Bauskas novada domes svinīgajā pieņemšanā apmainās ar dāvanām 1

Bauskas novada svētkos viesos bija ieradušās kaimiņu pašvaldības, arī draugi no ārzemēm. Sestdien, 3. augustā, novada domes ēkā svētku viesiem tika rīkota svinīga pieņemšana.

Tajā delegāciju vadītāji baušķeniekiem pasniedza dāvanas, pretī saņemot arī mājinieku veltes. Viesiem dāvāja krāsainas fotogrāfijas, kas uzņemtas Bauskas Rātslaukumā pilsētas 400 gadu jubilejā. Tika pasniegta grāmata «Latvija dejo», kur līdzās desmitiem citu tautas deju ansambļu rodama informācija arī par «Jandālu» no Bauskas.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis baušķeniekiem dāvāja naudas koku, kurā vieta 24 viena lata piemiņas monētām, simboliski iezīmējot gaidāmo būtisko notikumu – eiro ieviešanu. Dāvanā no Vecumnieku novada baušķeniekiem domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis pasniedza māla krūzi, Hedemoras (Zviedrija) pašvaldības pārstāvis Ulhs Hānsens, vēlot turpmāk attīstīt vēl ciešāku sadarbību un veicināt to arī uzņēmēju starpā, dāvāja vietējo meistaru darinātās sinepes.

Radvilišķu pašvaldības vadītājs Darjus Bražus dāvināja alu, norādot, ka arī Lietuvas uzņēmēji prot darīt gardu šo dziru. Viņš uzteica baušķeniekus par interesanto ideju sarīkot alus svētkus. Pasvales pašvaldība dāvāja sienas pulksteni.

Gruzīnu labākos vīnus baušķeniekiem pasniedza Hašuri pilsētas pārstāvji. Nodars Kvinikadze, vīnu sniedzot, pastāstīja par ķibeli, kas gadījusies Tbilisi lidostā: «Mums Tbilisi ir simbols – sieviete, kura vienā rokā tur vīna krūku, otrā zobenu. Tas simbolizē mūsu tautas draudzīgumu, viesmīlību, kā arī cīņas garu, aizstāvot zemi pret nelūgtiem viesiem. Šos simbolus gribējām uzdāvināt arī jums, bet sanāca, ka kinžalus ielikām somā, ko nodod pārbaudei. Lidmašīnā mūs ar tiem neielaida, tādēļ dāvanā atceļojis tikai vīns.» Bauskas novada vadītāji tika arī pie tradicionālajām gruzīnu galvassegām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cepurniece

Cepures superīgas! Tik forši, ka deputāti tās uzreiz iemēģina, tāda pozitīva bildīte!

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 13:34

Vietējās ziņas