gudrības? Domā, ka tagad pašvaldībā caur pirtslāvas "drauģeliem" bīdīsi savus izstrādājumus?

pirms gada, 2019.07.30 11:53

jutājums deputātam

Alex, rimsties! Tavam naidam vairs nav robežu, saki, tev draugi, vispār, ir, tādi, kuri tev jebkurā brīdī nāks palīgā???Tu pats, ko savā dzīvē esi paveicis, lai nosodītu citus, kuri ir tavi labie darbi? Teiciens- "Suns pie ķēdes ir daudz niknāks, par suni, kurš dzīojas brīvībā."..Tu esi iesprūdis savā niknumā, pret visiem, bet ne viens nav vainīgs pie tavām nedienām, tādā veidā nekas tev nemainīsies, tikai iztecēs žults..

pirms gada, 2019.07.30 16:00

jautājums Birutai

kādu toleranci vēlies sagaidīt būt pret meļiem, divkošiem un pašvaldības līdzekļu izsaimniekotājiem?

pirms gada, 2019.07.30 18:57

Saš!

Tu nevari būt pret meli, pret divkosi, pret izsaniekotāju- jo pats apveltīts ar šiem netikumiem, beidz melot un izlikties, tavi vārdi iet pret taviem darbiem. Paskaties uz sevi no malas un izbeidz ākstīties! Kaunējies būtu, esi sevi padarijis par publisku ākstu, līdzīgi kā Żirinovskis. ru, mums tādus nevajag..

pirms gada, 2019.07.30 19:36

Saš!

Ej, ārstē savu galvu! Tava slimības pakāpe sasniegusi kritisko punktu, tas ir pašsaprotami cilvēkam, kurš savu dzīvniecisko instinktu vadīts, sēž pie sasistas siles, un ,reāli, jūk prātā!

pirms gada, 2019.07.30 20:41

Biruta!

Brigmaņa līdzgaitniec, neesmu veterinārs, lai uzstādītu kādam diagnozi, taču visatļautība un varaskāre šķiet ir aptumšojuši tev prātu! Ja ir palicis kaut nedaudz godaprāta dodies pelnītā atpūtā….partijas biedri Goda rakstu sarūpēs! Esiet jau gana pastrādājuši, lai novestu novadu pie “sasistas siles“!

pirms gada, 2019.07.31 10:53

Ilga

Novicka kungs, netikt Jums mēra krēslā, necentieties, ar + un - likšanu neko nepanāksiet, esat visu izdarijis, lai Jūs necienītu gan kā deputātu, gan kā cilvēku. Diemžē tā ir tiesa un Jūs varat to saprast, vai nesaprast, tā ir tikai Jūsu peroniskā problēma. Bijāt cienijams cilvēks, bet bijāt...! Kas Jūs vairs ciena... Jūs pats sevi cienat?

pirms gada, 2019.07.31 16:04

burta kalps

Vai visi iesaistītie ir pilnībā izlasījuši un sapratuši Būvniecības likumu, Vispārīgos būvnoteikumus, Ēku būvnoteikumus, pašu parakstītos līgumus un tos strikti ievērojuši? Citādi rodas visa veida haoss.
Piemēram šo likuma punktu?
Ministru kabineta noteikumi Nr.529
Rīgā 2014.gada 2.septembrī (prot. Nr.46 32.§)
Ēku būvnoteikumi
110. Būvdarbu veicējs, saņemot būvniecības ieceres dokumentāciju, pārliecinās par papildu detalizētāku rasējumu nepieciešamību. Ja būvdarbu veicējs nav pieprasījis papildu detalizētāku rasējumu izstrādi, viņš ir atbildīgs par iespējamām sekām. Detalizētākus rasējumus var izstrādāt arī būvdarbu gaitā, un tie saskaņojami ar būvprojekta izstrādātāju un būvniecības ierosinātāju.

(Grozīts ar MK 26.06.2018. noteikumiem Nr. 360; MK 25.09.2018. noteikumiem Nr. 599)

pirms gada, 2019.07.25 23:15

Ligums

Un pielauju, ka liguma ir punkts, ka buvnieks ir iepazinies ar projekta dokumentaciju un parakstot Ligumu apliecina, ka viss ir skaidrs un objekts ir uzbuvejams.

pirms gada, 2019.07.26 06:16

tas tikai tādēļ, ka

gan valstī, gan pašvaldībās neviens nekad nav nesis atbildību par šo "kolektīvo naudu", ko iedzīvotāji samaksājuši nodokļos. Simts tūkstoši šur vai tur, nevienam par to ne silts ne auksts, bet uz konkrētajiem līgumiem tad ir konkrētu amatpersonu paraksti, jeb viņi mums nepieskaitāmie...

pirms gada, 2019.07.26 08:44

burta kalps

Skurbas "laimes lācim" ir jābūt darba attiecības ar pašvaldību. Pirms tam pašvaldībai ir jādibina štata vieta, tad jāizsludina konkurss ar amata aprakstu un kvalifikācijas prasībām. Tad "laimes lācis" būs juridiski atbildīgs par savu profesionālo darbību. Ja tā būs ekspertīze, tad var būt līgums ar pašvaldību, bet eksperts nedrīkst veikt pasūtītāja funkcijas. Būvniecības procesā katram tā dalībniekam jābūt pie savas "mafijas"- vai nu būvnieks, vai pasūtītājs, vai projektētājs, vai būvuzraugs, vai eksperts. Likums neparedz "laimes lāci". Rodas jautājums, vai esošie ar halli saistītie pašvaldības darbinieki savu algu novēl "laimes lācim"?

pirms gada, 2019.07.26 10:27

bez komentariem

Burta kalps----pats saprati ko uzrakstiji.Nomierinies,neuztraucies,elpo mierīgi.

pirms gada, 2019.07.26 12:09

Aija

Pēc idejas varēja uzticēt arī Aleksandram, jo liekas, ka orjentējas ciparos, cik objektīvi, gan grūti spriest, jo viss tiek pasniegts pārāk emocionāli, lai neteiktu vairāk, bet cilvēkam esot nopietnas veselības problēmas, tad tas ir piedodams, un tik nervus kurinošu pienākumu, var uzticēt tikai spēcīgam cilvēkam, kuram pie tam ir atbilstoša izglītība un pieredze. Lai veicās Skurbas kungam, visu salikt pa vietām...

pirms gada, 2019.07.26 14:24

Kalps, bet ne burtam

Novicki- skauž?

pirms gada, 2019.07.26 14:26

Aijai

Vai tev administrācijas dzeguze pašai ar veselību viss ir kārtībā, sevišķi ar galvu?

pirms gada, 2019.07.26 15:32

Tā nevar!

par tā deputāta veselības problēmām sen dzirdēju... kaut kas uz nervu pamata, sirds un galva.. traki, novēlu, lai cilvēks ātrāk paliek vesels...un tā nav tā lieta, ko drīkst apspriest, tiešām, visi esam vismaz kaut nedaudz līdzjūtīgi...

pirms gada, 2019.07.26 16:10

līdzjutiba

nabadzīte pat ar nervu tabletēm gara līdzsvaru nevar saturēt!

pirms gada, 2019.07.26 16:47

jautājums Ruhockai ar Kalinku

iepriekš rakstījāt, ka Būvniecības procesā katram tā dalībniekam jābūt pie savas "mafijas"- vai nu būvnieks, vai pasūtītājs, vai projektētājs, vai būvuzraugs, vai eksperts. Pie kuras "mafijas" sevi pieskaitiet?

pirms gada, 2019.07.30 11:57

Nerātnis

Vai kādam vēl rodas jautājums kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nauda ir tāda jocīga lieta, to gandrīz katrs saņem par savu dzīves patērēto laika kāda darba veikšana, daļu no tā laika paņem valsts un pašvaldība. Tad tā izrīkojas pēc saviem ieskatiem. Tātad, mūsu dzīves daļu, daži atļaujas notriekt pilnīgā sviestā. Vai mums kāds prasīja, vai esam ar mieru tā izniekot savu dzīves laiku? Kāpēc mēs ar to samierinamies?

pirms gada, 2019.07.26 12:04

hiu

Kur palika nauda? Uzbūvēti 54% no visas ēkas. Kāpēc tā? Dempingoja un jau sākumā zināja, ka naudas nepietiks un varēs novelt vainu, piemēram, uz projektētājiem?
Te slavena režisora domas par citu objektu un citu būvfirmu:
"Tāpat Hermanis atklāja, ka Latvijā ir dažas būvfirmas, kuras var nosaukt par “klasiskiem blēžu kantoriem”, kuri sponsorē politiskās partijas un uzvar valsts pasūtījumu konkursos, piesolīdami zemāko cenu. Pēc tam viņi izdomā dažādus iemeslus, lai apturētu darbus un šantāžas ceļā pieprasītu papildu finansējumu no valsts. Par šo naudu viņi atkal sponsorē partijas un cikls sākas no jauna. Par to visu maksā nodokļu maksātāji,” skaidroja JRT mākslinieciskais vadītājs.

pirms gada, 2019.07.26 12:41

Ujs

Vienai no pašvaldības dzeguzēm esot sindroms izdedzis!!Te tad ir tie rezultāti Uz urrā!

pirms gada, 2019.07.26 19:05

Vsum

Aleksandram nervi jānomierina... dikti nervozs, tas nav nekas jauns, paliek ar vien trakāk, jo saprot, ka mēra krēslā netikt! Un to mājas lapeli, ko relklamē neviens nelasa, jo tie paranoiskie murgi visiem sāk apbikt, cilvēks nesaprot, ka nu jau tiek apsmiets...pat aizvērt nevar...

pirms gada, 2019.07.26 22:40

Sašam

Tomēr veselība pirmajā vietā. Kam cilvēks slims vajadzīgs, nevienam, tikai tuviniekiem un neviens cits par tevi pat neatcerēsies un neparūpēsies.

pirms gada, 2019.07.26 23:32

lauciniece

vai uzšāva pa zaglīgajiem pirkstiņiem? nevari nomierināties?

pirms gada, 2019.07.26 23:56

redzams

slims, ja ir tāda ārsta atziņa, nav tikai viens no deputātiem, slima ir visa pašvaldība, un jau sen, ar savu nevēlēšanos ieklausīties ne kolēģos, ne arī savos iedzīvotājos. Pareizi vien būs- vara ātri samaitā cilvēku.

pirms gada, 2019.07.27 08:20

vēlētājs

Es domāju, ja kādam no deputātiem ir aizdomas par zagšanu, korupciju u.t.t. pareizi būtu vērsties prokuratūrā un tas, ja visas aizdomas apstiprinās iet uz visu banku un publiskot nelikumības.. tā darītu normāls cilvėks..., brt tāda gānīšanās un apsaukāšanās nenorāda uz pilnu saprātu..., ja ir vainīgie tie jāsoda likumīgi, nevis jātaisa publisks šovs... G. Skurba ir kā piemērs, kā jārisina dialogs, mierīgi bez apvainojumiem, bet tā, ka visi ieklausās un respektē..

pirms gada, 2019.07.27 08:49

Bijušais deputāts

Līdz dialogam sakarīgam risinājumam pagaidām gaužam tālu un jo vairāk, ja vadās pēc bļaura murgiem .

pirms gada, 2019.07.27 09:36

ex deputātam

To, ka deputāts aurotājs visādi darīsies, lai ietekmētu Skurbu arī fakts, to domes sēdē varēja redzēt, jo pats gudrākais un viedākais pārējie niecības:)

pirms gada, 2019.07.27 11:06

Ēriks

Biruta, Ineta un Janka, cik lurlā doļā esat? Cik otkatu dabūsiet?

pirms gada, 2019.07.26 21:15

Ērikam

Tev sāp, ka tev netiks?

pirms gada, 2019.07.26 22:42

pirtslāva

sāp ka vēl nesēdi uz citas lāvas!

pirms gada, 2019.07.27 02:06

?

15% no 4,2 milj. nav 2milj.
Publisko iepirkumu likums
61. pants. Iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās grozīšana(1) Iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās grozījumi ir pieļaujami, ja tie nemaina iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās vispārējo raksturu (veidu un iepirkuma procedūras dokumentos noteikto mērķi) un atbilst vienam no šādiem gadījumiem:
.....................................................................................................................................................
2) 10 procentus no sākotnējās iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās līgumcenas publiska piegādes un publiska pakalpojuma līguma gadījumā un 15 procentus no sākotnējās iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās līgumcenas publiska būvdarbu līguma gadījumā.
(8) Iepirkuma līguma un vispārīgās vienošanās grozījumiem, kas nav atbilstoši šā panta pirmajā daļā minētajiem gadījumiem, piemērojamas šajā likumā noteiktās iepirkuma procedūras.

pirms gada, 2019.07.27 09:51

octa

Noteikumi par būvspeciālistu un būvdarbu veicēju civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu paredz iespēju piedzīt no projektētājiem un ekspertiem max 100%, no būvniekiem 10% no līguma summas par pasūtītājam nodarītajiem zaudējumiem. A polisi kāds paprasīja, derīguma termiņu kontrolēja, apdrošināšanas gadījumu pieteica?

pirms gada, 2019.07.27 11:15

Vietējās ziņas