Bauskas novada domes sēdē lems par izglītības jomas darbinieku atalgojumu 8

Bauskas novada domes sēdē, kas notiks šodien, 29. oktobrī, deputāti lems par jautājumiem, kas saistīti ar izglītības jomas darbinieku atalgojumu. Sēde notiks attālinātā formātā – interneta tiešsaistē.

Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina informēja, ka iedzīvotājiem, kuri vēlas paust savu viedokli par domes sēdē apskatāmajiem jautājumiem, ir jāatsūta tas rakstveidā. 

Finanšu komitejas sēdē, kas notika 22. oktobrī, deputāti skatīja jautājumu par izglītības darbinieku atalgojumu. Jāatgādina, ka jau septembrī deputāti aktīvi par to diskutēja. Un arī šoreiz, tāpat kā septembrī, uz novada domes sēdi virza projektu, kuru neatbalstīja kādā no komitejām.

Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare informēja arī par Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktores mēneša darba algas likmes noteikšanu.

Jau iepriekšējā gadā deputāts Aleksandrs Novickis pauda viedokli, ka kritēriji atalgojuma noteikšanai Bauskas BJC direktorei ir izstrādāti nepareizi, līdz ar to atalgojums ir pārāk mazs, un attiecīgi tas ietekmē arī Bauskas BJC citu vadošo darbinieku atalgojumu, kas atbilstoši noteikumiem ir piesaistīts vadītājas algai.

Konkrētā pretenzija bija saistīta ar to, kā notiek audzēkņu saskaitīšana, kurus turklāt kā interešu izglītības iestādei vēl dala ar divi, lai noteiktu atalgojumu iestādes vadībai. Individuāli BJC apmeklē 474 bērni, bet daļa audzēkņu darbojas vairākos pulciņos, līdz ar to mācību programmas nodrošina 621 audzēknim. A. Novickis un daļa deputātu uzskatīja, ka jāņem vērā kopējais fiksētais apmācāmo skaits, bet Raitis Ābelnieks un citi pauda, ka fiksē reģistrēto individuālo audzēkņu skaitu un uz to balsta atalgojuma apmēru.

«Vienu skolēnu nevar uzskatīt par diviem vai trijiem,» tā R. Ābelnieks.

Noslēgumā par lēmumprojektu nobalsoja seši deputāti, kas bija par maz, lai to pieņemtu. A. Jātnieks tomēr nolēma jautājumu virzīt uz novada domes sēdi, solot pārmaiņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Skolēns

Ja pamatskolā skolēns apmeklē, piemēram, 12 dažādus mācību priekšmetus, katru 1-6 stundas nedēļā, vēl 3 stundas dejo deju kolektīvā, 2 stundas dzied korī un 2 stundas apmeklē vizuālās mākslas pulciņu, skolā uzturas apmēram 40 stundas nedēļā, tad tie ir 19 skolēni????!!! Vai tomēr 1 skolēns????

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.29 13:39

komjauniete

pusmūža vecuma mūžīgais skolēns pieteicies no domes administrācijas bandas!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.29 19:39

Benita

Paldies, Uldi, par izrādīto rūpi par mana darba novērtējuma "augļiem".
Man tomēr saistošāka bija dalība JA Latvija organizētā uzņēmējdarbības iedvesmas konference# Uzdrīksties uzvarēt! Vienkārši izcila un patiešām iedvesmojoši.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.29 18:01

pele

Lēma arī par prēmijām direktoriem. Ui, kā viņi nabadziņi nostrādājušies!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.30 15:42

pele

Kāpēc Tu domā, ka es nestrādāju? Un kāpēc govs? Vai tad tikai govis par direktrisēm strādā?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 08:49

Benita

Labrīt, šai skaistajā novembra rītā. Līdz ar to, ka šajā rakstā ir stāsts arī par mani, nevaru atturēties paust savu viedokli.
Cienījamie kolēģi, cenšamies neiesaistīties "lētās", neproduktīvās intrigās! Darām katrs savu darbu, mīlam to, ko mēs darām, priecājamies par savu audzēkņu, savu kolēģu un saviem panākumiem! Dzīve ir bezgala skaista, lai mums visiem laba veselība un izdevusies diena!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 08:35

Vietējās ziņas