Bauskas novada dome Valsts kasei lūgs vairāk nekā miljonu eiro aizņēmumu ģimnāzijas remontam 8

Oktobra nogalē Bauskas Valsts ģimnāzijā tika sākti remontdarbi. To kopējās izmaksas ir 1 473 093,40 eiro. Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē deputāti lēma, ka remontam nepieciešams pieprasīt aizņēmumu.

Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Guna Purene 21. novembra sēdē informēja, ka būvdarbu veikšanai no valsts nepieciešams lūgt aizņēmumu vairāk nekā miljona eiro apmērā. Projektam ir pašvaldības finansējums un avansa maksājums no Eiropas Savienības fondiem, bet darbu pabeigšanai nepieciešams aizņēmums. Deputāti lēmumprojektu atbalstīja un par to vēl lems 28. novembra novada domes sēdē.

Remontdarbi ir daļa no visaptveroša projekta, kurā jau īstenota Bauskas 2. vidusskolas stadiona rekonstrukcija un Bauskas Valsts ģimnāzijai atjaunots inventārs sporta nodarbībām, uzstādīts āra vingrošanas komplekss. Atbilstoši projekta iecerei darbiem jābūt pabeigtiem 2021. gada augustā. Būvdarbus veic SIA «Kvintets M», būvuzraudzību nodrošina SIA «Būvētika», autoruzraudzību – SIA «Lūsis V». Remontdarbu izmaksas ir 1 473 093,40 eiro, tajā skaitā būvniecība – 1 451 192,42 eiro, būvuzraudzība – 19 602 eiro un autoruzraudzība – 2299 eiro, liecina informācija Bauskas novada domes mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

grūti laiki

ja Valsts kase jau regulāri atsaka aizdevumus, tad, varbūt,"rūpes par bērniem" iežēlinās šo iestādi, lai varētu turpināt līdzšinējā veidā "apgūt līdzekļus" uz novada parāda palielināšanas rēķina. Onkuļi un tantes, kauna vairs nemaz nav, jo jūsu sataisītos parādus vajadzēs atdot tieši tiem, kas patreiz apgūst zinības.Ja jau skola tik tālu nolaista, ka ik pa pāris gadiem tajā jāliek miljoni, tad jau sen kā vajadzēja vismaz uz pusi samazināt štatus novada domē.

pirms gada, 2019.11.24 13:29

Cerība

Un kāds ir plāns B? Tad ja valsts kase nedos aizdevumu ? Iespēja,ka dos aizdevumu -ir minimāla. Vajag vismaz ātri iztērēt halles aizdevumu.

pirms gada, 2019.11.24 14:05

Pārdomas

Skolotājiem algas līdz cienīgam līmenim nevar palielināt jau 30 gadus, tajā pašā laikā skolas tiek remontētas nepārtraukti. Ieejiet jebkurā skolā - tur viss spīd un laistās, taču nākošā gadā atkal jāremontē. Loģika saka priekšā, ka nauda tiek dota tiem, kas daļu atdod atpakaļ vai vismaz gādīgi pabalsta partiju pirmsvēlēšanas tēriņus.

pirms gada, 2019.11.24 18:41

lauki

Visskumjākais ir tas, kas pilsētas skolās atkal remontē un plēš sienas un grīdas, kas pirms nesena laika bija ieliktas, bet piemēram Vecsaulē, kur bērnu skaits pietiekams, jau ntos gadus sola un sola, ka remontēs atlikušās telpas. Atbrauciet un paskatieties kādos apstākļos pie mums bērni mācās zēnu mājturību. Remonts tur pēdējo reizi bija pēc kara. Par sporta zāli vispār nerunāsim, to solīja, kad es vēl gāju skolā 80tajos gados. Tagad savieno 2 sporta zāles kopā Vecsaulei un Mežotnei, lai Novickis būtu rāms un kad ierauga kāda summa kopā salēkusi, Tad viss. Iesaldējam.
Deputāti, lūdzu, pirms lemšanas, izbraukājiet savu Bauskas novadu, apskatieties, kas notiek apkārt, tad arī administrācija Jums nevarēs neko nepārdomātu iesmērēt. Ja esat ievēlēti, tad atbilstoši arī strādājiet!

pirms gada, 2019.11.24 18:55

deputāts

man nekas nav jāskatās un nav jābraukā, man pilnīgi pietiek, ka admiistrācijas galvenā vadone melo bez apstājas un nosaka ko un kā darīt, es tam svēti ticu, man tas patīk un apmierina, un galvenais varu sēdēt mierīgi līdz nākamajām vēlēšanām, nevis noārdot nervu šūnas trakojot kā daži opozicionāri

pirms gada, 2019.11.24 21:45

Miljonāri

No raksta nevar saprast,kāpēc jāmaksā tik liela summa pašvaldībai ?Vai tad to nefinansē ESF ar ļoti nelielu līdzfinansējumu? Ja tik liela ir pašvaldības finasiālā atbildība ,tad vajadzēja ļoti strikti vērtēt,vai vispār uzsākt remontdarbus...solīja taču ,ka ja likvidēs vai mainīs laulu skolām statusu,tad Eiropas nauda plūdīs straumēm uz pilsētas skolām bez nekāda finasiālā sloga pašvaldības budžetam.

pirms gada, 2019.11.24 23:24

Lmao

Tur tikko bija remonts , atkal jataisa ?????????????????

pirms gada, 2019.11.25 16:51

Vietējās ziņas