Bauskas novada domes sēdi rīko slēgtu 22

Bauskas novada domes sēde 26. martā notiks slēgtā formātā. Sēdē varēs piedalīties tikai deputāti un pašvaldības speciālisti vai īpaši uzaicinātas personas. Iedzīvotāji varēs vērot sēdes gaitu interneta vietnes youtube.com kontā.

Bauskas novada domes sēdē 26. martā ir paredzēts skatīt 60 lēmumprojektus, tai skaitā vairākus tādus, kuru apspriešana līdz šim sabiedrībā notikusi diezgan aktīvi, un iedzīvotāji ir pauduši dažādus viedokļus. Novada domes administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne informē, ka iedzīvotāji ir aicināti savus priekšlikumus, kas saistīti ar domes sēdi, rakstveidā iesniegt elektroniski, e-pasta adrese: dome@bauska.lv, vai ievietot pašvaldības pastkastītē, kas atrodas Bauskā, Uzvaras ielā 1, pirmajā stāvā līdz trešdienai, 25. martam.

Tiesa, nedaudz dīvainu izjūtu rada, ka ierastā lēmumprojektu apspriešanas procedūra šoreiz ir mainīta – nenotika 19. martā paredzētā finanšu komitejas sēde. «Domes vadība, pamatojoties uz 12. marta Ministru kabineta rīkojumu «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», atcēla finanšu komitejas sēdi. Vai ārkārtējā situācija valstī ir atcelta? Kāpēc šajā laikā netika risināts jautājums par domes komiteju un sēdes rīkošanu attālināti, izmantojot atbilstīgas programmas. Nesaprotu – kā jautājumi var tikt skatīti domes sēdē, ja tie nav skatīti finanšu komitejā?» izbrīnīts ir novada domes deputāts A. Novickis. Viņu neapmierina arī informācijas trūkums – iepriekšējā nedēļā pateikts, ka finanšu komitejas sēde nenotiks, un viss.

«Tur nav tik daudz jautājumu, kur būtu prāvas naudas summas un kam būtu jāpievērš lielāka uzmanība finanšu komitejas sēdē. Vīrusa dēļ atturējāmies no tikšanās ceturtdien, un lēmumprojektus skatīs uzreiz domes sēdē,» informē Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Viņš arī atzīst, ka Bauskas novada pašvaldības nolikumā nav apstiprināts, ka var notikt elektroniskas apspriedes. Šādas izmaiņas ir jāpieņem domei.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālisti informēja, ka sēde šajā situācijā nevar būt pilnīgi slēgta – šādi noteikumi ir jāpieņem pašvaldības saistošajos noteikumos. «Sēde būs nosacīti slēgta. Publika nepiedalīsies, bet piedalīsies visi, kas iesaistīti jautājumu risināšanā, – domes deputāti un pašvaldības atbildīgās amatpersonas. Atbildīgie ienāks katrs uz konkrēto jautājumu, zālē nesēdēs. Iedzīvotājiem tāpēc lūdzām iesniegt priekšlikumus līdz domes sēdei. Iespēja uzdot jautājumus ir, uz tiem arī atbildēs sēdes laikā,» informē A. Jātnieks.

Katrā ziņā sēdes laikā lemjamo jautājumu loks būs ļoti plašs. Deputātiem būs jālemj par priekšlikumu ierīkot azartspēļu zāli Slimnīcas ielā 7, par finansējumu vairākiem projektiem Bauskas novada pagastos, par Bauskas pilsētas upju apkārtnes ainavu plānojuma apstiprināšanu, par saistošo noteikumu «Par Bauskas novada teritoriālā iedalījuma vienību – Bauskas pilsētas, Codes pagasta, Ceraukstes pagasta un Īslīces pagasta robežu noteikšanu» apstiprināšanu. Pēdējais jautājums vēl nesen bija daudzu viedokļu krustugunīs. Lems arīdzan par periodu, kurā nepiemēros nomas maksu SIA «Aniva», kas nodrošina ēdināšanu Bauskas novada izglītības iestādēs. «Karantīnas periodā ēdināšana nenotiek, tāpēc arī skolas ēdinātājam neprasīsim nomas maksu par telpām. Esam pārcēluši arī nodokļu nomaksas termiņus, bet te gan jāsaprot, ka nodokļus atcelt nevar, var tikai pagarināt termiņu,» informē A. Jātnieks.

Viens no pēdējiem jautājumiem, kas atrodams Bauskas novada domes sēdes darba kārtībā bauska.lv mājaslapā, ir finansējuma piešķiršana SIA «YIT Infra Latvija», kas ir Bauskas pilsētas Pilskalna ielas būvniece. 2020. gada budžeta plānošanā gan solīja, ka vispirms paredzēs finansējumu sporta halles stadionā pabeigšanai un tad lems par finansējumu Pilskalna ielai, bet varbūt kaut kas ir mainījies.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Ābrams Moisejevičs Špulke

Tiek ievērotas padomju laiku tradīcijas - melot, slēpt visi no iedzīvotājiem!

pirms gada, 2020.03.25 09:57

Tiešām

Kā var melot un slēpt no iedzīvotājiem, ja sēdes gaita tiks raidīta tiešsaistē?

pirms gada, 2020.03.25 14:35

špuļok dēls,

ko tu zini par padomju laikiem, laikiem, kad nebiji pat projektā, vai labākajā gadījumā zem galda skraidīji, tagad melu un zagšanas ir ne mazāk kā tevis pieminētajā laikā, un apmēri tam visam vairākas reizes lielāki

pirms gada, 2020.03.25 18:03

Špuļoka dēlam

Atradies te vecais pirdiens

pirms gada, 2020.03.25 18:32

špuļok dēls,

pēc tava 'atgumenta" spriežot, tā saprāta tev ne vairāk kā marta kaķim, bet ekrānu bakstot....

pirms gada, 2020.03.26 11:02

Špuļoka dēlam

Tevi krāsnī iebāzt un sadedzināt

pirms gada, 2020.03.26 19:25

Šimpanzevičs

Attālināti zagt viegli, esam advancēti.

pirms gada, 2020.03.25 10:55

Advancētais baumotāj

Kurš attālināti zog? Tev ar galvu nav viss kārtībā?

pirms gada, 2020.03.25 14:37

Koļa

Navajag jau visu vērtēt pēc sevis...
Ne visi ir zagļi un krāpnieki!

pirms gada, 2020.03.25 12:34

protams

toties bailīgi gan, it visi kā kurmji salīduši pa alām, noteikti ir par ko baidīties, kas ir nauda un vara bez paša galvenā- dzīvības?

pirms gada, 2020.03.25 13:44

AKNA

Mums ir tikai divi kuriem visi ir krāpnieki, jo paši krāpjas! Vai tad par ierēdnīša mazo algu var tā šiki dzīvot?

pirms gada, 2020.03.25 14:41

administrācijas AKNAI

tevi aknu cirozoze vēl nav sagrauzusi?

pirms gada, 2020.03.25 15:26

AKNA

Ja jau atpazināt sevi, tad jau viss pareizi. Paskaties pats uz sevi spogilī seja kā mopsim, ka tik pašam nav aknu vaina!

pirms gada, 2020.03.25 15:33

administrācijas AKNAI

biežāk mazgājies un sargā atlikušās prāta spējas!

pirms gada, 2020.03.25 15:49

AKNA

Ar jums jau sen viss skaidrs! Vari neturpināt!

pirms gada, 2020.03.25 16:57

Hi

Neaprunāsim garīgi slimus cilvēkus!

pirms gada, 2020.03.25 19:35

Oho

Domes sēdes tiešsaistē Novickis atkal runā visvairāk, reti kurš jautājums netiek kritizēts, interesanti, ka pēc plašas kritikas seko pozitīvs balsojums, kas tas ir ?

pirms gada, 2020.03.26 16:05

nezināju gan

ka Bauskā tik daudz ebreju uzradies, pie tam tādu, kam mātes piens vēl uz lūpām, bet mātes vārdu krājums ievērojams

pirms gada, 2020.03.26 09:14

Vietējās ziņas