Bauskas novada domnieku darba kārtībā 40 jautājumu 14

Šodien, 30. maijā, Bauskas novada domes sēdē paredzēts skatīt 40 jautājumus par dažādām tēmām – apbalvojumiem, investīciju projektiem, atbalstu biedrību iesniegumiem un citiem jautājumiem.
 
Bauskas novada domes deputātu darba kārtībā ir arī jautājums par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībai «Meistars Gothards». Organizācijas pārstāves Laura Ikerte un Kristīne Selane pastāstīja, ka projektā paredzēts uz bijušās Bauskas publiskās pirts ēkas Rīgas ielā radīt lielformāta gleznojumu.
 
«Skumji noskatīties uz būvēm, par kurām neviens nerūpējas,» par idejas rašanās iemesliem stāsta L. Ikerte. Saskaņojot ar ēkas īpašnieku, radās doma veikt gleznojumu. Idejas autore ir pārliecināta, ka garadarbs stāvēs tikpat ilgi, cik ēka. «Plānojam izmantot profesionālās kaļķa krāsas – tādas tās arī vēsturiski bijušas Turēsies tik ilgi, cik pastāvēs šis nams. Uz viena no Rīgas ielas namiem ir redzams uzraksts «Fotogrāfija» – ar tādām krāsām darbosimies,» stāsta L. Ikerte.
 
Mākslinieces šogad ir atjaunojušas arī Rīgas ielā izvietoto audekla rožu košumu. Uz rudens pusi gan tomēr rozes plānots noņemt – savu laiku tās nokalpojušas. Tomēr abas mākslinieces cer, ka tad taps jaunas idejas un būs jauni objekti, ko aplūkot.  Biedrības pārstāves vērtē, ka šie vides objekti piesaista arī tūristus pilsētai.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka domes sēdes ir atklātas, tās var apmeklēt ikviens interesents, pirms tam piereģistrējoties pie sēdes protokolistes.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

?

Konkrēto ēku īpašnieks tirgo par 50 000 eiro, ja nu jaunajam saimniekam sienas gleznojums būs lieks?

pirms gada, 2019.05.30 11:37

čau čau

Nevajadzētu praktizēt šādu ēku apķēzīšanu, īpaši jau vecpilsētas teritorijā

pirms gada, 2019.05.30 13:12

Jānis

Jā, ēka ir privātīpašums. Bija Bauskas pakalpojumu, bet izsolē to iegādājas Rīgas firma, kas tagad to tirgo. Tāpēc jau šķiet dīvaini, ja māju nopirks, varbūt veiks renovāciju, siltinās un pa savam apmetīs ar kādu dekoru gribēs. Ja pieņem, ka nenotirgos un nekas nebūs tad labāk lai glezna top :-)

pirms gada, 2019.05.30 13:21

Juris

Vai nav pārāk daudz neskaidrību, lai šādai iecerei tērētu nodokļu maksātāju naudu?

pirms gada, 2019.05.30 14:19

Zelta griezums

Vai tiešām tas gleznojums maksās piecus tūkstošus euro? Jo lielu atbalstu šim projektam jau sniedz Zemgales plānošanas reģions. Un plus vēl Bauskas naudiņa....

pirms gada, 2019.05.30 18:13

Zinātājs

Meičas zin kā tikt pie naudas!UN tūristi Rīgas ielu neapmeklē.

pirms gada, 2019.05.30 20:22

bet

tā taču nodokļu nauda, vai tad domnieku skatījumā tai kāda vērtība..., līdz tam laikam, kamēr tā ar šādu projektu palīdzību nav iegūlusi privātās kabatās.

pirms gada, 2019.05.30 20:22

jautājums?

cik daudz ēku, tās, kas ir domes īpašums, prasīt prasās pēc parastās krāsas, bet šeit privātīpašumam gleznojums, brīnišķīgi...

pirms gada, 2019.05.30 20:26

O. Rāls

Gribēju tiekt tieši to pašu, ko jau daudzi paspēja. Ēka tak ir privātīpašums.. Turklāt pārdošanā!

Kāda tur vēl līdzfinansējuma piešķiršana, lai apgleznotu PRIVĀTĪPAŠUMU? Kas tas par absurdu?

pirms gada, 2019.05.31 12:17

Skumji

Skumji iebraucot Bauskā noskatīties uz būvēm,par kurām neviens nerūpējas.Nākošā māja aiz zobārstniecības-briesmīga,pie luksofora-koka vienstāva vēsturiskā ēka-briesmīga.Laikam nav saimnieka.Varētu turpināt vēl un vēl.Nezālēm apaugusī jaunceltne pretī veltas centram.Skaties kur gribi.Nē,labāk neskaties.Paliek tā nelāgi.Sakārtoja Rīgas ielu,bet malas ar bruģakmeņiem ļoti daudzās vietās ieaugušas nezālēs.Bet te rozes gleznot.Tas nebūt nav slikti,bet vispirms novāciet šīs acīs krītošās cūcības.Nevariet piespiest īpašniekus,vāciet paši.

pirms gada, 2019.05.31 21:50

Vietējās ziņas