Bauskas novada iedzīvotāji pirms valsts svētkiem iesaistās labdarībā, gādājot adījumus priekšlaikus dzimušiem mazuļiem 1

Daudzas rokdarbnieces Bauskas novadā pagūst sarūpēt siltus darinājumus ne tikai ģimenes locekļiem un radiem, bet arī nodarbojas ar labdarību, dāvinot zeķītes un citas siltas lietas priekšlaikus dzimušiem bērniņiem Latvijas slimnīcās. «Bauskas Dzīve» uzmeklēja dažas no šīm adītājām.


Laiks bērniem

Pērn «Bauskas Dzīve» tikās ar baušķenieci Lieni Breijeri, kas bija noadījusi 100 mazu sarkanbaltu zeķīšu pārus Rīgas Dzemdību namā valsts svētkos – 4. maijā, 11. novembrī un 18. novembrī – pasaulē nākušiem mazuļiem.

Liene ada arī cepurītes un zeķītes priekšlaicīgi dzimušiem mazulīšiem. Top arīdzan astoņkājīši šādiem bērniņiem, tie palīdz justies kā mammas vēderā. Mazuļi saņem rociņā tamborēto astoņkāja tausteklīti, kas atgādina nabas saiti, un jūtas drošāk. Tie tapuši no speciālās, antialerģiskās dzijas.

Vai arī šogad baušķeniece pievērsusies šim sirds darbam? «Šogad maz sanācis, jo dēls Gustavs sāka mācības 1. klasē, meita Elija – bērnudārza gaitas. Dēlam ļoti patīk skolā, kam mēs īpaši gatavojāmies vasarā. Kad atradu brīvu laiciņu, priekšlaikus dzimušiem bērniņiem esmu notamborējusi 50 astoņkājīšus. Ceru, ka nākamgad aktīvāk varēšu pievērsties šim darbam – iespējams, atkal taps sarkanbaltas zeķītes. Iepriekš Dzemdību namam uzdāvinātās vēl šogad nonāca pie mazuļiem,» stāsta baušķeniece.

Viņa atklāj, ka svarīgi atrast laiku bērniem, dodoties dabā – pastaigājas pa mežu, gar jūru. «18. novembrī bērni pirmoreiz devās pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Ir jau labi. Mēs to izturēsim. Jācenšas visā sliktajā saskatīt labo. Pagātnē ir bijuši arī trakāki laiki. Novēlu visiem mierpilnu atpūtu un svētku brīžus ģimenes lokā!» sirsnīgi un gaiši teic Liene.


Domubiedru grupa
Bauskas novadā ir arī domubiedru grupas, kas cenšas citus šādi iepriecināt. Vecsaules pamatskolas sākumskolas skolotāja, 4. klases audzinātāja Dace Sausā stāsta: «Tas sākās jau pasen, aptuveni pirms pieciem gadiem, jau no Jaunsaules skolas laikiem. Man pašai ir priekšlaikus dzimis bērniņš, zinu, kas vajadzīgs un kā jūtas. Pašlaik izveidojusies rokdarbnieču grupiņa – Līga Zandere, Līga Lipnika, Jolanta Marčus, Inese Ziemele, Aija Vecvagare. Tajā ir gan skolēnu māmiņas, gan pedagoģes. Ziemassvētkos vai līdz Jaungadam darinājumus nogādāsim Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS). Mana meitiņa Rūta allaž zīmē arī apsveikumu,» stāsta skolotāja.

Līga Zandere pērn darinājusi sedziņas un kostīmiņus mazuļiem, šogad kostīmiņus noadīja arī Inese Ziemele. Visas čakli darbojušās, pašas gādājot dziju, tapuši ap 100 pāri zeķīšu. Šāds skaits parasti tiekot vests uz slimnīcu.

Tomēr Vecsaules pamatskolā šī neesot vienīgā labdarības akcija, vēl atminoties arī vecļaudis pansionātā «Derpele». Bērnu vecāki parasti dāsni saziedojot dāvanām ievārījumus, pašu ceptus cepumus un citus labumus. Tiekot rīkots arī koncerts pansionāta iemītniekiem, pie tā daudz darbojusies mūzikas skolotāja Antra Balgalve, iesaistījušas klašu audzinātājas, ierobežojumu laikā pērn gan nācies aizsūtīt koncerta ierakstu zibatmiņā. Arī šogad plānotas līdzīgas aktivitātes.


Iesaistās Griķu pamatskolas pedagoģes
Arī Griķu pamatskolas pirmsskolas struktūrvienības «Dzirnaviņas» un «Mūsa» iesaistās šādā labdarībā. Pirmsskolas pedagoģe Renāte Šūba ir adītāju grupiņas organizatore, kas nemākot adīt, bet nogādā darbiņus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Organizatoriskos jautājumus risina arī logopēde Teiksma Ģirkale. «Aktivitāte sākās pērn, oktobrī, kad piedalījāmies labdarības pasākumā suņu patversmē. Radās vēlme vēl ko labu izdarīt, tā pievērsāmies arī zeķīšu adīšanai,» stāsta audzinātāja Renāte. Ļoti atbalstot audzēkņu vecāki, kas nes gan gatavas zeķītes, gan dziju.

Čaklas adītājas ir Teiksma Ģirkale, Ieva Timpare, Daina Druseika, Ivanda Konovāle, Daira Priede, Ilze Dzidruma, Vēsma Rotšteina, Daiga Atkočūna un citas. Atbalsta audzēkņu vecāki no «Punktiņu», «Bitīšu», «Pipariņu» un «Kāpēcīšu» grupas. Dzija tiek rūpīgi meklēta un atlasīta, lai būtu mīksta. Zeķītes topot vienkrāsainas. Esot gan neitrālākā krāsā, gan tradicionāli rozā un zilas. Dāvinājums tiek arī glīti noformēts. Grupiņu audzēkņiem, to vērojot, arī prieks. Nereti izskan jautājumi: «Vai arī man tika vilktas tik mazas zeķītes?!»

Pašlaik jau esot tuvu simts pāriem zeķīšu priekšlaikus dzimušiem mazuļiem. Šogad audzēkņu vecāki un audzinātājas ziedojuši arī rotaļlietas akcijā «Drosmes kaste» Latvijas Onkoloģijas centra Bērnu nodaļai.


FAKTI

Šogad Rīgas Dzemdību namā 44 māmiņas, kuru faktiskā dzīvesvieta ir Bauska un Bauskas novads, laidušas pasaulē bērniņu (no Bauskas pilsētas – 26).
 
11. novembra svētkos tika apdāvināti 18 mazuļi – desmit meitenes un astoņi puikas, un viens no zēniem ir akurāt no Bauskas novada.

Avots: Baibas Auzānes, Rīgas Dzemdību nama mārketinga un korporatīvās komunikācijas vadītājas, sniegta informācija.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas