Bauskas novadā godina pedagogus seniorus 10

Skanot dzejas lasījumiem, mūzikai, baudot skolēnu uzstāšanos, apmēram pussimts senioru pedagogu atzīmēja Skolotāju dienu Bauskas kultūras centra telpās. Šādu sarīkojumu katru gadu organizē Bauskas novada izglītības nodaļa.

Trešdien, 9. oktobrī, ar dažādiem priekšnesumiem sanākušos priecēja Bauskas Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs «Odziņa» un Bauskas sākumskolas pedagoģes Anitas Feldmanes vadītā teātra pulciņa dalībnieki. Savukārt galvenā viešņa bija dzejniece un mūziķe Elīna Līce.

Tikšanos vadīja pedagoģe Vija Cerusa. Uzrunu teica un katram pedagogam neļķi pasniedza Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

V. Cerusa pasākuma gaitā mēģināja iepazīstināt seniorus ar kompetenču izglītības īpatnībām, kā arī pastāstīja par pasākuma īpašo viesi. «Dzejniece, mūziķe, audzina divus dēlus – Elīna Līce! Dzejnieces Andas Līces meita. Izlasīju interviju ar Elīnu un sapratu, ka uz pasākumu mums vajag šo meiteni uzaicināt,» stāstīja V. Cerusa, kas vēlāk lasīja arī A. Līces dzeju. Savukārt E. Līce gandrīz stundas garumā lasīja dzeju un izpildīja mūzikas fragmentus, spēlējot flautu. Priekšnesums klātesošajiem likās īpašs – stāstījumam un mūzikai visa zāle sekoja klusējot.

Pie galdiņiem pedagogi sasēdās pamatā pēc darbavietas principa. Pie viena galdiņa sēdēja Griķu pamatskolas skolotāja, pie cita Bauskas 2. vidusskolas pedagogi un tā tālāk. Pie kāda galdiņa pulcējās arī pirmsskolas izglītības iestāžu pedagoģes, viņu vidū arī Ņina Aleksejeva.

«Šāda tikšanās ir ļoti laba tradīcija. Patīkami, ka novads to atbalsta,» vērtē Ņ. Aleksejeva. Klausoties par mūsdienās īstenoto kompetenču izglītību, kuru tagad ievieš arī pirmsskolas izglītības iestādēs, viņai rodas dažādas izjūtas. «Agrāk skolotājs stāvēja klases priekšā un nodeva savas zināšanas. Tagad dzirdu, ka stāv malā un bērni paši meklē atbildes. Nepiedāvā vienkārši noklausīties – jāstrādā ir pašam skolēnam. Domāju, ka bērnus tā gatavo dzīvei lielajā Eiropas Savienībā,» saka pedagoģe.

Katrs no skolotājiem saņēma mazu dāvanu – medus burciņu. «Pēdējā laikā savu rītu iesāku tā – silts ūdens, divas tējkarotes medus un ceturtdaļkarote kanēļa. Tāda man ir recepte dienas sākumam,» atklāja V. Cerusa.

Pieredzējusī pedagoģe arī šoreiz neapmierinājās vienkārši ar dalību, bet gan piedāvāja savu ideju – nevis tikai vienu reizi gadā sanākt kopā, bet gan izveidot skolotāju senioru klubu. Uz aicinājumu uzreiz atsaucās apmēram desmit atnākušie. V. Cerusa piedāvāja rīkot kopēju tikšanos reizi divos mēnešos, katru reizi uzaicinot kādu īpašu cilvēku. Kā vienu no variantiem viņa saskatot iespēju uzaicināt bijušo Rundāles pils muzeja direktoru Imantu Lancmani.

Tiesa, V. Cerusa uzreiz atzina, ka ir problēmas ar saziņu, jo ne visi bijušie skolotāji seko līdzi modernajam laikmetam. ««Whatsapp» grupu diez vai mums izdosies izveidot,» secināja pedagoģe. Tāpēc apsolīja, ka mēģinās saziņu veidot caur izglītības iestādēm, kam ir pedagogu senioru kontakti.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Gunārs

Pilsonim Jātniekam jauka žakete, garums labs, vēders nedaudz izspiedies uz āru, kaklasaites tonis par siltu un smagu.

pirms gada, 2019.10.10 16:40

Srānug

Kāpšļi ? Kur ir kāpšļi ?

pirms gada, 2019.10.10 16:57

interesanti

Un kāds tavs stils, Gunār? Var redzēt, ka tev nav ko darīt un māc rudens depresija.

pirms gada, 2019.10.10 18:24

Jaroslavs modes čalis

Plecos par platu, līdz ar to arī "paduses" nokarājas, var redzēt, ka nav tādā ērti. Grūti tiem politiķiem ar to ģērbšanos iet!

pirms gada, 2019.10.11 13:33

PVD

Josifs Kobzons, Fredijs Merkurijs, Sers Eltons Džons ...

pirms gada, 2019.10.11 09:44

Kārlis

Katru gadu kad par šo pasākumu lasu nodomāju, kāpēc Vecumnieku novads nevar godināt savus pensionētos skolotājus un pateikties par darbu. Tas laikam ir ļoti grūti un neiespējami sarīkot mazu pēcpusdienu un sagādāt prieka mirkli cilvēkiem, kuri starp citu pašus vadoņus arī reiz skolojuši.

pirms gada, 2019.10.11 10:10

Vietējās ziņas