Bauskas novada domes sēžu video straumēšana atkal atlikta 10

Bauskas novada domes deputātu 2018. gada noslēgumā pieņemtais lēmums par novada domes sēžu video straumēšanu internetā, kā izskatās, netiks realizēts vēl arī februārī. Opozīcijas deputāti pauž viedokli, ka šī lēmuma īstenošanu speciāli kavējot.

Ik pa brīdim gan valsts, gan novadu līmenī īsteno interesantu taktiku ar mērķi panākt, ka domē pieņem kādu nepopulāru lēmumu vai tieši otrādi – nepieņem kaut ko pozitīvu. Sistēma ir vienkārša – «ielikt» vienā domes lēmumā vairākas nesaistītas lietas, liedzot balsot par tām atsevišķi. Tas notika arī šoreiz Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē 21. februārī.

Lai varētu sākt domes sēdes video straumēšanu internetā, ir jāpieņem izmaiņas Bauskas novada pašvaldības nolikumā. Bauskas novada pašvaldības juridiskās nodaļas vadītāja Inese Gailīte piedāvāja Bauskas pašvaldības nolikumā ne tikai izmaiņas saistībā ar video straumēšanu, bet arī grozījumus par novada domes sēžu sasaukšanas kārtību un vēl dažus mainītus punktus, kas izsauca daudzu deputātu protestus. Tas viss – vienā lēmumprojektā.

Protestēja arī pret jauno punktu par sēžu video straumēšanu. «Likums jau paredz, ka sēdes audioieraksts ir obligāts. To nav atsevišķi jāpiemin. Mēs runājam tikai par video straumēšanu,» sacīja deputāts Aleksandrs Novickis. Viņš bija šokēts arī par formulējumu, ka gadījumā, ja kāds no sēdes apmeklētājiem, arī žurnālistiem, vēlas veikt videoierakstu, tas ir jāsaskaņo ar domes priekšsēdētāju. «Ir valsts likums par presi, tur nekāda saskaņošana nav vajadzīga,» pauda deputāts A. Novickis.

Daļa deputātu gan vēlējās šādu punktu atbalstīt. «Piekrītu video straumēšanai, bet ne tam, ka katrs, kurš ienāks, var filmēt,» teica deputāte Inita Nagņibeda. «Jūs to nevarat novērst – cilvēki var gan filmēt, gan fotografēt. Kad sabiedrisko attiecību nodaļa filmēja, kā atcēla Raiti Ābelnieku no novada domes priekšsēdētāja amata un palaida internetā, – kas tas bija?! Un tagad jūs sāk uztraukt, ka kāds nāks filmēt?» vaicāja A. Novickis. Viņš pieminēja arī nesen pieņemto Eiropas Savienības Tiesas lēmumu lietā par Sergeja Buivida rīcību, kurš interneta vietnē «Youtube» bija publicējis paša filmētu videoierakstu no Valsts policijas iecirkņa. Tiesa skaidroja, ka indivīdam ir tiesības filmēt, bet šādu materiālu nedrīkst publicēt internetā bez iesaistīto personu piekrišanas, toties var izmantot izmeklēšanas gaitā un preses publikācijās. Šajā gadījumā S. Buivids nav ievērojis datu aizsardzības nosacījumus, bet tas nemaina būtību – tiesības filmēt un fotografēt cilvēkiem ir, un tas nav obligāti jāsaskaņo ar pašvaldības pārstāvjiem.

Deputāti centās noskaidrot, kad tad īsti sēžu video straumēšana sāksies, ja noteikumus pieņems. Kļuva skaidrs, ka februāra domes sēdē 28.februārī tas, visticamāk, nenotiks. «Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc parakstīšanas,» sacīja I. Gailīte.

«Nebiju domājis, ka, uzrakstot oktobrī pieprasījumu, šis jaunievedums tik ļoti var ievilkties. Kurš tik ļoti negrib video straumēšanu, ka liek muļļāties tik ilgi? Cik pašvaldībās šāda video straumēšana notiek? Četrās? Tur taču ir izstrādāti nolikumi. Kopējam un liekam iekšā!» savu viedokli pauda deputāts Gatis Skurba. «Ja kopēsim no citām pašvaldībām, jūs paši mūs kritizēsit,» atbildēja I. Gailīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

smieklonis

Pagaidīt nāksies,kad straumē sāks parādīties muļļu-tukšpauru sakultās putas

pirms gada, 2019.02.26 14:03

Kad ?

Bet kad tu, pļūtoni, beigsi te tiražēt savus murgus ? Pretīgi un apnicīgi lasīt. Paskaties vispirms pats uz sevi, pirms kaut ko pārmet citiem.

pirms gada, 2019.02.27 16:46

Jānis

Nu kā parasti juridiskai nodaļai viss traucē. Nav jau brīnums ka juridiskās nodaļas darbinieki privātā struktūrā nestrādā. Tur tādus slīmestus darbā neņem.

pirms gada, 2019.02.26 17:51

Daca

Nu man liekas iepriekšējā sēdē viena no ekonomistēm izcēlās.Jātnieks klāt nestāv!Izskatās ka viņa visu zin,visus vada.Kaut kas traks!Attieksme pret cilvēkiem kā viduslaikos

pirms gada, 2019.02.27 18:03

avīžnieks

..un kura tad tā bija , nu tā ekonomiste.....interesanti zināt

pirms gada, 2019.02.28 14:32

kam tad interesē?

Kas tad Nickim par intersi un labumu........???Ta jau pašam jāiziet kādi labās etiķetes kursi, to ko šis cilvēciņš prot varēja redzēt kad gāza Ābelnieku fu-fu-fu.....Pats runātājs, bet darītājs dikti knaps....kuram tad tik dikti tā sraumēšana interesē????

pirms gada, 2019.02.27 20:29

Ābelnieku fu fu

tomēr žēl to "Ābelnieka laiku", kad novada domē peles pa galdu dzīvojās

pirms gada, 2019.02.28 09:50

Vietējās ziņas