Bauskas novada domes sēžu video tiešraides vēl raisa diskusijas 13

Bauskas novada domes sēdē beidzot pieņemti grozījumi pašvaldības nolikumā, kas ļauj sākt sēžu video tiešraides jeb straumēšanu internetā. Tiesa, nav pilnīgas pārliecības, ka tas tiks nodrošināts jau šomēnes.

Pirms Bauskas novada domes sēdes 28. februārī notika deputātu slēgta tikšanās, kuras laikā opozīcijas pārstāvis Aleksandrs Novickis lūdza atļauju filmēt sēdes gaitu, un deputāti tam piekrita. Filmēšana samazināja agresīvu vārdu apmaiņu, bet kopējo sēdes laiku gan ne – sarunu tāpat bija daudz, un diskusijas ļoti ieilga.

Jautājuma apspriešana sākās ar Bauskas novada domes juridiskās nodaļas vadītājas Ineses Gailītes informāciju: «Jūs esat amatpersonas, darbinieku šeit nav. Mēs pildām amata pienākumus savā darba vietā, kas šajā gadījumā ir domes sēžu zāle. Mums ir tiesības iebilst pret filmēšanu. Lai to darītu, ir vajadzīga personu piekrišana.» To atbalstīja arī citi deputāti. Tiesa, kā to nākotnē plānots īstenot, skaidrs nekļuva.

Tālāk apspriestās izmaiņas gan raisīja diskusijas. Vienā no lēmumprojekta punktiem minēts, ka «ir atļauti trešo personu video un audioieraksti, saskaņojot ar domes priekšsēdētāju». A. Novickis mēģināja saprast, kā to plānots savienot ar likumu «Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem», kas paredz – plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem ir šādas tiesības. «Kāds saskaņojums vajadzīgs žurnālistiem, lai sēdes laikā filmētu?» vaicāja A. Novickis. «Mutisks saskaņojums,» atbildēja I. Gailīte.

Pret izmaiņām pašvaldības nolikumā bija A. Novickis un Aivija Kursīte. A. Novickis to pamatoja šādi: «Uzskatu, ka šis dokuments ir pilnīgi nesagatavots.»

Lai gan lēmums tika pieņemts, nav skaidrs, vai marta beigās notiks Bauskas novada domes sēdes videotiešraide. I. Gailīte nespēja atbildēt uz jautājumu, kad lēmums varētu stāties spēkā, norādot uz to, ka jāgaida saskaņojums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM).

Pievieno komentāru

Komentāri 13

kā savādāk

tik intīma ķinīša rādīšana plašai publikai, tur, protams, aktieru domas dalās

pirms gada, 2019.03.07 17:05

KIKA

Tik zemā kvalitātē un primitīvi viss tur notiek! Vilks visu šo pasākumu,tik ilgi,cik varēs!

pirms gada, 2019.03.07 17:45

Jānis

Ko tā Gailīte, ka gailis laktā uzvedās? Nepatīk ka filmē? Meklē citu darbu. Novada iedzīvotājiem ir tiesības redzēt un būt informētiem par novada domes pieņemtajiem lēmumiem. Kur ir problēmas?

pirms gada, 2019.03.07 18:42

Jānis i gailis

Ej uz to cirka izrādi personīgi. Filmas nebūs, jo aktieriem nemaksā...
Un ar lēmumiem var iepazīties bauska.lv arhīvā.

pirms gada, 2019.03.07 20:25

Jānim kas gailis

Ūja, vai tad administrācijas aktieri nav gana labi apmaksāti no nodokļu naudiņām, lai braši ar radošumu uzturētu šo performanci barotājiem par prieku :)

pirms gada, 2019.03.07 20:57

Jānim kurš ir gailis

domes lēmums ir galarezultāts, dažreiz labs, dažreiz pat kaitīgs iedzīvotājiem, un process līdz lēmuma tikšanai vienu otru deputātu nostāda nepatīkamā kailumā, brīžam pat bez apakšveļas...

pirms gada, 2019.03.08 09:40

Jānim

Gailīte vairs nav Bauskas novada administrācijas kontaktos. Ir arī parādijusies juridiskās nodaļas vadītājas vakance. Nesadzīvoja ?

pirms gada, 2019.03.07 21:04

Nevar saprast

Raksta autors ir sapinies meistarībā aprakstot juristes
skaidrojumu. Vai nu arī skaidrojums tiešām ir bijis neskaidrs.

pirms gada, 2019.03.07 21:44

vaidelotes komplekts

gribu jaunu telefonu un kabinetu, pašvaldības dzīvokli un vietu bērnudārzā bez rindas!!!

pirms gada, 2019.03.08 09:11

Cerība

Ko nu Kursītei un Novickim tā gribas kameru priekšā gozēties? Tājautā vairs nekas šiem nav glābjams....! Bet cerība mirst pēdējā....

pirms gada, 2019.03.08 11:47

bezceris

šajā glupzemē vairums paspēj nomirt jau pirms pēdējās cerības miršanas

pirms gada, 2019.03.08 14:49

klauns

labi vien ir lai filmē, Alex būs jāpiedomā pie savas uzvedības...., ja šī funkcija viņam darbojas...?

pirms gada, 2019.03.08 17:35

Vietējās ziņas