Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā elektroapgāde atjaunota 1500 klientiem

Trešdienas, 11. decembra, rītā plkst. 8 elektroenerģijas piegāde Bauskas novadā bija traucēta aptuveni 1500 klientiem. Plkst. 12.30 elektroapgāde Bauskas pilsētā ir atjaunota visiem klientiem, savukārt Bauskas novadā vēl jānovērš viens vidējā sprieguma bojājums, kas elektroapgādi ietekmē 24 klientiem, portālu informēja a/s «Sadales tīkls» komunikācijas direktore Renāte Meļķe.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau vakar izplatīja informāciju, ka naktī uz 11. decembri Latvijas teritoriju šķērsos siltā atmosfēras fronte. Kombinējot ar nokrišņiem, siltās un aukstās gaisa masas veidoja robežšķirtni valsts centrālajā un dienvidu daļā, izraisot apledojumu. Mainīgie, nelabvēlīgie laika apstākļi – palielinātā sniega daudzums un apledojuma svars – uz kokiem un elektropārvades līniju vadiem radīja bojājumus līnijās, kur tie jau iepriekšējās dienās tika novērsti. Situācija klientu elektroapgādē arī valsts dienvidos – Bauskas un Dobeles novadā – mainīgo laika apstākļu dēļ šorīt bija sarežģīta.

Lai nodrošinātu klientus ar nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, a/s «Sadales tīkls» visā Latvijā veic uzlabojumus. R. Meļķe atklāja, ka uzņēmums 2013. gadā Bauskas novadā ir realizējis 41 investīciju projektu, ieguldot vairāk nekā 1,3 miljonus latu, izbūvējot 11 km vidējā sprieguma un 47 km zemsprieguma kabeļu līniju, kā arī izbūvējot jaunas 16 transformatora apakšstacijas un rekonstruējot 387 elektroenerģijas uzskaites.  

Speciāliste arī atgādina, ka ne visu elektroietaišu bojājumu cēlonis saistīts ar uzņēmuma piegādāto elektroenerģiju. R. Meļķe uzsvēra, katram elektroenerģijas lietotājam pašam ir pienākums rūpēties par savā īpašumā esošo elektroiekārtu aizsardzību un drošu ekspluatāciju. Pašlaik, attīstoties jaunajām tehnoloģijām, uzņēmumi iet līdzi mūsdienu prasībām, ir uzstādījuši modernas iekārtas ar mikroprocesoru vadību, kurām nav pieļaujamas sprieguma svārstības un elektroenerģijas piegādes pārtraukumi.

Piemēram, medicīnas iestādes, lieli ražošanas uzņēmumi divpusējai barošanai kā papildu drošību uzstāda vēl arī ģeneratorus. Taču, kā rāda pieredze, autonomu elektroenerģijas avotu esamība klientiem vēl negarantē elektroapgādes drošumu un nepārtrauktību, ļoti būtisks ir to tehniskais stāvoklis un gatavība darbam, kā arī iestāžu elektroapgādes personāla prasmes rīkoties ārējās elektroapgādes traucējumu gadījumos.

Izvēloties kvalitatīvas aizsardzības iekārtas, gan uzņēmumi, gan mājsaimniecības var pasargāt sevi un savu īpašumu no dažādām, ar elektrību un elektroierīcēm saistītām problēmām. Lai pasargātu savas elektroietaises no īslaicīgu sprieguma pārtraukumu radītiem bojājumiem, var nodrošināties ar bezpārtraukuma barošanas avotiem (UPS), kas paredzēti dažādu elektroierīču (datortehnikas, apkures iekārtu, ražošanas iekārtu, signalizāciju u. c.) darbības nodrošināšanai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma laikā, teic a/s «Sadales tīkls» komunikācijas direktore Renāte Meļķe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas